×
Alpské disciplíny
Vítězi Allianz Českého poháru 2016 se stali Veronika Čamková a Ondřej Berndt

08.04.2016

Letošní ročník Allianz ČP vyvrcholil obřím slalomem v rámci MČR ve Špindlerově Mlýně a vítězové byli dekorováni ještě toho večera na slavnostním vyhlášení. Pozvání na slavnostní večer vyhlášení vítězů Allianz Českého poháru přijala Šárka Strachová, která předávala spolu s marketingovým ředitelem Allianz Michalem Seifertem poháry vítězům a medailistům. Bylo velkou ctí pro všechny, že Šárka mezi závodníky přišla a ceny předávala. Tímto Šárce, ale i Michalovi Seifertovi, děkujeme.

Pohár České pošty v alpském lyžování žáků vyvrcholil na Klínovci

05.04.2016

Již 20.-22. března 2016 proběhly na Klínovci poslední závody v rámci Poháru České pošty v alpském lyžování žáků 2016.

Republikové slalomové tituly dobyli Kryštof Krýzl a Kateřina Pauláthová

04.04.2016

Rozuzlení přišlo v odpoledních hodinách na Černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně. Sjzdovka musela být na druhé kolo solená salmiakem, aby vydržela při vysokých jarních teplotách a ostrém sluníčku pro všechny v co možná nejoptimálnějším stavu. Mezi muži už si Kryštof Krýzl nenechal vzít mezinárodní titul a zvítězil nejen na domácím, ale i mezinárodním šampionátu. Stříbrnou medaili získal Ondřej Berndt, bronzovou Jan Zabystřan. V ženách se mistryní ČR ve slalomu stala Kateřina Pauláthová před Gabrielou Capovou a Veronikou Rudolfovou. Na záznam z letošního MČR se můžete těšit 6. dubna na ČT Sport ve 22.35 hod.!

Ve slalomu na MČR vedou po 1. kole Kryštof Krýzl a Martina Dubovská

03.04.2016

První kolo slalomu na MČR ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce mají za sebou muži i ženy. Vedení se ujali Kryštof Krýzl a Martina Dubovská.

Mistry České republiky v obřím slalomu jsou Martina Dubovská a Kryštof Krýzl

03.04.2016

Za nádherného slunečného počasí se jel dnešním obří slalom na Mezinárodním mistrovství České republiky v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce. Boj o titul nakonec vyhrála Martina Dubovská a mezi muži v závodě zvítězil Švýcar Marco Tumler. Českým mistrem se stal druhý nejrychlejší z mezinárodního mistrovství Kryštof Krýzl.

Ve Špindlerově Mlýně se rozhoduje o mistrovských titulech v obřím slalomu

02.04.2016

Za nádherného slunečného počasí se jede dnešním obří slalom na Mezinárodním mistrovství České republiky v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce. V 9.30 vyrazily na trať ženy a hned za nimi ve vlastní trati muži. Závod je součástí Allianz Českého poháru.

SuperG a kombinace na mistrovství republiky v alpském lyžování zrušeny kvůli nepřízni počasí

01.04.2016

První den právě probíhajícího šampionátu ve Špindlerově Mlýně překazilo počasí, dnešní závody superG a navazující kombinace musely být zrušeny.

Allianz Český pohár pokračoval v Koutech nad Desnou

01.04.2016

Po Velikonocích se v Koutech nad Desnou konaly předposlední závody Allianz Českého poháru v této sezóně. Na programu byl jeden slalom a dva obří slalomy. Počasí si, snad už tradičně, se závodníky a pořadateli trochu pohrávalo, ale nakonec se podařilo uspořádat pro 140 závodníků a závodnic ze sedmi zemí dobré závody. Vedení v Allianz Českém poháru si upevnil Ondřej Berndt a ženách i juniorkách Veronika Čamková.

Mezinárodní mistrovství České republiky v alpských disciplínách se koná o tomto víkendu ve Špindlerově Mlýně

30.03.2016

Mezinárodní mistrovství České republiky v alpských disciplínách se koná o tomto víkendu 1.-3. dubna 2016 ve Špindlerově Mlýně.

Nabídka Blizzard Tecnica pro závodníky na sezónu 2016/17

23.03.2016

Výhradní dovozce Blizzard a Tecnica pro Českou a Slovenskou republiku a partner alpského lyžování připravil i pro příští sezónu speciální nabídku výhradně pro lyžařské oddíly a závodníky Masters.

Kryštof Krýzl završil úspěšnou ruskou misi druhým místem

21.03.2016

K třem vítězstvím s bodovou hodnotou 6,00 FIS bodů přidal Kryštof Krýzl v dnešním závěrečném slalomu druhé místo. O dvaadvacet setin ho porazil Japonec Yuasa a Kryštof získal 7,54 FIS bodů. Z ruské série FEC tak objíždí naprosto spokojen. Kateřina Pauláthová si včera v Rakousku vyjela nejlepší body sezóny v obřím slalomu.

Ohlédnutí za právě skončeným Světovým pohárem alpských lyžařů 2015/16

20.03.2016

Světový pohár 2015/16 je ode dneška minulostí. Vyvrcholil finálovými závody v dějišti následujícího MS 2017, kde jeho protagonisté svedli bitvu o poslední body. Symbolicky zápolení skončila první jarní den a velké křišťálové glóbusy si domů odvezli Lara Gutová (SUI) a Marcel Hirscher (AUT). Z českého pohledu to byla velmi zajímavá a úspěšná sezóna, bodovalo šest českých reprezentantů. Jeden, ten dosud největší na mužské straně, ukončil svou bohatou na úspěchy i zranění bohatou sportovní kariéru.