Zabystřan zahájil své olympijské vystoupení 25. místem v super G

Zabystřan zahájil své olympijské vystoupení 25. místem v super G

3 min 36 s

Jan Zabystřan si v úterý nad ránem odbyl olympijskou premiéru na Hrách v Pekingu v super G. Český reprezentant předvedl 25. nejrychlejší čas, a výrazně tak vylepšil 40. místo v této disciplíně z předchozích olympijských her v Pchjongčchangu. Vítězem se stal Rakušan Matthias Mayer.


Do závodu se Jan Zabystřan, který se účastní svých druhých olympijských her, vydal se startovním číslem 36. Předvedl jízdu bez větších chyb, která mu zajistila konečné 25. místo. Výrazně si tak vylepšil výsledek z této disciplíny z olympijských her z Pchjongjangu, kde skončil na 40. místě. 

 

Za vítězným Rakušanem Matthiasem Mayerem zaostal o 3,15 sekundy. Olympijské stříbro bere Američan Ryan Cochran-Siegle, pro bronz si dojel Nor Aleksandr Aamondt Kilde.

„Jízda byla podle mě jedna z těch nejlepších jízd, co bych teď aktuálně mohl předvést. Byla to jedna z prvních jízd tady v Číně, kterou jsem si užil a líbila se mi. Což je jedna z hlavních věcí pro mě.  Na druhou stranu ztráta a umístění není tak dobré, jak jsem si představoval, když jsem přijížděl do cíle. Jsem rád i za tuhle jízdu v super G, protože pro kombinaci ten pocit bude určitě dobrý,“ hodnotil po závodě. 

 

Český reprezentant se chce v Pekingu soustředit především na kombinaci, ve které by rád atakoval deváté místo z loňského mistrovství světa v Cortině d’Ampezzo. „Doufám, že v kombinačním sjezdu předvedu minimálně stejnou jízdu jako dnes v super G a ve slalomu to dopadne třeba na ještě lepší místo,“ doufá rodák z Kadaně.  Kombinace je na programu ve čtvrtek 10. ledna. 

 

Výsledky, ZOH 2022 super G mužů:

1. Matthias Mayer, 1:19:94

2. Ryan Cochran-Siegle, 1:19:98

3. Aleksander Aamodt Kilde, 1:20:36

25. Jan Zabystřan, 1:23:09

 

 

(AM)Pomoc Ukrajině