×
Alpské disciplíny
Ohlédnutí za juniorským MČR na Bílé

25.02.2020

Od poloviny února znají alpští lyžaři juniorské mistry ČR 2020 ve všech disciplínách. Po lednové části rychlostních disciplín ve Špindlerově Mlýně zápolili naděje českého lyžování o tituly v technických disciplínách na Bílé, již tradičně ve společném závodě s akademiky. Tituly absolutního juniorského mistra ČR 2020 (U21) získali ve slalomu Jan Rechtenberg a Linda Trejbalová, v obřím slalomu Jan Ouvín a Natálie Zouharová.

Bronz! Alpská kombinace v Crans Montaně přinesla Ester Ledecké další stupně vítězů

23.02.2020

Ester Ledecká si připsala další velký výsledek v už tak úspěšné sezoně. Výbornou formu, kterou se během prodlouženého víkendu prezentovala na Světovém poháru v Crans Montaně, přetavila v další stupně vítězů. V závěrečné alpské kombinaci vybojovala ve švýcarském středisku třetí místo a potřetí v sezoně vystoupala na stupně vítězů.

Ledecká ve druhém sjezdu v Crans Montaně na skvělém 5. místě

22.02.2020

Ester Ledecká se válí ve sjezdu Světového poháru dál. Druhý závod v Crans Montaně zvládla na výborné 5. místo. Jedná se o její čtvrtý nejlepší výsledek sezóny i kariéry. V pořadí disciplíny jí v SP nadále patří druhé místo. Malý křišťálový glóbus za sjezd si dnes - jeden závod před koncem sezóny - zajistila Švýcarka Corinne Suterová. Kryštof Krýzl v japonské Naebě při svém letošním prvním startu v SP z 35. místa v obřím slalomu nepostoupil o pár desedin do druhého kola.

Ester Ledecká se 11. místem v prvním sjezdu v Crans Montaně posunula na 2. místo v hodnocení sjezdu SP

21.02.2020

Další vynikající výsledek na kontě Ester Ledecké. V prvním sjezdu ve švýcarské Crans Montaně, který byl náhradou za zrušený závod v Krásné Poljaně, zajela 11. místo a oskočila z třetího na druhé místo v hodnocení disciplíny ve Světovém poháru. Závod vyhrála domácí Lara Gut Behrami před týmovou kolegyní Corinne Suterovou, která si upevnila pozici vedoucí závodnice na celých 120 bodů. Třetí skončila Rakušanka Stephanie Venierová.

Světová konkurence Masters lyžařů se zase vrací do Pece pod Sněžkou

19.02.2020

Bílá v Beskydech hostila závody FIS-UNI ve slalomu a obřím slalomu

17.02.2020

O víkendu 15. a 16. února Ski Vítkovice - Bílá a Mendelova univerzita uspořádaly pod osobní záštitou prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., hejtmana Moravskoslezského kraje, JUDr. Markéty Vaňkové, primátorky města Brna, prof. Ing. Danuše Nerudové, Ph.D, rektorky MENDELU a PaeDr. Ivany Ertlové, předsedkyně ČAUS Praha na Bílé v Beskydech závody FIS-UNI ve slalomu a obřím slalomu jako součást Evropského poháru FIS-UNI společně s mistrovstvím ČR juniorů a mistrovstvím ČR akademiků.

Kudělásková a Peroutková zazářily na žákovském mezinárodním závodě Pokal Loka ve Slovinsku

15.02.2020

Obří slalom přinesl na 45. ročníku Pokal Loka úspěch českým barvám. Mladší žačka Katrin Kudělásková nenašla přemožitelku a získala zlatou medaili a starší žačka Barbora Peroutkouvá skončila na vynikajícím 3. místě a odváží si tak bronz.

Série Far East Cup Bears Town: Zabystřan zvítězil ve slalomu a Berndt na životních bodech, Krýzl třetí v obřím slalomu

14.02.2020

Z Yongpyongu se naši reprezentanti přesunuli do dalšího korejského střediska Bears Town, kde série Far East Cupů pokračovala dvěma obřími slalomy a dvěma slalomy. Jan Zabysřan vyhrál první závod ve slalomu a ve druhém obsadil 3. místo, Ondřej Berndt zajel druhé místo ve druhém slalomu a třetí místo v prvním a spolu s body vyjetými za vítězství v Yongpyongu se dostal na první místo v ČR v této disciplíně.

Ester Ledecká zajela v super-G v Garmisch - Partenkirchenu 17. místo

09.02.2020

Po třetím místě v sobotním sjezdu česká reprezentantka Ester Ledecká zajela 17. místo v obtížném super-G. Připsala si do seriálu SP dalších čtrnáct bodů a posunula se v hodnocení super-G na na 26. příčku, čímž se na jedno místo přiblížila k pětadvacítce postupující na finále SP, která má samozřejmě jisté ve sjezdu. Gratulujeme k dalším bodům!

Ester Ledecká v SP ve sjezdu v Garmischi na stupních vítězů!

08.02.2020

Ester Ledecká vystoupila podruhé v kariéře a podruhé v této sezóně na stupně vítězů ve Světovém poháru alpských lyžařů. Ve sjezdu v Ga-Pa obsadila famózní 3. místo. Gratulujeme!