×
Alpské disciplíny
Alpským lyžařům unikly velmi těsně světové body

18.01.2020

Ondřej Berndt sahal v alpské kombinaci ve Wengenu po bodech, ale nakonec mu po obrovské chybě v dolní části slalomového kola o čtyři setiny unikly a byl 31. Jan Zabystřan bohužel nedojel sjezdovou část, když po riskantní jízdě na hranici spadl v zatáčce dvě stě metrů před cílem po vnitřní lyži. Martina Dubovská skončila v úterý ve slalomu ve Flachau 39. a od postupu do 2. kola ji dělilo půl vteřiny.

Martina Dubovská připravena na slalom ve Flachau, Zabystřan a Berndt na wengenské peklo

14.01.2020

Alpskou lyžařku Martinu Dubovskou čeká už dnes večer další slalom Světového poháru. Na startu bude tentokrát jedinou českou závodnicí, Gabriela Capová je dlouhodobě zraněná a mladé reprezentantky závodí v lehčích soutěžích. Muži už jsou ve Wengenu, kde se jim v alpské kombinaci už tři roky daří. Jan Zabystřan a Ondřej Berndt mají za sebou první trénink sjezdu a my jsme je po ně vyzpovídali.

Obří slalom na YOG: David Kubeš opět v TOP15 na 13. místě, Barbora Nováková osmnáctá

13.01.2020

Juniorské olympijské hry ve švýcarském Lausanne májí za sebou obří slalomy. David Kubeš opět ukázal, že je dobře připraven a k 5. místu z SG a 13. z AC přidal další TOP15 výsledek, když v obřím slalomu skončil na 13. místě. Barbora Nováková si připsala první výsledek na YOG i v této sezóně a po výpadku v SG a tím pádem i v AC dojela v obřím slalomu na 18. místě.

SP Zauchensee: Ester Ledecká bere v alpské kombinaci skvělé 6. místo!

12.01.2020

Paráda, Ester ledecká ukazuje ve Světovém poháru svou sílu v další disciplíně. V alpské kombinaci v rakouském Altenmarktu - Zauchensee byla po rychlostní části 5., slalom zvládla v 15. čase a celkově vybojovala skvělé 6. místo. Gratulujeme. Ondřej Berndt v Adelbodenu nedojel. Elese Sommerová vyhrála slalom kategorie NJR ve Val Gardeně a zaznamela své nejlepší body.

David Kubeš obsadil v alpské kombinaci na YOG 13. místo

11.01.2020

Parádní výsledek v super-G doplnil David Kubeš kvalitním výsledkem v TOP15, když v alpské kombinaci dosáhl na 13. pozici. Základ k dalšímu dobrého výsledku položil už o den dříve svým 5. místem v SG, které se počítalo také do alpské kombinace.

Ester Ledecká vybojovala 8. místo ve sjezdu SP v Zauchensee

11.01.2020

Další TOP10 výsledek ve Světovém poháru zajela Ester Ledecká. V počasím poznamenaném zkráceném sjezdu v Zauchensee byla 8. nejrychlejší. Červený trikot pro vedoucí závodnici sjezdu SP musela „odevzdat“ dnešní vítězce Corine Suterové, v pořadí ale zůstává na fantastickém druhém místě.

David Kubeš zajel skvělé 5. místo v super-G na YOG

11.01.2020

Juniorské olympijské hry se stejně jako velké OH konají jedenkrát za čtyři roky a letos se konají potřetí v historii. Jsou vždy pro mladší juniory U18, v alpském lyžování tedy pro první dva ročníky a juniorský reprezentant David Kubeš na nich hned v úvodní závodě alpských lyžařů (super-G) získal skvělé 5. místo. Gratulujeme.

Berndt bodoval 2x v Evropském poháru, Zabystřan na SP v Madonně vypadl a další dvoje bedny Gašparíkové

09.01.2020

Ondřej Berndt má za sebou úspěšný dvojblok v Evropském poháru. Potřetí v kariéře se mu podařilo v této druhé nejvyšší soutěži alpských lyžařů bodovat. Jan Zabystřan na SP v Madonně di Campiglio nedokončil první kolo a juniorská reprezentantka Klára Gašparíková se po úvodním třetím místě v závodě FIS v Pile postarala o další dvoje stupně vítězů.

Nejblíže k bodům na SP v Zagrebu byl Zabystřan, Gašparíková druhá v závodě FIS v Pile

05.01.2020

Slalomový víkend v Zagrebu mají za sebou Martina Dubovská, Zazie Huml a Jan Zabystřan. Poslední jmenovaný si hodně povedenou jízdou říkal o druhé body sezóny, premiérové ve slalomu, ale více než vteřinovou chybou před cílem pohřbil své naděje. Nakonec skončil na 45. místě se ztrátou 3,34s.

První SP roku 2020 s Martinou Dubovskou, Janem Zabystřanem a premiérově Zazií Huml

04.01.2020

Chorvatský Zagreb je první zastávkou Světového poháru alpských lyžařů v kalendářním roce 2020. Slalomářky se utkají 4. ledna, slalomáři o den později, 5. ledna 2020. V českém týmu hájí letos vysoko nastavenou laťku Martina Dubovská, přemíru v PS zažije Zazie Huml a v mužích se na svůj druhý závod sezóny chystá Jan Zabystřan.