×
Alpské disciplíny
Mistry České republiky ve sjezdu jsou Ondřej Berndt a Klára Pospíšilová

23.01.2019

Mistrovský titul ve sjezdu pro rok 2019 ve Špindlerově Mlýně na Červené sjezdovce vybojovali Klára Pospíšilová a Ondřej Berndt, který obhájil titul z loňska. Stříbrné medaile získali Barbora Nováková (ročník 2002) a Kryštof Krýzl, bronzové Tereza Nová a Jan Zabystřan, který skončil v závodě čtvrtý. V rámci mezinárodního mistrovství se mezi Berndta a Krýzla vklínil na druhé místo slovenský reprezentant Martin Bendík.

Český pohár pokračoval obřími slalomy ve Peci pod Sněžkou, zvítězili Zouharová a Koula

22.01.2019

Druhou zastávku má za sebou Český pohár dospělých v alpském lyžování. Za mrazivého počasí se naši lyžaři utkali ve dvou obřích slalomech v Peci pod Sněžkou a po oba dva dny měli vítězové stejné jméno: teprve prvním rokem juniorka Natálie Zouharová a domácí nadějný junior Jan Koula. Zouharová se tak dostala do čela soutěže v ženách, juniorkách i mladších juniorkách, v mužích nadále vede po třech výhrách z úvodních Albrechtic Marek Müller, stejně tak v juniorech a mladší juniory vede Adam Klíma.

Ester Ledecká završila cortinský prodloužený víkend 16. místem v super-G

21.01.2019

Úspěchem skončil premiérový cortinský prodloužený víkend SP pro Ester Ledeckou. Ve všech třech závodech bodovala, obsadila postupně 17. a 8. místo ve sjezdech a v závěrečném nedělním super-G obsadila 16. příčku. Gratulujeme.

Ester Ledecká ve druhém sjezdu v Cortině na fantastickém 8. místě!

19.01.2019

Už je známá tím, že dokáže překvapit, ale také tím, že dokáže ze dne na den na téže trati odstranit předchozí chyby a udělat progres. A to se v Cortině d’Ampezzo stalo! Ester Ledecká zajela svůj druhý nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru a už třetí TOP10 výsledek, druhý v letošní sezóně. Gratulujeme k fantastickému 8. místu!

Světový pohár Wengen: Premiérové body pro Jana Zabystřana!

18.01.2019

Věkem ještě junior Jan Zabystřan poprvé v kariéře boduje ve Světovém poháru! V alpské kombinaci v proslulém Wengenu získal čtyři body za 27. místo. Gratulujeme. Ondřej Berndt po dvou bodovaných umístěních z předchozích dvou let letos skončil čtyřiatřicátý.

Ledecká zaznamenala druhý nejlepší výsledek sezóny ve sjezdu, zajela 17. místo

18.01.2019

Ester Ledecká startovala v rychlostních disciplínách v italské Cortině d’Ampezzo úplně poprvé a připsala si už sedmý bodovaný výsledek v této sezóně v sedmi závodech, ke kterých startovala. Jedná se o druhý nejlepší výsledek letošní sezóny ve sjezdu. Gratulujeme.

Přípravné soustředění reprezentantů a juniorů před mistrovstvím světa

16.01.2019

V termínu 7.- 11.1. 2019 se reprezentační družstva dospělých a juniorů sešla ke společnému soustředění v italském středisku Pfelders. Tréninkový kemp byl koncipován jako příprava před mistrovstvím světa ve švédském Are a pro juniory před mistrovstvím světa juniorů, které se bude konat v italské Val di Fassa.

Zimní workshop a doškolení trenérů třetí třídy proběhne 25. - 26. ledna ve Skiareálu Klíny

09.01.2019

První zimní workshop je tady! Záměrně je směrován na místo, které není vzdálené pro kraje severozápadního regionu naší republiky. Záměr? Aby trenéři a rodiče nejmenších nadějí českého lyžování (a nejen těch nejmenších) z této oblasti měli možnost vzdělávat se nedaleko svého bydliště. Workshop je také doškolením trenérů III. třídy.

Alpští lyžaři oslavili závěr roku na Předsilvestrovské Show: zvítězili Nováková a Skořepa

01.01.2019

Závěr závodního kalendářního roku v České republice patřil již tradičně Předsilvestrovské Show - závodu, na kterém se lze výtečně pobavit, sejít se s přáteli alpského lyžování i legendami tohoto sportu a v neposlední řadě si výborně zazávodit. Ačkoliv se jedná o Show, na mnohých závodnících je vidět soustředěnost v tváři, která zračí, že ani tento závod neberou na lehko váhu. Letošní – už minimálně 23. Předsilvestrovskou Show - ovládli teprve prvním rokem juniorka Barbora Nováková a Jan Skořepa

Super-G Val Gardena: Ledecká bere dosud nejlepší svěťákový výsledek kariéry!

19.12.2018

Skvělé 11. místo ve Světovém poháru v super-G si z Val Gardeny odváží česká reprezentantka Ester Ledecká. Znamená to pro ni nejlepší super-G výsledek v SP v kariéře a vyrovnání třetího nejlepšího výsledku celkově. Gratulujeme. Kryštof Krýzl v Saalbachu - Hinterglemu nedokončil první kolo obřího slalomu a zítřejší slalom vynechává. Startuje tak Ondřej Berndt.

Tradiční Předsilvestrovská show se blíží, letos o den dříve než obvykle! Jste srdečně zváni!

19.12.2018

O den dříve než obvykle, tedy 29. prosince, proběhne Předsilvestrovská show 2018. Letos se koná již 22. ročník, což je neuvěřitelné číslo a i tento ročník proběhne pod dohledem kamer České televize. Novinka 22. ročníku? VIP závod pro trenéry reprezentačních týmů.

Ester Ledecká opět boduje v SP alpských lyžařů!

18.12.2018

Dva body si ze sjezdu ve Val Gardeně odváží Ester Ledecká. Pátý závod sezóny, páté bodované umístění. To je pozitivní zpráva, ale ani tento závod nebyl bez několika chyb, dokonce jedné velké, které bylo obzvlášť škoda.