×
Alpské disciplíny
SP Zauchensee: Ester Ledecká bere v alpské kombinaci skvělé 6. místo!

12.01.2020

Paráda, Ester ledecká ukazuje ve Světovém poháru svou sílu v další disciplíně. V alpské kombinaci v rakouském Altenmarktu - Zauchensee byla po rychlostní části 5., slalom zvládla v 15. čase a celkově vybojovala skvělé 6. místo. Gratulujeme. Ondřej Berndt v Adelbodenu nedojel. Elese Sommerová vyhrála slalom kategorie NJR ve Val Gardeně a zaznamela své nejlepší body.

David Kubeš obsadil v alpské kombinaci na YOG 13. místo

11.01.2020

Parádní výsledek v super-G doplnil David Kubeš kvalitním výsledkem v TOP15, když v alpské kombinaci dosáhl na 13. pozici. Základ k dalšímu dobrého výsledku položil už o den dříve svým 5. místem v SG, které se počítalo také do alpské kombinace.

Ester Ledecká vybojovala 8. místo ve sjezdu SP v Zauchensee

11.01.2020

Další TOP10 výsledek ve Světovém poháru zajela Ester Ledecká. V počasím poznamenaném zkráceném sjezdu v Zauchensee byla 8. nejrychlejší. Červený trikot pro vedoucí závodnici sjezdu SP musela „odevzdat“ dnešní vítězce Corine Suterové, v pořadí ale zůstává na fantastickém druhém místě.

David Kubeš zajel skvělé 5. místo v super-G na YOG

11.01.2020

Juniorské olympijské hry se stejně jako velké OH konají jedenkrát za čtyři roky a letos se konají potřetí v historii. Jsou vždy pro mladší juniory U18, v alpském lyžování tedy pro první dva ročníky a juniorský reprezentant David Kubeš na nich hned v úvodní závodě alpských lyžařů (super-G) získal skvělé 5. místo. Gratulujeme.

Berndt bodoval 2x v Evropském poháru, Zabystřan na SP v Madonně vypadl a další dvoje bedny Gašparíkové

09.01.2020

Ondřej Berndt má za sebou úspěšný dvojblok v Evropském poháru. Potřetí v kariéře se mu podařilo v této druhé nejvyšší soutěži alpských lyžařů bodovat. Jan Zabystřan na SP v Madonně di Campiglio nedokončil první kolo a juniorská reprezentantka Klára Gašparíková se po úvodním třetím místě v závodě FIS v Pile postarala o další dvoje stupně vítězů.

Nejblíže k bodům na SP v Zagrebu byl Zabystřan, Gašparíková druhá v závodě FIS v Pile

05.01.2020

Slalomový víkend v Zagrebu mají za sebou Martina Dubovská, Zazie Huml a Jan Zabystřan. Poslední jmenovaný si hodně povedenou jízdou říkal o druhé body sezóny, premiérové ve slalomu, ale více než vteřinovou chybou před cílem pohřbil své naděje. Nakonec skončil na 45. místě se ztrátou 3,34s.

První SP roku 2020 s Martinou Dubovskou, Janem Zabystřanem a premiérově Zazií Huml

04.01.2020

Chorvatský Zagreb je první zastávkou Světového poháru alpských lyžařů v kalendářním roce 2020. Slalomářky se utkají 4. ledna, slalomáři o den později, 5. ledna 2020. V českém týmu hájí letos vysoko nastavenou laťku Martina Dubovská, přemíru v PS zažije Zazie Huml a v mužích se na svůj druhý závod sezóny chystá Jan Zabystřan.

SP Bormio: Jan Zabystřan se blýskl 19. místem v alpské kombinaci!

29.12.2019

Bodovaný výsledek v podobě 19. místa si odváží z první alpské kombinace sezóny český reprezentant Jan Zabystřan. Připisuje si tak druhé bodované umístění v kariéře, první má z loňského Wengenu. Body do World Cup Strat List (WCSL) si ale připisuje potřetí, když bral na MS 2019 šestnáct bodů za 15. místo. Nyní mu přibyde dalších dvanáct bodů. Gratulujeme! Martina Dubovská po dobře rozjeté jízdě ve slalomu SP v Lienz před cílem spadla a závod nedokončila.

Výsledkový servis alpských lyžařů aneb o čem se ještě nepsalo

26.12.2019

Závodní sezóna alpských lyžařů má napilno a naši závodníci se blýskli nejen skvělými výsledky ve Světových pohárech (vítězství Ledecké či perfektní bodovaná umístění Dubovské a Capové před jejím zraněním), ale super výsledků a zlepšení dosháhli také v kontinentálních pohárech. Zvlášť ve Far East Cupu (FEC) se jim dořilo, když Martina Dubovská ve slalomu vyhrála, Kryštof Krýzl byl 2x na třetím místě a Tereza Nová si vylepšila své bodové maxinum v obřím slalomu. Dvakrát těsně pod stupni vítězů skončil Ondřej Benrdt. Zazie Huml - nová česká závodnice s českoamerickými kořeny zajela 11. a 16. místo va slalomu na Severoamerickém poháru (NAC) a bodoval zde i Filip Forejtek 29. místem. Tomáš Klinský nebyl dalelo od bodů v Evropském poháru v St. Caterině v rychlostních disciplínách a zlepšení a stupně vítězů v závodech FIS, CIT a NJR zaznamenali juniorští reprezentanti Elese Sommerová, Natálie Zouharová, Linda Trejbalová a Ondřej Surkoš. O několikanásobném úspěchu Terezy Kmochové na Deaflympiádě jsme již informovali v samostatném příspěvku.