×
Alpské disciplíny
Slalomářka Capová těsně pod stupni vítězů v Evropském poháru!

04.12.2018

Ve druhém slalomu Evropského poháru v norském Trysilu česká reprezentantka Gabriela Capová vyrovnala svůj nejlepší výsledek kariéry v této soutěži. Skončila na 4. místě, od vítězství jí dělilo jen sedmnáct setin a odměnou jí je excelentních 7,65 FIS bodů. O něco lepší body 7,30 zajela jen loňskou sezónu v Far East Cupu na Jižním Sachalinu, ale všichni víme, že Evropský je svou náročností trochu jinde a právě proto – nehledě na matematiku - je dnešní výsledek tolik cenný.

Alpští lyžaři Zabystřan a Berndt ovládli slalom Far East Cupu v Číně

04.12.2018

Skvělé zprávy přicházejí z Číny. Čeští reprezentanti byli v úvodním slalomu FEC (Far East Cup) úspěšní a dobyli nejen dva nejvyšší stupně vítězů, ale získali i životní FIS body! Teprve dvacetiletý Jan Zabystřan vyhrál o dvě setiny před svým kolegou Ondřejem Berndtem a Kryštof Krýzl skončil pátý.

Gabriela Capová vybojovala v Evropském poháru v Trysilu skvělé 8. místo!

03.12.2018

Forma české reprezentantky v alpském lyžování Gabriely Capové dál stoupá. Na Evropském poháru v norském Trysilu zajela 8. místo ve slalomu. Do seriálu tak získala dvaatřicet bodů a v zítřejším závodě bude startovat v první patnáctce. Gratulujeme!

Ester Ledecká v super-G v Lake Louise urvala čtyři body, Shiffrinová opět přepisuje historii

02.12.2018

Další čtyři body do seriálu Světového poháru získala v super-G olympijská vítězka v této disciplíně Ester Ledecká. V závěrečném závodě v Lake Louis skončila 27. a celkový bodový zisk z letošních třech závodů v této destinaci zaokrouhlila na čtyřicet bodů. Zvítězila Mikaela Shiffrinová a stala se tak teprve sedmo ženou v historii, která dokázala zvítězit ve všech pěti disciplínách ve Světovém poháru. Těmi předchozími jsou Tina Maze (SLO), Lindsey Vonnová (USA), Anja Paerssonová (SWE), Janica Kostelićová (CRO), Pernila Wibergová (SWE) a Petra Kronbergerová (AUT).

Ester Ledecká vybojovala ve druhém sjezdu v Lake Louise 10. místo!

01.12.2018

Parádní výsledek je na světě! Česká reprezentantka Ester Ledecká ve druhém sjezdu v Lake Louise předvedla bojovný výkon, díky němuž se prosadila na desáté místo. Jedná se o její druhý nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru. Gratulujeme! Zvítězila stejně jako první den Nicole Schmidhoferová (AUT) před krajankou Cornelií Hütterovou a Švýcarkou Michele Gisinovou.

Ester Ledecká zahájila sezónu 21. místem ve sjezdu v Lake Louise

30.11.2018

Druhou českou alpskou lyžařkou, která v novém ročníku Světového poháru získává body do SP je Ester Ledecká. Po Gabriele Capové, která si připsala dvanáct bodů za 19. místo ve slalomu v americkém Killingtonu dnes Ester Ledecká vybojovala deset bodů za 21. místo ve sjezdu v kanadském Lake Louise. Jedná se o její patnácté bodované umístění v kariéře.

Paráda! Gabriela Capová boduje 19. místem ve slalomu v Killingtonu!

25.11.2018

První body v Světovém poháru v sezóně 2018/2019 vybojovala pro český tým alpských lyžařů Gabriela Capová. Ve slalomu v americkém Killingtonu zajela se silným nachlazením perfektní 19. místo. Gratulujeme! Zvítězila domácí Mikaela Shiffrinová, druhé místo putuje na Slovensko zásluhou Petry Vlhové a na třetí pozici se druhým kolem probojovala švédská olympijská vítězka Frida Hansdotterová.

Start Gabriely Capové v Killingtonu ohrožen

23.11.2018

Se silným nachlazením bojuje den a půl před startem SP v Killigtonu česká reprezentantka Gabriela Capová. Její sobotní start v obřím slalomu SP je proto v ohrožení, přesto by ráda nastoupila a o své účasti v nedělním slalomu – spolu s Martinou Dubovskou – nepochybuje. To Martina už ladí slalomovou formu na prvních trénincích.

Senzace, která se nakonec nekonala aneb Krýzlovi unikl postup v Levi o pouhých šest setin

18.11.2018

Mohla to být obrovská senzace, ale i tak zaslouží český reprezentant v alpském lyžování Kryštof Krýzl obrovskou pochvalu. V prvním závodě po přetržených vazech v koleni a půlroční vynucené pauze zajel v prvním kole Světového poháru v Levi 31. čas. Od postupu ho dělilo jen šest setin a to startoval s číslem 62! Závod vyhrál fenomenální Marcel Hirscher (AUT), který svedl opět tuhý setinový boj s Henrikem Kristoffersenem (NOR) a třetí byl olympijský vítěz Andre Myhrer (SWE).

Capová s Dubovskou v Levi bez bodů, v neděli jde do akce Krýzl

18.11.2018

Českým reprezentantkám Gabriele Capové a Martině Dubovské první slalomové body letošní sezóny o několik desetin unikly. Gábina skončila v úvodním slalomu SP v Levi dvaačtyřicátá, Martina pětačtyřicátá. Již po třiatřicáté v kariéře zvítězila ve slalomu Mikaela Shiffrinová (USA). Přiblížila se tak na dvě vítězství Marlies Schildové (AUT), která drží mezi ženami rekord pětatřiceti vítězství ve slalomu Světového poháru. Druhé místo v Levi obsadila loňská vítězka Petra Vlhová (SVK), třetí byla Bernadete Schildová (AUT) – mladší sestra Marlies.

Ondřej Berndt ve slalomu opět zvítězil

15.11.2018

Po zářijovém vítězství na Jihoamerickém poháru v Chile si český reprezentant v alpském lyžování Ondřej Berndt ve slalomu připisuje druhý triumf sezóny. Tentokrát nenašel přemožitele ve velmi slušně obsazeném slalomu kategorie FIS v italské Soldě a ziskem 14,41 FIS bodů potvrdil stabilizaci výkonnosti v této disciplíně. Gratulujeme.

Povedený úvod sezony juniorských reprezentantů v alpském lyžování

14.11.2018

Celý juniorský tým alpských lyžařů a společně s nimi kompletní B-tým mužů a také část A-týmu mužů se od úterý 6. listopadu připravuje na tréninkovém kempu v italské Soldě. V rámci přípravy mají reprezentanti za sebou také první dva závody, ve kterých o sobě daly hodně nahlas slyšet především české juniorky.