×
Pchjongčchang Ester Ledecké sedí. Po zlatu tentokrát získala bronz

17.02.2019

Ester Ledecká vystoupala na stupně vítězů i ve svém druhém závodě po návratu na snowboard. Česká závodnice po sobotním vítězství tentokrát v jihokorejském Pchjongčchangu obsadila třetí místo. Triumf v paralelním obřím slalomu Světového poháru tentokrát slaví Ramona Hofmeisterová z Německa.

Běžci na lyžích odjeli do Toblachu na závěrečnou přípravu před MS

16.02.2019

Závěrečnou přípravu před mistrovstvím světa v rakouském Seefeldu absolvuje reprezentace běžců na lyžích v italském Toblachu. Kemp primárně zaměřený na ladění formy bude probíhat do 18. února. Poté se celý tým přemístí do dějiště mistrovství, které bude zahájeno o tři dny později.

Zlatý návrat na snowboard. Ester Ledecká ovládla obří slalom v Pchjongčchangu

16.02.2019

Ester Ledecká se do Světového poháru alpských snowboardistek vrátila tím nejlepším způsobem. Po dlouhé odmlce kvůli mistrovství světa lyžařek si česká závodnice dojela pro další vítězství, navíc v místě, kde před rokem slavila zlaté olympijské medaile. Ve finále paralelního obřího slalomu v jihokorejském Pchjongčchangu porazila německou mistryni světa Selinu Jörgovou.

Capová skončila ve slalomu na MS jednadvacátá, Shiffrinová bere čtvrtý titul

16.02.2019

Gabriela Capová na mistrovství světa v Aare vybojovala svůj doposud nejlepší výsledek na velkých mezinárodních akcích. Česká závodnice startovala s číslem 36 a v prvním kole slalomu na rozbité trati obsadila 22. místo se ztrátou 3,52s. Chyba na začátku její jinak skvělé jízdy v druhém kole Capovou připravila o ještě zajímavější umístění, i tak ale skončila jednadvacátá. Po nemoci evidentně oslabená Martina Dubovská byla po prvním kole 34., do druhého dějství už nenastoupila. O zápis do historie a svůj čtvrtý titul mistryně světa ve slalomu v řadě se postarala Američanka Mikaela Shiffrinová, která vyhrála před stříbrnou domácí závodnicí Annou Swennovou-Larssonovou a bronzovou Slovenkou Petrou Vlhovou.

MS: Jan Zabystřan a Daniel Paulus jsou v obřím slalomu na 31. a 32. místě

15.02.2019

Mistrovské medaile v obřím slalomu si dnes rozdělili muži. Z českého týmu prošli úspěšně čtvrteční kvalifikací oba naši muži a v pátečním závodě se vzhledem ke svým startovním číslům (54 a 61) neztratili. Po 1. kole Dan Paulus s 61 zajel 34. čas a Jan Zabystřan 37. Ve druhém Honza vystřihl třicátý čas a posunul se na konečnou 31. příčku a Dan Paulus skončil o 0,04s za ním na 32. pozici. Z premiérové medaile na MS i titulu se radoval Nor Henrik Kristoffersen, stříbrou vybojoval nemocný Marcel Hirscher (USA) bronz Alexis Pinturault (FRA).

Týmový závod ve Willingenu jasně opanovalo Polsko, český tým skončil ve druhém kole osmý

15.02.2019

Již od prvních skoků bylo jasné, že za druhým vítězstvím v týmovém závodě jdou Poláci. Kvartet Żyła, Wolny, Kubacki a Stoch vyhrál první kolo s náskokem 45 bodů před Japonskem a ve finále vedení jistě ohlídal. Na druhé místo se ze čtvrté pozice po kole úvodním posunuli Němci, třetí pozici uhájilo Slovinsko. Český tým ve složení Polášek, Sakala, Hlava a Koudelka vesměs vůbec neměl štěstí na větrné podmínky. Přesto postoupil i počtvrté v sezoně do finále, kde skončil osmý.

Narodila se v USA, reprezentuje Česko. Hodně věcí tady funguje lépe, říká Sommerová

15.02.2019

Otec je Čech, maminka Američanka. Lyžařka Elese Sommerová se narodila v zámoří, ale rozhodla se závodit za Česko. Trikolóru teď reprezentuje na Evropském olympijském festivalu mládeže.

MS: Gabriela Capová obsadila v obřím slalomu 37. místo, mistryní světa je Petra Vlhová

14.02.2019

Obří slalom žen dokončila z českých závodnic pouze Gabriela Capová a na rozbité trati bičované větrem si dojela pro 37. místo. Kateřina Pauláthová odstoupila před druhým mezičasem prvního kola a Martina Dubovská nebyla vůbec ve startovní listině, protože leží v posteli s angínou a antibiotiky. Mistryní světa se stala Petra Vlhová, stříbro získala Viktoria Rebensburgová (GER), bronz Mikaela Shiffrinová (USA). Muži Jan Zabystřan a Daniel Paulus bez problémů postoupili z kvalifikace do hlavního závodu v obřím slalomu.

Na MS začínají technické disciplíny, ve čtvrtek se jede obří slalom žen

13.02.2019

Sjezdaři se pomalu rozjíždějí domů, tým už opustili Ester Ledecká a Tomáš Klinský a také členové trenérských týmů Jan Hudec, Tomáš Klinský st., bratři Bankové a Petr Kouřil. Naopak tým pro technické disciplíny je kompletní. Jako poslední dorazil Michal Staszowski, předním Gabriel Capová a ještě před ní, ale už v průběhu MS Daniel Paulus a Martina Dubovská. Nepříjemností je, že český tým trápí zdravotní potíže.

Snowboardistka Kreisingerová bere na Evropském olympijském festivalu mládeže bronz

13.02.2019

Česká výprava slaví na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu první medaili! Postarala se o ni držitelka zlata z loňské Olympiády dětí a mládeže snowboardistka Marie Kreisingerová, která v disciplíně slopestyle získala parádní bronz.

Český tým vypadl v týmové soutěži s Nory

12.02.2019

Hned v první rozjížďce s Nory vypadl český tým ve složení Gabriala Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubvská a Jan Zabystřan v týmové soutěži na MS v Aare. Český výběr se tak umístil na 9. místě. Do bojů nemohli zasáhnout zdravotně v nepořádku Kryštof Krýzl a Kateřina Pauláthová. Náš tým poznamenala záměna mužů na startu, když se Zabystřan na poslední chvíli musel vyměnit s Berndtem. Mistry světa se stali Švýcaři, stříbro získali Rakušané, bronz Italové.

MS: Jan Zabystřan bere 15. místo v alpské kombinaci

11.02.2019

Výborný výsledek si z MS v Aare odváží věkem ještě junior Jan Zabystřan, když v alpské kombinaci zajel 15. místo. Na vítězného Alexise Pinturaulta (FRA) ztratil rovné dvě vteřiny a do World Cup Sttart List (WCSL) si připsal 16 bodů. Gratulujeme. Ondřej Berndt obsadil 36. místo a Tomáš Klinský nedokončil sjezdovou část. Kryštof Krýzl kvůli naražené holeni nestartoval. Za Pinturaultem získali stříbro třicátý nejrychlejší po sjezdu a první startující ve slalomu Štefan Hadalin (SLO) a bronz Marco Schwarz (AUT).