Počtvrté v řadě TOP10. Ester Ledecká skončila v super G v Cortině osmá

Počtvrté v řadě TOP10. Ester Ledecká skončila v super G v Cortině osmá

4 min 33 s

Ester Ledecké přiřkl los startovní číslo jedna. I bez informací z trati svou jízdu zvládla skvěle a celkově si v Cortině d‘Ampezzo dojela pro osmé místo, kterým zapsala čtvrté umístění v nejlepší desítce za sebou. Závod vyhrála domácí Elena Curtoniová, druhá byla Rakušanka Tamara Tipplerová, pro bronz si dojela Švýcarka Michelle Gisinová.


Ledecká svou jízdou celý nedělní závod otevírala. Česká závodnice, pokud má vyšší startovní číslo, ráda sleduje soupeřky na televizní obrazovce, tak aby se mohla poučit z chyb, popřípadě poupravit stopu. Jet s číslem jedna tak pro ni byla výzva. „V super G speciálně máme jenom prohlídku a pak na to jdeme rovnou zostra. Proto ráda sleduju holky na obrazovce, abych se mohla poučit z jejich chyb,“ komentovala po závodu.

 

Trať dnešního závodu stavěl trenér Ledecké  Franz Gamper a jeho svěřenkyně z ní byla nadšená, přestože nebyla vůbec jednoduchá. Obsahovala velké množství rychlých pasáží, zároveň na ní bylo spoustu zatočených úseků. „Franz postavil skvělou trať, bavilo mě to,“ hodnotila česká reprezentantka. 

 

Se svojí jízdou byla dle svých slov spokojena, pár chyb ale našla. „Myslím si, že tam bylo pár chyb, které bude potřeba opravit do příště. Přesto jsem ráda, že jsem to takhle zvládla.“

 

Problémy měla Ledecká na cílovém skoku, kde se jen těsně vešla do modré branky. „Nevěděli jsme, jak to tam vynáší. Vyneslo mě to mnohem více, než jsem očekávala. I nájezdovou rychlost jsme nějak hůř odhadli. Trošku jsem se lekla, ale jsem ráda, že jsem situaci zvládla vyřešit,“ dodala s úsměvem.  Nakonec byla její jízda osmá nejrychlejší. Ledecká si tak připsala čtvrté umístění v TOP10 po sobě a její forma dává pozitivní signály směrem k blížící se olympiádě. 

 

O následujících závodních plánech nemá česká závodnice ještě zcela jasno. Nejspíš dá teď přednost snowboardu, ale uvidí, jak se situace ještě vyvine. Jedno je však jisté a to to, že už se nemůže dočkat olympijských her, které startují v Pekingu už 4. února. „Do Číny se moc těším. Udělám vše, co bude v mých silách, abych se dobře připravila.“ 

 

 (AM)Pomoc Ukrajině