Ester Ledecká si v Cortině dojela pro bronz. Je stále na čem pracovat, říká

Ester Ledecká si v Cortině dojela pro bronz. Je stále na čem pracovat, říká

5 min 2 s

Závodnice během dnešního sjezdu v Cortině d’Ampezzo trápil silný vítr. Ester Ledecká se však podmínkami nenechala ovlivnit a dojela si pro premiérové pódium v letošním ročníku Světového poháru. Nestačila pouze na vítězku Italku Sofii Goggiaovou a druhou Rakušanku Ramonu Siebenhoferovou.


 

Česká lyžařská obojživelnice se na trať spustila jako sedmnáctá. Kvalitní jízda bez výrazných chyb ji zajistila třetí místo, celkově šesté pódium ve Světovém poháru.  Na vítězku Goggiavou ztratila pouhých 26 setin sekundy. Se svou jízdou však nebyla stoprocentně spokojena. „Zdálo se mi, že dělám spoustu chyb. Dole se mi ale konečně povedla zajet ta linie, kterou jsme s trenéry plánovali, takže mám radost a doufám, že oni budou mít taky, alespoň z té spodní pasáže,“ hodnotila. 

 

Závod se jel kvůli silnému větru ze sníženého startu. „Přesunutí startu mě mrzelo, protože přeci jenom v trénincích jsem měla vždycky dobré mezičasy nahoře a pak spíš dole zpomalovala. Tu vrchní část trati, kde jsem se cítila líp, mi nakonec odstřihli. O to víc jsem se ale mohla soustředit na spodek a zlepšit moje chyby z tréninků komentovala Ledecká po závodě.  

Dnešní podmínky na trati podle jejích slov připomínaly rodeo. Spodní část trati byla hrbolatá a střídal se na ní stín se světlem. „Na boule nebylo moc vidět, takže to všechny holky dost rozhazovalo. Byl to sprint a každá malá chyba se počítala.“

Česká závodnice se na lyžích cítí čím dál lépe, což je dobrá zpráva směrem k blížícím se olympijským hrách, které startují už 4. února. Stále však vidí prostor zlepšení. „Je stále na čem pracovat. Myslím si, že mám spoustu rezerv, na kterých bude potřeba ještě zapracovat.“

Ledecká se na stupně vítězů Světového poháru probojovala přesně po roce, naposledy byla druhá ve sjezdu ve švýcarské Crans-Montaně.

 

Ledecké program v Cortině nekončí, zítra ji čeká její mistrovská disciplína super G. Do kterého půjde se startovní číslem 1. „Chodím na start vždy s velkou chutí a nezáleží na tom, jaký mám předtím výsledek. Připravím se, jak nejlíp budu moct, abych se mohla postavit silná na start," řekla stále ještě úřadující olympijská vítězka v této disciplíně.

Závod začíná v 11:45. Živě ho můžete sledovat na ČT Sport nebo na Eurosport 1.

 

 Pomoc Ukrajině