V pátek startuje jubilejní 60. ročník Skiinterkriteria

V pátek startuje jubilejní 60. ročník Skiinterkriteria

2 min 39 s

Zítra ve Ski centru Říčky v Orlických horách začíná Skiinterkriterium, mezinárodní závod žáků v alpských disciplínách. Mladí lyžaři v kategoriích U14 a U16 se představí v obřím slalomu a slalomu.


Tradiční závod pořádaný Ski klubem Ústní nad Orlicí byl  založen v roce 1963. Mezinárodním se stal v roce 1972, tedy přesně před 60 lety. Dosud na něm startovali účastníci z 51 zemí a 5 kontinentů. Mezi celkové vítěze tohoto závodu patří i známá jména světového lyžování jako například  Šárka Strachová (tehdy závodící ještě pod dívčím jménem Záhrobská), Slovenka Veronika Velez Zuzulová nebo chorvatští sourozenci Kosteličovi.

Loni  byl závod kvůli covidu zrušen. Poslední ročník se  jel v roce 2020. Celkovými vítězi se před dvěma lety stali Ela Hrbáňová a Róbert Ruffíni, oba ze Slovenska.  

 

Letošní ročník startuje v pátek závody v obřím slalomu. První kolo je naplánováno na 8:45, druhé na pravé poledne (12:00). Jako první pojedou dívky U16, po nich děvčata U14. Následovat budou chlapci U16 a celý závod završí chlapci z kategorie U14. Sobota bude ve znamení slalomu, jehož první kolo startuje v 9 hodin (2. kolo ve 12:30). Pojede se znovu ve stejném pořadí kategorií. 

 

Závody můžete sledovat online na livestreamu zde.

 

 

 (AM)Pomoc Ukrajině