Alpské lyžování na ZOH: Kdo, co a kdy?

Alpské lyžování na ZOH: Kdo, co a kdy?

4 min 58 s

Už v pátek startují v Pekingu zimní olympijské hry. Alpské lyžování na nich bude reprezentovat osm sportovců – šest žen a dva muži. Soutěže ve sjezdovém lyžování začínají v neděli sjezdem mužů. Komu fandit a kdy? Podrobný olympijský program alpských disciplín ve článku.


Česká výprava do Pekingu

Na olympiádu v Pekingu se původně kvalifikovalo šest alpských lyžařů – Ester Ledecká, Martina Dubovská, Barbora Nováková, Elese Sommerová, Jan Zabystřan a Kryštof Krýzl. Díky realokaci volných míst tým doplnily Tereza Nová a Gabriela Capová. Celkově se tedy olympijských her zúčastní osm reprezentantů.  Nejvíce účastí na olympijských hrách má z české výpravy Kryštof Krýzl, který se chystá na své čtvrté olympijské hry. Olympijskou premiéru si v Pekingu odbydou Barbora Nováková, Elese Sommerová a Tereza Nová. 

 

Fanoušci alpského lyžování si kvůli sedmihodinovému časovému posunu budou muset přivstat. Většina disciplín startuje mezi 3 a 4 hodinou ranní. Nejvíce na pilno bude mít v Pekingu Jan Zabystřan, který má v plánu jet šest disciplín, tedy nejvíce z celé české výpravy. 

Fanoušci slalomu si nesmí zapomenout ve svých kalendářích zakroužkovat středu 9. února (3:15), kdy o medaile budou bojovat nejlepší slalomářky, mezi které bez pochyb patří i Martina Dubovská. V pátek 11. února  ve 4:00 se Ester Ledecká  vydá vstříc obhajobě zlaté olympijské medaile ze super G, kterou senzačně získala před čtyřmi lety v Pchjongjangu. 

 

Program alpských disciplín na ZOH

 

 

Datum

Čas

Kdo

Disciplína

6. 2.

4:00

muži

Sjezd

7. 2.

3:15, 6:45

ženy

Obří slalom - jízda 1 a 2

8. 2.

4:00

muži

Superobří slalom

9. 2.

3:15, 6:45

ženy

Slalom - jízda 1 a 2

10. 2.

3:30, 7:15

muži

Superkombinace (sjezd a slalom)

11. 2.

4:00

ženy

Superobří slalom

13. 2.

3:15, 6:45

muži

Obří slalom - jízda 1 a 2

15. 2.

4:00

ženy

Sjezd

16. 2.

3:15, 6:45

muži

Slalom - jízda 1 a 2

17. 2.

3:30, 7:00

ženy

Superkombinace (sjezd a slalom)

19. 2.

4:00

muži i ženy

Soutěž družstev

 

 

 

Kde sledovat?

Veškerý program alpských lyžařů na ZOH v Pekingu bude živě přenášet Česká televize na svém kanále ČT Sport. Vybrané závody bude možnost sledovat i na kanále Eurosport 1.  Bonusový rozšířený obsah budou moci fanoušci získat na Czech Team TV (projekt Českého olympijského týmu), který získal od společnosti Discovery vysílací práva. Historicky poprvé tak bude možné v prostředí sociálních sítí sdílet záběry s českými olympioniky přímo ze závodišť. 

Foto:ČOV

 

Sledujte nás na našich sociálních sítích, ať vám nic neuteče!

Instagram: @czechski_alpine

Facebook: @alpskelyzovani

 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Czech Alpine Ski Team (@czechski_alpine)Pomoc Ukrajině