×
Alpské disciplíny
Skvělá stříbrná medaile Barbory Zíkové v obřím slalomu na neoficiálním MS žáků - Trofeo Topolino 2015

09.03.2015

Klára Křížová měla ve sjezdu SP v Garmischi velmi nepříjemný pád, pozitivní zprávy nepřicházejí ani z Japonska

08.03.2015

Včerejší krkolomný pád v závodě Světového poháru ve sjezdu v Garmich – Partenkirchenu vystavil Kláře Křížové „stop“ do dnešního super-G. Ačkoliv zranění nejsou vážná, jedná se spíš o zhmožděniny, naraženiny a modřiny, rozhodla se Klára nepokoušet osud a nateklé koleno s lehce omezenou hybností nevystavovat náročnému soutěžnímu zatížení. Dobré zprávy nepřicházejí ani z Japonska, v Shigakogenu si v rámci slalomu FEC zranila koleno Kateřina Pauláthová.

Sjezdaři v Japonsku: Krýzl vyhrál obří slalomy Far East Cupu, Pauláthová na bednách zlepšila obřákové FIS body

06.03.2015

Dva slalomy v Hakubě a dva obří slalomy v Nozewa Onsen mají za sebou v rámci úspěšného japonského turné Far East Cupu čeští reprezentanti ve sjezdovém lyžování Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl. Zítra mají pauzu, během níž se přesunou do Shigakogenu k závěrečným dvěma slalomům.

Třídenní soustředění juniorského národního týmu před MSJ

05.03.2015

V termínu 2. - 5.března 2015, tedy bezprostředně před začátkem Mistrovství světa juniorů v alpském lyžování, proběhl v Hafjellu třídenní přípravný kemp pro nominované závodníky.

Česká nominace na legendární Trofeo Topolino – neoficiální mistrovství světa žáků

04.03.2015

6. – 7. března 2015 se koná 54. ročník Trofeo Topolino a Česká republika u toho nebude chybět.

Na žákovském MČR se rozdělovaly poslední sady medailí

04.03.2015

Žákovský titul mistr ČR v super-G pro rok 2015 vybojovali ve straších žácích Nikola Bubáková a Jan Ouvín, v mladších žácích Barbora Zíková a Antonín Adámek. Závod byl součástí českého poháru Czech Head Cup 2015.

Úspěšné Bansko pro sjezdařku Křížovou, po alpské kombinaci boduje také v super-G a už se těší na Garmisch

04.03.2015

Na bulharské Bansko bude česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Klára Křížová vzpomínat v dobrém. Během svou dnů tady totiž dvakrát bodovala a pokaždé v jiné disciplíně. Po premiérových bodech v alpské kombinaci skončila o den později na osmadvacátém místě v super-G.

Na MČR žáků se dnes rozdělovaly medaile v obřím slalomu

01.03.2015

Na sjezdovce Hromovka ve Špindlerově Mlýně byly dnešní podmínky velmi náročné. Teplejší počasí, obtížné podmínky v užším cílovém prostoru, odpoledne sněžení, které na závěr přešlo v mrholení – to vše dalo zabrat nejenom závodníkům, ale také pořadatelskému týmu. Závody se jely až do sedmnácti hodin. Z titulů mistra ČR se radovali v mladších žacích Barbora Zíková a Samuel Nosek, ve starších žácích Iva Křížová a Eduard Fiala. MČR Head Cup 2015 je součástí Českého poháru.

Sjezdařka Křížová boduje ve Světovém poháru v alpské kombinaci v Bansku

01.03.2015

Třetí bodované umístění v letošní sezóně si ve Světovém poháru připsala česká reprezentantka Klára Křížová. V alpské kombinaci v bulharském Bansku si dnes dojela pro čtyřiadvacáté místo a do hodnocení SP získala sedm bodů. V alpské kombinaci se jedná o její vůbec první body SP v kariéře. V závodě zvítězila Rakušanka Anna Fenningerová, druhá skončila Tina Maze ze Slovinska, třetí Rakušanka Kathrin Zettelová.

Žákovskými mistry České republiky se ve slalomu stali Zíková, Čech, Ouvín a Lukášová

01.03.2015

Osmadvacátého února začalo ve Špindlerově Mlýně mistrovství České republiky žactva v alpských disciplínách, MČR Head Cup 2015. První den byl na programu slalom, který se uskutečnil na svahu Stoh.