×
Povedený vstup juniorské reprezentace do sezony v rychlostních disciplínách

Povedený vstup juniorské reprezentace do sezony v rychlostních disciplínách

06.12.2018

Juniorská reprezentace se v termínu 25. - 30. listopadu vrátila do italské Soldy především kvůli tréninku rychlostních disciplín. „Italské středisko poskytovalo momentálně v dosažitelném okolí nejlepší podmínky pro trénink super-G i sjezdu, kdy trať dle stavby měla délku 1:15 až 1:20 minuty,“ říká šéftrenér juniorů Jan Fiedler.

Po pětidenním tréninkovém kempu se reprezentanti přesunuli do nepříliš vzdálené Val Gardeny, kde byl ve třech dnech na plánu velmi náročný program v podobě jednoho povinného tréninkového kola sjezdu a pak dvou závodů ve sjezdu a dvou závodů v super-G. „Především mužská kategorie, ve které startovalo 162 závodníků, byla velmi silně obsazena borci z alpských zemí, kteří pravidelně bodují v Evropských pohárech,“ říká Fiedler.

Nejrychleji jezdil a nejlepších výsledků dosahoval junior Tomáš Klinský, který v prvním sjezdu s číslem 50 skončil na pěkném 18. místě s bodovou hodnotou 35,71 a v prvním super-G s číslem 59 poskočil dokonce na 12. pozici s body 29,8. I další reprezentanti na startu Martin Štěpán, Jan Skořepa, Jan Koula, Adam Klíma a David Kubeš zajeli kvalitní výsledky, výrazně si zlepšili body a poskočili oproti svému číslu o 30 až 40 pozic dopředu.

Dívčí kategorie byla také solidně obsazená a české dívky se v každém závodě prosazovaly do elitní desítky. V prvním sjezdu dosáhla Klára Pospíšilová na pěkné páté místo, ve druhém sjezdu loni ještě juniorka Veronika Čamková pronikla s posledním startovním číslem na pódium a skončila třetí. Z bronzové pozice přitom "vystrčila" opět Kláru Pospíšilovou.

Nejlepšího výsledku z děvčat dosáhla v pondělním super-G věkem ještě mladší juniorka Klára Gašparíková, která si dojela pro pěkné osmé místo se ziskem 50,03 b. Klára Pospíšilová i Klára Gašparíková svými výsledky ve sjezdu splnily reprezentační kritéria pro tuto disciplínu.

„Další program by měl být zaměřen více na technické disciplíny, ale sněhová situace v Evropě není příliš dobrá, tak musíme bedlivě sledovat vývoj situace a komunikovat s místními trenéry a organizátory ohledně dalších závodů. Pokud vše půjde podle plánu, odjedou junioři 12. prosince na trénink a závody do slovinské Rogly,“ vyhlíží Fiedler.

JF, TH

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři