Evropský pohár Andalo: Gabriela Capová poprvé v kariéře v TOP10 v obřím slalomu!

5 min 31 s

Česká reprezentantka Gabriela Capová ukazuje, že i obří slalom je její silnou disciplínou. Poprvé v kariéře v něm v Evropském poháru bodovala a to hned výsledkem v TOP10, když italském Andalu vybojovala 9. místo. Gratulujeme! V PE poprvé v kariéře zvítězila Maryna Daniel Gasienicová (POL) před Clarou Direzovou (FRA) a Magdalenou Fjällströmovou (SWE).

Letos se Garbriele Capové opravdu daří. S výjimkou prvních třech SP této sezóny byla zatím v každém dalším závodě úspěšná. Bodovala 19. místem ve slalomu Světového poháru v Killingtonu a Evropském poháru sbírá jeden výborný výsledek za druhým. Po 8. a 4. místě ve slalomech v norském Trysilu přichází první body i v obřím slalomu za 9. místo v AndaLU. Níže Gábina Capová hovoří pro Czech-ski.com:

O radosti

„Spokojená jsem určitě. Dnes před závodem jsem si přála nějakou bodovanou pozici, že by bylo super poprvé v obřáku EP bodovat a nakonec jsem v desítce! Očekávání jsem teda ale měla jiná, menší. A vyšlo to úplně super, mám radost!“

O podmínkách

K výsledku přispěly i dobré podmínky. „Pista je tu velmi ledová, ale fakt hodně, asi spousta holek z toho měla respekt, takovou jsem ještě letos nejela – jak chlapský Svěťák,“ svěřil a se česká reprezentantka, která na trať prvního kola vyjela jako osmatřicátá.

O závodních jízdách

„Vršek po rovině se mi jel dobře, pak jsem přijela na prudké, kde byly trochu seky a najednou mi vyply nohy, byla jsem nad lyžemi. Myslela jsem si, že ani nepostoupím do 2. kola, a že budu poslední a k překvapení jsem byla 20. V 2. kole už to v tom prudkém bylo čisté a už jsem mohla jet to, co jsem chtěla. Jela jsem lépe než první kolo, i když nějaké rezervy jsem cítila a po jedné chybě jsem myslela, že vypadnu. Když jsem přijela do cíle, byla jsem druhá, tak jsem si říkala ‚ok, hodně holek mě nepředjelo‘ no a pak to tak docela dlouho zůstávalo a já si začínala říkat, že by z toho mohla být TOP10 a vyšlo to.“ V druhém kole zajela Capová 4. nejrychlejší čas.

O trenérovi

„Po 1. kole mi řekl, že kdybych jela v prudkém normálně, mohlo to být do deset, nakonec jsem to dala ve druhém kole, tak byl Boštjen (pozn. Božić) docela spokojený.“

O dalším závodě

„Zítra nás čeká stejný závod, dnes bylo hezky, svítilo slunko, ale kopec je tady ve stínu, nicméně viditelnost byla dobrá. Pokud by něco přišlo a zhoršila se viditelnost, nemělo by to tak vadit, protože trať je tady fakt dobrá.“

Výsledky Evropského poháru v obřím slalomu žen v Andalu najdete zde.