×
Martina Dubovská nedokončila paralelní slalom ve Sv. Mořici

Martina Dubovská nedokončila paralelní slalom ve Sv. Mořici

09.12.2018

Už v prvním kole skončila pouť za body Světového poháru české reprezentantky v alpském lyžování Martiny Dubovské. Vyhrála opět Mikaela Shiffrinová (USA), která ve finále těsně porazila Petru Vlhovou a získala tak už 48. výhru v kariéře. Třetí místo vybojovala po horším kvalifikačním čase (31.) Wendy Holdenerová (SUI). Slalom mužů ve Val d’Isere byl pro silné nárazy větru zrušen.

Závodilo se za hustého sněžení, ale na rozdíl od mužů, kterým slalom ve Val d’Isere zrušili, dnes ženy ve Sv. Mořici závodily. Martin Štěpán si tak bude muset na svou premiéru v SP ještě počkat.

Martina Dubovská zhodnotila nedělní závod v paralelním slalomu: „Už jsem skoro spadla ve třetí bráně. Snažila jsem se dávat si pozor, abych jela výrazněji po spodní lyži a zároveň do toho šlapat. Snažila jsem se, jenže prostě přišla hrana a pád po vnitřní… Co k tomu dodat… Nelíbí se mi jak to je, ale musím bojovat, trénovat dál a ono to půjde.“ 

A jaké má česká reprezentantka další plány? „Jedu teď na pár dní do Prahy na Olymp, pak jedeme zpět na trénink do Pfelders a závody FIS a následně na SP do Courchevel. 

Výsledky paralelního slalomu v Sv. Mořici najdete zde.

(EK)

photo: Archiv Martiny Dubovské

 

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska