×
Pauláthová zajela v NAC kvalitních 18,91 FIS bodů v SG, Berndt v dalším FEC SL třetí, Capová na FIS závodech také třetí

Pauláthová zajela v NAC kvalitních 18,91 FIS bodů v SG, Berndt v dalším FEC SL třetí, Capová na FIS závodech také třetí

11.12.2018

Svůj zdaleka nejlepší bodový výsledek za poslední dvě sezóny napříč všemi disciplínami si v Severoamerickém poháru vyjela v super-G česká reprezentantka Kateřina Pauláthová. Odpovídá zhruba šestapadesátému místu na světě, ale k tomu bude potřeba ještě druhý podobně zajetý závod. Každopádně gratulujeme! Další gratulace putuje do Číny Ondrovi Berndtovi za 3. místo ve druhém SL FEC a 13,30 FIS bodům a do třetice Gabriela Capová obsadila 3. místo v obřím slalomu FIS na italském Kronplatzu.

Na hrbolaté trati v kanadském středisku Panorama trénovala Kateřina Pauláthová už před třemi týdny, když do Kanady spolu se svým otec dorazili. „Tréninky v Panoramě byly super. Mohly jsme s Terkou (pozn. Kmochovou) trénovat co jsem chtěly. Mezitím jsme závodily v Lake Louise, kde byla absolutně ledová pista a spousta holek se na ní ve sjezdu rozbilo, takže bylo mít z čeho respekt,“ říká Kateřina. V Lake Louise dojela ve sjezdech NAC na 2. a 3. místě, bodově si ale nepomohla. V super-G zase před cílem udělala velkou chybu a skončila sedmá. Vše si ale vynahradila v super-G v Panoramě. Na vítěznou Američanku Ninu O’Brienovou ztratila jen sedmatřicet setin a bylo z toho 4. místo a vynikajících 18,91 FIS Bodů. „I přesto, že jsem tady trénovala, to bylo brutální. Hrbolaté a hodně úzké, místy fakt o hubu. Myslím, že s určitým respektem jsme dnes jely úplně všechny, zvlášť když z před námi jedoucích kluků dojel do cíle z prvních pěti jen jeden… Moc sebevědomí jsem tedy před startem neměla…  Ale za ten výsledek a body jsem fakt ráda.“ Jedná se její životní body v super-G. Navíc se po loňských a předloňských zdravotních peripetiích (plastika předního zkříženého vazu a loni bolavá záda) jeví vše v pořádku.

Druhý závod SG konající se dnes v noci společně s alpskou kombinací Kateřině vyšel na 5. místo. Ztráta činila 1,32s na první A. J. Hurtovou (USA) a bodově to vyšlo na 29,59 FIS bodů. Nový bodový průměr tudíž bude mít 24,25 FIS bodů, což jí zařadí na cca 102. místo na světě. V alpské kombinaci pátou pozici udržela s konečným odstupem 2,51s. Členka reprezentačního „B“ týmu Tereza Kmochová skončila v SG 20. a patnáctým časem ve slalomové části se posunula na konečné 13. místo v AC. V Lake Louise jí patřila 11. a 12. příčka ve sjezdech a 13. v SG. První SG v Panoramě byla diskvalifikovaná, když vypadla těsně před cílem a projela proto cílem.

Ondřej Berndt dal do posledního SL v Číně všechno, jak říkal 150%. Nakonec skončil na 3. místě a vyjel si dalších kvalitních 13,30 FIS bodů. Kryštof Krýzl byl na 4. místě za 19,75 FIS bodů. 

Jan Zabystřan byl v posledním slalomu v Číně diskvalifikován ve druhém kole. Po prvním kole byl na 3. místě se ztrátou necelých tří desetin. Závod měl tedy opět rozjetý výtečně. Ve druhém kole dnes vypadla ze sedmého místa Tereza Nová. Na sedmé místo se z devátého nakonec posunula Elese Sommerová, když ve 2. kole zajela čtvrtý čas. Konečně se jí podařilo dojet, navíc se bodově poprvé v této sezóně přiblížila k bodům, které má ve světovém žebříčku. A to je po předchozích výsledcích a následné sérii výpadků pozitivní zpráva.    

Na italském Kronplatzu obsadila Gabriela Capová 3. místo v obřím slalomu kategorie FIS za finskými reprezentantkami Rikkou Honkanenovou a Erikou Pykalainenovou. Mezi muži skončil člen B týmu mužů Jan Skořepa na devatenáctém místě.

Výsledky SG žen v Panoramě nejdete zde, druhého FEC slalomu mužů zde, žen zde a závodu FIS na Kronplatzu zde.

(EK)

Photo. Archiv K. Pauláthové

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska