Stupně vítězů pro Zabystřana a Pauláthovou na kontinentálních pohárech v Číně a v Kanadě

7 min 13 s

Českému reprezentantovi v alpském lyžování Janu Zabystřanovi se na úvod letošní sezóny opravdu daří. Po včerejším vítězství ve slalomu Far East Cupu v Číně dnes přidal 2. místo a vyjel si druhé nejlepší body kariéry. Ondřej Berndt skončil šestý a Kryštof Krýzl nedokončil druhé kolo. Na Severoamerickém poháru v Lake Louise vybojovala Kateřina Pauláthová ve sjezdu 3. místo. Gratulujeme

V Číně zažívá Jan Zabystřan zatím nejlepší slalomové období kariéry. První den si za 1. místo vyjel 7,89 FIS bodů, druhý den si vyjel za 2. místo 15,34 FIS bodů. Jeho nový bodový průměr tak bude činit 11,62 FIS bodů.

„Slalom mi vyšel naprosto nad moje očekávání. Nevěřil bych, že si hned během prvních dvou závodů Far East Cupu až takhle bodově polepším a zároveň skončím na prvním a druhém místě,“ říká spokojený Zabystřan a my doplňujeme, že Honza je také průběžným lídrem FEC v této disciplíně.

Nyní Honzu a jeho kolegy Ondru Berndta a Kryštofa Krýzla čekají ve Wanlongu dva obří slalomy. Honza už ale vyhlíží i další slalomy: „Těším se i na závody do dalšího střediska, kde budeme startovat za pár dnů. S už sjetými body by to mělo být bez větší nervozity a na sto procent, bez obav, že bych při odletu domů nic vyjetého neměl.“

Ondřej Berndt skončil na 6. místě, jedenačtyřicet setin za Zabym. V závodě ale našim klukům odjel o 1,37 s vítězný Korejec Donghyung Jung a bodově to proto nebyly takové žně, jako předchozí den. Ondřej si vyjel 18,06 FIS bodů. Do vylepšeného bodového průměru se mu tedy z letoška počítá včerejších 8,02 a 12,44 z Jihoamerického poháru v Chile, který začátkem září vyhrál. Jeho nový bodový průměr tak bude činit 10,23 FIS bodů, čímž se provizorně dostává na první místo v ČR, o 0,13 FIS bodů před Kryštofa Krýzla.

Kryštof Krýzl je ve fázi návratu po přetržených vazech v koleni. První SP v Levi zvládl výtečně, když mu se startovním číslem 62 chybělo na postup do 2. kola jen šest setin a skončil na smolném 31. místě. Ve Wanlongu bohužel dnes vypadl, zítra a pozítří má ale šanci v jeho oblíbeném obřím slalomu, v němž si po zranění zatím i více věří. Držíme dál palce nejen Kitanovi, ale i celému týmu.

Kateřina Pauláthová v kanadském Lake Louise naskočila do nové závodní sezóny úspěšně. Na závodech Severoamerického poháru (NAC) ve sjezdu vybojovala 3. místo. Na vítěznou A. J. Hurtovou z USA ztratila 1,19 s. Tereza Kmochová skončila čtrnáctá se ztrátou čtyři a půl vteřiny. Kateřina Pauláthová už jedenkrát v NAC na stupních vítězů stála, a to před třemi roky v Copper Mountains, když v obřím slalomu obsadila rovněž třetí místo.

Kateřina Pauláthová odletěla společně s Terezou Kmochovou do Kanady už před dvěma týdny, posléze se k nim jako podpora připojila Pavla Klicnarová. Kateřina s Terezou napřed trénovaly ve středisku Panorama, nyní jsou na NAC v Lake Louise, kde je čeká ještě další sjezd, alpská kombinace a super-G. Pak se přesunou zpět do Panoramy k dalším závodům NAC. Na programu jsou v Panoramě kromě dalších dvou super-G a jedné alpské kombinace také dva slalomy a dva obří slalomy. Domů se naše holky vrátí až před Vánocemi.