×
Alpské disciplíny
Kryštof Krýzl zvítězil i ve druhém obřím slalomu FEC a český tým na finále SP vypadl v osmifinále

18.03.2016

Kryštof Krýzl hned v prvním FEC zvítězil a Martina Dubovská byla 13. na finále Evropského poháru

17.03.2016

Českým sjzedařům se daří. Kryštof Krýzl exceloval v Rusku a vyjel si skvělé body a Martina Dubovská se probojovala do TOP 15 na finále EP ve Španělsku.

Český tým před finále Světového poháru v alpském lyžování ve Svatém Mořici

16.03.2016

Kromě Šárky Strachové, která jako jediná bude startovat na finále SP v individuální disciplíně, budou Češi startovat teké v týmové soutěži. Budou si tak moci osahat tratě, které na ně čekají na MS 2017.

Evropský pohár: Krýzl ve slalomu 17., Dubovská bere bod za 30. místo ve finále obřího slalomu

15.03.2016

Finále Evropského poháru dnes začalo obřím slalomem žen v La Molině ve Španělsku. V neděli však stihli muži závody na Oberjochu v Německu. Z víkendového programu mužů musel ale být kvůli vichřici vypuštěn obří slalom. A počasí si se závodníky pohrávalo i ve slalomu. Opět hodně foukalo a byly proto proměnlivé podmínky.

15.03.2016

Přinášíme další pořad o lyžování z dílny O2 Sport. Tentokrát z Říček v Orlických horách, kde se jel na konci ledna mezinárodní závod FIS žáků – Skiinterkritérium 2016. Jak si vedly mladé naděje českého lyžování v konkurenci svých vrstevníků ze 14 zemí světa?

Sjezdařka Klára Křížová zajela druhé místo v Evropském poháru v super-G v Saalbach – Hinterglem

12.03.2016

Dala přednost Evropskému poháru před Světovým, aby se pokusila vylepšit si FIS body a podařilo se! Ačkoliv se to po včerejším sjezdu nezdálo, Klára v něm byla 23., dnes v super-G zajela fantasticky a dobyla šesté stupně vítězů v EP ve své kariéře. Dnešním 2. místem vyrovnala svůj dosud nejlepší výsledek z EP z Jasné 2013, to však bylo ve sjezdu. V super-G jsou to její druhé stupně vítězů, ty předchozí zajela rovněž letos. Gratulujeme.

Ohlédnutí za úspěšným 55. ročníkem Trofea Topolina

12.03.2016

Dvě medaile, z toho jedna zlatá v obřím slalomu mladších žákyň v podání Barbory Novákové a jedna bronzová v obřím slalom starších žákyň od Barbory Zíkové. K tomu 5. místo Ondřeje Surkoše – opět v obřím slalomu a pouze pět setin od bronzu a další čtyři umístění v první patnáctce. Nováková a Surkoš přidali 11. místa ve slalomu, stejně tak jako mladší žák Adam Linhart v obřím slalomu, Šimon Šnajdr byl v téže kategorii a disciplíně třináctý. To je úspěšná bilance českého týmu na Trofeo Topolino 2016 – neoficiálním mistrovství světa žáků.

O další body ze Světového poháru zabojují Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová

11.03.2016

Ve švýcarském Lenzerheide se jede předposlední podnik Světového poháru této sezóny. Na programu je v sobotu super-G a v neděli alpská kombinace složená ze super-G a slalomu. České barvy budou v obou dvou závodech hájit Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová. Startovat mohla ještě Klára Křížová, ta ale dala přednost sjezdu a super-G Evropského poháru v Saalbachu – Hinterglemu.

Ondřej Berndt a Martina Dubovská jsou mezinárodními mistry Slovenska v obřím slalomu

11.03.2016

Mistrovství Slovenska v alpských disciplínách v Jasné bezprostředně navazovalo na Světový pohár žen. Pista tak byla dokonale připravená, startovalo se pouze z nižších startů. Životní výsledek zajel na worldcupové pistě člen reprezentačního áčka Ondřej Berndt, když porazil všechny přítomné včetně domácí stálice Adama Žampy.

Skoro mě s trofejemi nepustili do letadla, říká dvojnásobný juniorský mistr světa U18 Jan Zabystřan

08.03.2016

Dosáhl nejlepších výsledků na MSJ v chlapecké kategorii za posledních deset let, od bronzové medaile Kryštofa Krýzla z roku 2006, a to nejen v kategorii U18, ale také v absolutním pořadí juniorů. O svém úspěchu z MSJ se s námi podělil v následujícím rozhovoru alpský lyžař Jan Zabystřan.