Alpské disciplíny
Čtyři ženy pro obří slalom aneb technické disciplíny na MS začínají

16.02.2017

Mistrovství světa v alpském lyžování v následujících čtyřech dnech zažije boje o kovy nejcennější v technických disciplínách. Ve čtvrtek 16. února je na programu obří slalom žen a kvalifikace na obří slalom mužů.

MS St. Moritz: Češi v týmové soutěži vyřazeni v osmifinále, Slováci slaví historické stříbro

14.02.2017

Hned v osmifinále proti týmu Norska byl vyřazen český tým ve složení Martina Dubovská, Kryštof Krýzl, Ester Ledecká, Ondřej Berndt. V roli náhradních závodníků Kateřina Pauláthová, Jan Zabystřan. Zvítězili Francouzi, když ve finále porazili Slováky, bronz získali Švédi před domácími Švýcary.

Slalomářka Gabriela Capová 24. ve slalomu Evropského poháru na Hochkaru

14.02.2017

Členka reprezentačního výběru Gabriela Capová se pomalu ale jistě usazuje na bodovaných pozicích v evropské poháru. V pondělním slalomu na rakouském Hochkaru vybojovala 24. místo.

Česko slaví první medaili na Evropském olympijském festivalu mládeže! Sjezdařka Bubáková vybojovala bronz

13.02.2017

Ještě před startem si říkala, že by v obřím slalomu chtěla skončit do pětadvacátého místa. Na jeho konci plakala radostí. Sjezdařka Nikola Bubáková získala pro českou výpravu na Evropském olympijském festivalu mládeže 2017 v tureckém Erzurumu první medaili – bronzovou.

Mistrem Světa v alpské kombinaci domácí Aerni, nejlepší z Čechů Krýzl devětadvacátý

13.02.2017

Trať kombinačního slalomu na mistrovství světa nepatřila k nejtvrdším a poměrně rychle se na prudkém slunci rozbíjela. Toho dokonale využil Švýcar Luka Aerni, který na ni vyrazil jako první a skvělou jízdou soupeřům nedal šanci. O setinu za ním, na stříbrné pozici, skončil Marcel Hirscher (AUT), který vystartoval jako třetí. Celou dobu navyšoval náskok, ale při výjezdu z průjezdné branky nepatrně zatížil vnitřní lyži a další dvě branky na rovině nejel tak rychle jako Aerny a právě tam o svůj 44 setinový náskok začal ztrácet, v cíli byl pak zklamaný. To ale ještě nevěděl, že bude stříbrný. Bronzovou medaili se ztrátou devíti setin na zlato vybojoval po sjezdu čtrnáctý Mauro Caviezel (SUI). Krýzl se 18. časem ve slalomu posunul z 38. místa na 29., Berndt skončil 32., Zabystřan 38. a Forejtek 39.

Králem sjezdu na MS domácí Feuz, z Čechů nejlépe Hudec na 39. místě, zítra alpská kombinace

12.02.2017

Sjezd se jel kvůli mlze ve zkrácené verzi a byl tak ochuzen o startovní úsek jménem ‚Volný pád‘, na kterém závodníci dosahují rychlosti 130km/h do cca šesti vteřin. Beat Fuez potěšil domácí publikum, když se stal mistrem světa. Stříbrnou medaili vybojoval po zlatu ze super-G Erik Guay (CAN) a je tak zatím s dvěma medailemi nejúspěšnějším závodníkem letošního MS a bronz získal Rakušan Max Franz. Naši závodníci dojali v tomto pořadí: 39. Jan Hudec, 43. Ondřej Berndt, 44. Jan Zabystřan, 47. Filip Forejtek.

Mistryní světa ve sjezdu je Štuhecová, Ledecká 21., Klicnarová 34., Pauláthová 35.

12.02.2017

Titul světové šampiónky ve sjezdu získala Ilka Štuhecová ze Slovinska. Byla nejrychlejší už v obou dvou trénincích a suverenitu ukázala i v závodě. Prožívá letos sezónu snů, během které zvítězila 5x v závodech SP a kdes přidala vítězství nejcennější. Stříbrnou pozici dobyla Stephanie Vernierová z Rakouska, bronz letos zraněními zkoušená Lindsay Vonnová (USA). Z českého třílístku byla nejlepší Ester Ledecká na 21. místě se ztrátou 2,11 s. Na 34. místě skončila Pavla Klicnarová a na 35. Kateřina Pauláthová. Ve 13.30 začíná sjezd mužů s J. Hudcem, F. Forejtkem, O. Berndtem a J. Zabystřanem.

MS Svatý Mořic: Sjezd mužů zrušen, ženy zítra snad nastoupí

11.02.2017

Čtveřice českých reprezentantů Jan Hudec, Filip Forejtek, Ondřej Berndt a Jan Zabystřan dnes měli nechtěné závodní volno. Sjezd na mistrovství světa ve Svatém Mořici byl totiž pro mlhu ve střední pasáži zrušen a měl by se odjet zítra, 12. února po klasickém sjezdu žen, pokud se tedy počasí, respektive mlha umoudří. Není to totiž jisté.

Šárka Strachová v rámci přípravy na MS druhá na Evropském poháru, bodovala i Gabriela Capová

11.02.2017

Šárka Strachová 11. února slaví 32. narozeniny, ke kterým jí gratulujeme a přejeme mnoho štěstí, zdraví, mnoho energie a sportovních úspěchů. První malý dárek už si k narozeninám nadělila v podobě druhého místa na kvalitně obsazeném Evropském poháru v německé Bad Wiessee. Velký lyžařský dárek si doufejme nadělí za týden při slalomu na MS ve Svatém Mořici. Moc bychom jí to přáli. Ve slalomu EP v Bad Wiessee skončila na 29. místě další česká reprezentantka Gabriela Capová a připsala si tak dva body do hodnocení seriálu. Letos bodovala už potřetí, což je její rekord v rámci jedné sezóny.

MS St. Moritz: Ester Ledecká v alpské kombinaci dvacátá, muže čeká královská disciplína sjezd

10.02.2017

K velmi dobrému dvacátému místu s velmi slušnou ztrátou 3,24 s se propracovala druhým kolem alpské kombinace česká reprezentantka Ester Ledecká. Pavla Klicnarová skončila 29. a Kateřina Pauláthová nedokončila druhé kolo. Mistryní světa se stala domácí Wendy Holdenerová, stříbro získala rovněž domácí Michel Gisinová a bronz nestárnoucí Rakušanka Michi Kirchgasserová.

Zemřel pan Ladislav Matějka

10.02.2017

Ve čtvrtek 9. února zemřel nestor lyžování na Strakonicku Ladislav Matějka. Bylo mu 95 let. Vzpomeňte na něj při sledování medailonu z cyklu Galerie osobností Strakonicka.

MS St. Moritz: Ženy v pátek jedou alpskou kombinaci, muži přeložený trénink sjezdu

09.02.2017

Na mistrovství světa v alpském lyžování ve Svatém Mořici se zítra rozpoutá boj o medaile v alpské kombinaci žen a muži ještě půl hodiny před jejím začátkem odstartují zrušený trénink sjezdu z dneška. Českou republiku budou reprezentovat Kateřina Pauláthová se startovním číslem 26, Ester Ledecká v číslem 30 a Pavla Klicnarová vyrazí na trať prvního kola – sjezdu – jako 37.