×
Alpské disciplíny
Filip Forejtek v tréninku sjezdu na MSJ v Davosu na osmém místě

30.01.2018

Začíná juniorské mistrovství světa v alpském lyžování 2018. Český juniorský tým by měl být připravený dobře. Nejenže v létě ti nejlepší Filip Forejtek, Jan Zabystřan a Tomáš Klinský absolvovali soustředění rychlostních disciplín v Chile, ale těsně před odjezdem všichni společně dolaďovali formu na soustředění ve Špindlerově Mlýně, kde jim Skiareál vyšel vstříc, když poskytl tréninkové tratě.

Skiinterkritérium 2018 v režii slovenských závodníků, český tým vybojoval sedm medailí

30.01.2018

V Říčkách v Orlických horách skončil 56. ročník Skiinterkritéria, největšího žákovského mezinárodního závodu v České republice, a opět byl úspěšný a perfektně zorganizovaný, podle technického delegáta Slovince Srečko Jesenšeka jako malý světový pohár. Absolutními vítězi se letos stali Slováci Rebeka Jančová a Robert Ruffini.

Kryštof Krýzl do Pchjongčchangu nepojede, přetrhl si přední zkřížený vaz

28.01.2018

Velká smůla potkala pár dní před zahájením zimních olympijských her v Pchjongčchangu českého reprezentanta v alpském lyžování Kryštofa Krýzla. Na Světovém poháru v Garmisch Partenkirchenu si v obřím slalomu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni a čeká ho operace u profesora Christiana Finka v Hochrum u Innsbrucku.

Alpské lyžování: česká výprava odjíždí na MSJ do Davosu

28.01.2018

Česká výprava v alpském lyžování dnes odjíždí na světový juniorský šampionát konaný ve švýcarském Davosu 28. ledna - 8. února. Před odjezdem ladili formu na čtyřdenním soustředění ve Špindlerově Mlýně. Skiareál vyšel českým reprezentantům maximálně vstříc a ti díky tomu mohli doladit poslední detaily. Skiareálu Špindlerův Mlýn tímto děkujeme.

Gabriela Capová zajela skvělé čtvrté místo ve slalomu Evropského poháru, Martina Dubovská na taktéž výborném osmém místě.

27.01.2018

Ve švýcarském Melchsee Frutt si české reprezentantky v alpském lyžování dojely pro nejlepší výsledky kariéry v Evropském poháru v podobě 4. místa Gábiny Capové a 8. místa Martiny Dubovské. K výborným výsledkům holkám gratulujeme!

Český pohár dospělých zná vítěze úvodních obřích slalomů v Peci pod Sněžkou

27.01.2018

Do Pece pod Sněžkou se Český pohár dospělých přesenul hned po závodech ve Špindlerově Mlýně. Na programu byly dva obří slalomy a z vítězství v nich se radoval po oba dva dny Ondřej Berndt, v ženách pak Viktorie Vydrová a Tereza Nová.

Kateřina Pauláthová boduje 23. místem v alpské kombinaci v Lenzerheide

26.01.2018

Vše nasvědčuje tomu, že česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová se operaci kolene začíná dostávat do pohody a koleno se pomalu, ale jistě adaptuje na vrcholovou sjezdařskou zátěž. V alpské kombinaci SP ve švýcarském Lenzerheide si dojela pro osm bodů za třiadvacáté místo.

Ohlédnutí za sportovní kariérou sjezdařky Kláry Křížové

25.01.2018

České reprezentantka ve sjezdovém lyžování Klára Křížová ukončila sportovní kariéru minulý týden při mistrovství ČR rychlostních disciplín ve Špindlerově Mlýně. Ve sjezdu ještě bojovala o medaili, která jí nakonec o čtyři setiny unikla a ve čtvrtek 18. ledna odstartovala do svého posledního závodu (super-G) v dobovém oblečení z období počátku lyžování v Království Českém. Při této příležitosti jsme Kláru vyzpovídali.

Pauláthová dokončila první SP po zranění, mužům ve Schladmingu postup unikl, další šance o víkendu

24.01.2018

Kateřina Paulátová v obřím slalom SP na Kronplatzu skončila v prvním kole 41. a s úsměvem na tváři. Operovanou nohu totiž poprvé v jízdě necítila. Muži za teplého počasí v prvním kole nočního slalomu ve Schladmingu obsadili 45. místo Kryštof Krýzl a 47. místo Ondřej Berndt. Už v pátek seriál žen pokračuje alpskou kombinací v Lenzerheide, v sobotu obřím slalomem a v neděli se ke Kateřině Pauláthové přidají slalomářky Martina Dubovská a Gabriela Capová. Muži pojedou v Ga-Pa. Sjezd Jan Hudec a obří slalom Kryštof Krýzl.

Úvodní Pohár České pošty ovládli Labaštová, Peroutková, Patočková, Linhart a Müller

23.01.2018

První závody celosezónního poháru České pošty v kategorii žactva se konaly o víkendu 20. -21. ledna v Rokytnici nad Jizerou. Na programu byly původně slalom a obří slalom, program se ale nakonec měnil. Kvůli nepříznivému počasí a mlze se zrušil první obří slalom chlapců a z rozhodnutí Jury a krajánků se proto změnil nedělní program ze slalomu na obří slalom.

Kateřina Pauláthová před Kronplatzem pod tlakem, Kryštof Krýzl nakonec Schladming pojede

22.01.2018

Kateřina Pauláthová se chystá na obří slalom SP na italském Kronplatzu, který se koná v úterý 23. ledna. Ve stejný den jedou muži diváckou kulisou neskutečně atraktivní noční slalom ve Schladmingu. Účast v něm si nakonec nenechal ujít Kryštof Krýzl, který ještě před čtyřmi dny pochyboval. Již dříve svůj start potvrdil Ondřej Berndt.

Žákovská reprezentace se letos zúčastnila prestižního Hahnenkamm Junior Race

22.01.2018

Po třech letech reprezentační družstvo žáků České republiky dostalo opět pozvánku k účasti na Hahnenkamm Junior Race, který se koná v rámci týdne Světového poháru v Kitzbühelu.