×
Alpské disciplíny
Kateřina Pauláthová získala tři body na finále Evropského poháru, pak ji zradilo zdraví.

23.03.2018

Na finále Evropského poháru v Soldeu/El Tarter (Andora) bodovala v super-G, když skončila na 28. místě. V Evropském poháru startovala Kateřina v této disciplíně teprve potřetí a jsou to její první body. Za vítěznou Rakušankou Ariane Raedlerová byla o 1,59s. Z bodů do EP měla radost a těšila se na závod v obřím slalomu. Na něj už ale nedošlo, zradila ji záda a ani na MČR si bohužel nezazávodí.

Žákovské mistrovství České republiky 2018 proběhlo v Koutech nad Desnou

22.03.2018

V Koutech nad Desnou se v termínu 14. – 18. března konalo mistrovství České republiky žáků, kterým vyvrcholil seriál Poháru České pošty žáků. Na programu byl kompletní počet českých žákovských disciplín obohacený o alpskou kombinaci, která se konala jako zpestření pro žáky vůbec poprvé. Naopak vyřazovací závod byl pro letošek z MČR vyřazen, jel se pouze jako závod RKZ - Pohár České pošty.

Po závodech na Tanvaldském Špičáku vedou Český pohár nadále Berndt s Vetrovou

20.03.2018

Ve termínu 15. - 18. března se na Tanvaldském Špičáku v Albrechticích konaly dva obří slalom a dva slalomu Českého poháru dospělých a juniorů. V mužích v obou obřích slalomech zvítězil domácí Ondřej Berndt, ve slalomech Martin Štěpán a Filip Forejtek. V ženách vyhrály v obřích slalomech Monika Zemanová a Tereza Nová, ve prvním slalomu Klára Pospíšilová a ve druhém Elese Sommerová.

Martina Dubovská vyhrála slalom na FEC, Gabriela Capová dvakrát druhá

20.03.2018

Skvělých výsledků dosahují české reprezentantky Martina Dubovská a Gabriela Capová ve slalomech na Far East Cupu na Jižním Sachalinu. Bilancí Martiny Dubovské je první a třetí místo, bilancí Gabriely Capové jsou dvě druhá místa. V obou případech životní body, ke kterým oběma aktérkám gratulujeme.

Výborné body Gabriely Capové v obřích slalomech na FEC v Rusku

19.03.2018

České reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová letos zažívá vskutku vydařenou sezónu. Obří slalomy závodů seriálu FEC (Far East Cup) zvládla výborně, když dobyla dvakrát stupně vítězů. V prvním závodě obsadila třetí místo a ve druhém skončila druhá. Oba závody v životních obřákových bodech 14,82 a 11,93. Gratulujeme.

Ester Ledecká měla posezónní tiskovou konferenci

19.03.2018

Ester Ledecká dnes se svými hlavními trenéry Tomášem Bankem a Justinem Reiterem hodnotila uplynulou veleúspěšnou sezónu a lehce nahlédli i do plánů budoucích, ať už na konec této sezóny nebo na sezónu příští. Dobrou zprávou je, že její záda, která zlobila při finále SP alpských lyžařů, budou už brzy opět v pořádku a vrcholového sportu schopna.

Ester Ledecká ve sjezdu finále Světového poháru na 11. místě

14.03.2018

Na finále SP v alpském lyžování se Ester Ledecká umístila na vynikajícím 11. místě. Jedná se o její druhý nejlepší výsledek ve sjezdu v kariéře. Lépe zajela pouze letos na začátku sezóny v Lake Louise, kde brala sedmé místo. Gratulujeme.

Začíná žákovské mistrovství České republiky v alpských disciplínách

13.03.2018

Ve 14. – 18. března se v Koutech nad Desnou uskuteční žákovské mistrovství České republiky v alpských disciplínách. Vyvrcholí jím Pohár České pošty, jehož titulárním partnerem jakožto i partnerem českého žákovského lyžování je Česká pošta, s. p. Vzhledem k předpovědi počasí musíme na MČR počítat se změnou pořadí disciplín.

České juniorky kompletně ovládly obří slalom CIT na Passu San Pellegrinu

12.03.2018

Aneta Vetrová, Klára Gašparíková a Jolana Vrzalová – to je pořadí na prvním, druhém a třetím místě druhého obřího slalomu kategorie CIT v Itálii. V TOP15 se přitom během dvou dnů umístilo dalších šest českých lyžařek a tři lyžaři. Pro mnohé z nich to znamená nejlepší body sezóny. Gratulujeme.

Finále Světového poháru alpských lyžařů s Ester Ledeckou

12.03.2018

Hned po sobotním SP snowboardistů ve Scuolu, kde vyhrála jak závod tak celý SP v disciplíně i celkově, spěchala Ester Ledecká balit a ještě ten den letěla na finále alpských lyžařů do švédského Aare. Na akci jen pro vyvolené bude startovat ve dvou disciplínách. Ve sjezdu, na který se kvalifikovala pouze na základě třech závodů jako 25. sjezdařka světa a v super-G má právo startu coby olympijská vítězka.

Český double vybojovali na závodech FIS ve Slovinsku Ondřej Berndt a Jan Zabystřan

10.03.2018

Obří slalom kategorie FIS se na Starém Vrchu ve Slovinsku skvěle povedl českým reprezentantům. Ondřej Berndt zvítězil a Jan Zabystřan bral druhé místo. Výborně je na čtvrtém místě doplnil Daniel Paulus. Gratulujeme.

Martina Dubovská a Gabriela Capová skončily tři a sedm míst od postupu na SP v Ofterschwangu

10.03.2018

České slalomářky Martinu Dubovskou a Gabrielu Capovou dělilo od postupu do 2. kola ve slalomu Světového poháru v Ofterschwangu jen několik míst. Martina skončila 33. a Gábina 37. Časově šlo v případě Martiny o 0,29s, u Gábiny o 0,60s.