Alpské disciplíny
Kateřina Pauláthová bodovala 28. místem v alpské kombinaci v Crans Montaně

24.02.2017

Ve švýcarské Crans Montaně v alpské kombinaci brala tři body za 28. místo česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Kateřina Pauláthová. Druhá Češka Pavla Klicnarová skončila v náročném závodě mnoha výpadků na 31. místě.

Kvalitní umístění několika žáků na Pokal Loka a bedny Peroutkové na Zagreb Trophy

23.02.2017

Už více než před týdnem se členové žákovského výběru ČR účastnili dvou na sebe navazujících mezinárodních závodů a to 42. ročníku Pokal Loka, který se konal vedle sjezdovky pro SP v Kranjske Goře a Zagreb Trophy. Ta se jela na Sljeme, ze sníženého startu sjezdovky na SP.

Kateřina Pauláthová zvítězila v obřím slalomu FIS ve Švýcarsku a míří i s Pavlou Klicnarovou do Crans Montany, Jan Hudec do Kvitfjellu

23.02.2017

Česká reprezentantka v alpských disciplínách Kateřina Pauláthová nenašla přemožitele na mezinárodním závodě FIS v obřím slalomu ve švýcarském Sovignonu. Na soupeřky najela více než vteřinový náskok a vyjela si nejlepší body sezóny 14,14 FIS bodů, gratulujeme.

Světový pohár Masters v alpském lyžování přivítá 4. – 5. března Pec pod Sněžkou

22.02.2017

Po loňském mimořádném březnovém týdnu, kdy se nám jako prvnímu z členských států Mezinárodní lyžařské federace FIS, dřívějších východoevropských členů, podařilo realizovat World Criterium Masters, každoroční Mistrovství světa kategorie Masters, nás letos čeká již 12. ročník Světového poháru této kategorie.

Pohár České pošty v Albrechticích. Co závod, to jiný vítěz

22.02.2017

Třetí zastávkou Poháru České pošty žáků byly v letošní sezóně Albrechtice v Jizerských horách. Ve dnech 17. – 19. února se zde nejlepší žáci České republiky utkali o pohárová vítězství na republikových klasifikačních závodech v obřím slalomu, vyřazovacím závodě a slalomu.

Tituly juniorských mistrů ČR dobyli ve slalomu i obřím slalomu Čamková a Klinský

21.02.2017

O víkendu 18. – 19. února se na Bílé v Beskydech konalo juniorské mistrovství ČR, akademické mistroství ČR a UNI – FIS Evropský pohár, čili EP akademiků. Absolutní vítězové vyhráli také 3. ročník Memoriálu Jiřího Havla. Tradičními společnými pořadateli byli Ski Bílá a VSK Mendelu Brno. Ski Bílá zajišťovala závody po stránce technické, VSK Mendelu Brno po organizační.

Mistrem světa ve slalomu Marcel Hirscher, Češi závod nedokončili

19.02.2017

Mistrovství světa v alpském lyžování ve Svatém Mořici vrcholilo slalomem mužů. Z druhého titulu mitra světa na tomto šampionátu a šestého v kariéře, z toho čtvrtého v individuálním závodě, se radoval Marcel Hirscher, Na svého krajana Manuela Fellera najel 0,68 s a na bronzového Felixe Neureuthera 0,93 s. Češi závod nedokončili.

MS St. Moritz: Šárka Strachová ve slalomu na vynikajícím pátém místě, gratulujeme!

18.02.2017

Mistryní světa ve slalomu se po famózním výkonu v druhém kole stala Mikaela Shiffrinová z USA, stříbro získala domácí Wendy Holdenerová, bronz Švédka Frida Hansdotterová. Šárka Strachová se druhou nejrychlejší jízdou ve druhém kole posunula na konečné páté místo. Martina Dubovská skončila 32., Gabriela Capová 33. a Kateřina Paulláthová nedokončila první kolo. Zabystřan se kvalifikoval do hlavní soutěže 6. místem se ziskem dosud nejlepších bodů.

Titul mistra světa v obřím slalomu pro Hirschera, Krýzl 32.

17.02.2017

Marcel Hirscher vybojoval titul mistra světa vobřím slalomu, stříbro jeho týmový kolega Leitinger, bronz Nor Haugen. Z Čechů do cíle dojel pouze Kryštof Krýzl na 32. místě. Ondřej Berndt, Filip Forejtek ani Daniel Paulus cíl prvního kola neviděli.

MS Svatý Mořic: Kvarteto českých závodníků připraveno na obří slalom mužů

17.02.2017

V pátek je na programu mistrovství světa v alpském lyžování obří slalom mužů. Představí se v něm kvarteto českých závodníků v čele s Kryštofem Krýzlem. Dále nás budou reprezentovat Ondřej Berndt, Filip Forejtek a Daniel Paulus.

Pohár České pošty žáků pokračuje na Tanvaldském Špičáku

16.02.2017

Pohár České pošty žáků zamíří v termínu 17. – 19. února ke svému třetímu dějství do Albrechtic v Jizerských horách. Pořadatelským oddílem je TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. První den je na programu obří slalom, v sobotu vyřazovací závod a v neděli slalom.

MS St. Mořic: Kateřina Pauláthová v obřím slalomu 29., mistryní světa je Tessa Worleyová

16.02.2017

Devětadvacáté místo Kateřiny Pauláthové, sedmatřicáté místo Ester Ledecké, třiačtyřicáté Terezy Kmochové a nedokončené první kolo Martiny Dubovské. To je bilance českých žen na mistrovství světa v obřím slalomu ve Svatém Mořici. Mistryní světa se po čtyřech letech stala Tessa Worleyová z Francie, stříbro získala Mikaela Shiffrinová z USA a vytouženou medaili vybojovala bronzová Sofia Goggia z Itálie.