Alpské disciplíny
Ester Ledecká v Zauchensee: Po nejrychlejším tréninku body nepřišly

16.01.2017

Turbulentní týden zažily závodnice v Zauchensee. Nakonec se po všech odkladech a zrušených závodech odjel jediný sjezd. Česká reprezentantka Ester Ledecká v něm obsadila 36. místo. V tréninku dokázala ale všechny porazit. Pavla Klicnarová při svém prvním sjezdu SP a třetím SP v kariéře skončila padesátá a nechala za sebou ještě další závodnice.

Životní body Ondřeje Berndta ve Wengenu, Kryštof Krýzl pětadvacátý

13.01.2017

Parádní den českých mužů. V alpské kombinaci ve Wengenu bodovali dva. Pro životní body a nejlepší výsledek kariéry si povedeným sjezdem na zkrácené trati dojel český reprezentant Ondřej Berndt. Obsadil 23. místo se ztrátou kvalitních 3,16 s a může se radovat z osmi bodů do SP. O dvě příčky za ním, na 25. místě se ztrátou 3,39 s skončil Kryštof Krýzl. Ten základ dnešních bodů položil výborným slalomem, ve kterém zajel 6. nejrychlejší čas. Do soutěže připíše 6 bodů, celkem jich má v alpské kombinaci 28 a patří mu 19. místo v hodnocení disciplíny. Filip Forejtek skončil na 37. místě a Jan Zabystřan nedokončil první kolo.

Čtveřice českých reprezentantů odstartuje do wengenského pekla

12.01.2017

Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a věkem ještě junioři Filip Forejtek a Jan Zabystřan se utkají se zbytkem světa o body a co nejlepší umístění v alpské kombinaci ve Wengenu v pátek 13. ledna. Do slalomu pak v neděli nastoupí Kryštof Krýzl s Ondřejem Berndtem. Tým doprovází Ondřej Bank, který je v roli supervizora pro sjezd a kluci jsou za to velmi rádi. „Dělá s námi videorozbory a je s námi na prohlídce trati, aby pomohl s volbou stopy.“ pochvalují si čeští reprezentanti.

Desáté místo Šárky Strachové v nočním slalomu SP ve Flachau

10.01.2017

Desátým místem česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Šárka Strachová potvrdila příslušnost ke světové špičce. Jedná se ale o nejhorší umístění této sezóny, respektive za poslední tři sezóny. 13. prosince 2014 obsadila v Aare rovněž desáté místo, jinak byla pokaždé lepší, což pouze dokládá, jak fantastickou, výkonnostně vyrovnanou a úspěšnou závodnicí Šárka Strachová je.

Série ženských slalomů vrcholí ve Flachau, zopakuje Šárka Strachová druhé místo z loňska?

09.01.2017

Po třech závodech v Semmeringu (29. prosince), Zagrebu (3. ledna) a Mariboru (8. ledna) se slalomářky 10. ledna utkají v nočním slalomu ve Flachau, kterým tato série vyvrcholí. Šárka Strachová pojede se startovním čtyři, Martina Dubovská s číslem čtyřiapadesát.

SKI KARLOV – FIS/Český pohár

09.01.2017

Český pohár v alpských disciplínách bude pokračovat ve dnech 14. a 15. ledna 2017 dvěma slalomy ve SKI AREÁLU Klobouk v Karlově pod Pradědem. Příznivé sněhové a povětrnostní podmínky umožňují nabídnout závodníkům od středy 11. ledna 2017 trénink na černé nebo červené sjezdovce. Pro rezervaci pisty volejte 737 222 414.

Šárka Strachová zajela v Mariboru šesté místo

08.01.2017

Šesté místo patří ve slalomu Světového poháru v Mariboru Šárce Strachové. Gratulujeme. Martina Dubovská na 34. místě nepostoupila o 0,26 s do druhého kola a Gabriela Capová první kolo nedokončila. V článku se dozvíte, i jak se dařilo Ester Ledecké a Kateřině Pauláthové v závodech FIS.

Životní výsledek Kryštofa Krýzla v obřím slalomu!

07.01.2017

Kryštof Krýzl zaznamenal nejlepší výsledek kariéry v obřím slalomu Světového poháru. Na náročné trati v Adelbodenu zajel skvělé čtrnácté místo a do hodnocení soutěže si připsal osmnáct bodů. Gratulujeme!

Kryštof Krýzl druhé kolo slalomu v Zagrebu nedokončil

06.01.2017

Škoda. Kryštof Krýzl další svěťákové body sezóny nepřidal. Přitom sahal po kvalitním umístění v prvním kole slalomu Světového poháru v chorvatském Zagrebu figuroval na slibném 21. místě. Cíl druhého kola ale, podobně jako dalších sedm závodníků, neviděl.

Šárka Strachová má první stupně vítězů sezóny! Gratulujeme.

03.01.2017

Šárka Strachová to dokázala. Dynamickou a přesnou jízdou v druhém kole vybojovala třetí místo ve slalomu Světového poháru v chorvatském Záhřebu. Při průjezdu cílem jí sice patřila průběžná druhá příčka za Petrou Vlhovou, ale vzápětí předjela Rakušanku Bernadette Schildovou a mohla se začít radovat z premiérových beden sezóny. Vítězství pro sebe získala Veronika Velez Zuzulová, spolu s Petrou Vlhovou na druhém místě je to dvojité vítězství pro Slovensko. A poprvé v padesátileté historii Světového poháru v alpském lyžování jsou stupně vítězů čistě československé, přesněji slovenskočeské.

První SP alpských lyžařů roku 2017 přivítá chorvatský Zagreb se čtveřicí českých závodníků

02.01.2017

Světový pohár oslaví právě v Zagrebu své 50. výročí. Pátého ledna při mužském slalomu to bude přesně padesát let, kdy se jel v Berchtesgadenu první závod, rovněž slalom. Zvítězil tehdy Heinrich Messner (AUT). „Bude to asi velké a ponese to v duchu oslav, ale v Zagrebu je to vždycky velké,“ říká Kryštof Krýzl, jediný z Čechů přihlášený k závodu. O dva dny dříve, 3. ledna jedou slalom ženy a na startu budou tři Češky: Šárka Strachová, Martina Dubovská a Gabriela Capová.

Předsilvestrovská show se podařila a zvítězili v ní Andrea Zemanová a Adam Zika

01.01.2017

Alpští lyžaři se již po jedenadvacáté rozloučili se starým rokem na tradiční Předsilvestrovské show. Dopoledne byl na programu veřejný závod, z nějž první tři ženy a první tři muži postoupili do odpolední exhibice, ve které měli možnost se utkat se současnými a bývalými reprezentanty.