×
Alpské disciplíny
Český tým alpských lyžařů v čele se zlatou Ester Ledeckou je z Olympiády ve zdraví doma

27.02.2018

V pondělí po třinácté hodině přiletěli na letiště Václava Havla v Praze čeští olympionici z Pchjongčchangu. Mezi nimi i všichni alpští lyžaři. Nechyběla ani dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká, která se posléze setkala s fanoušky na Staroměstském náměstí. Při této příležitosti se pojďme ohlédnout za vystoupením alpských lyžařů na XXXIII. Zimních olympijských hrách, které budou mít přídomek hry větrné a hry Ester Ledecké. Češi si na nich celkově vedli velmi pozitivně.

Týmová soutěž alpských lyžařů znamenala pro české barvy deváté místo, jediný bod vybojovala Dubovská

24.02.2018

Už nominovat se na týmovou soutěž na ZOH nebylo jednoduché. ČR se protlačila z šestnáctého místa, které připadalo domácí Koreji, na postupové patnácté a následné čtrnácté místo, když Lichtenštejnci nebyli schopni postavit tým (nemají druhou ženu) a Chorvati se odhlásili. Hlavní česká čtveřice ve složení Gabriela Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubovská a Filip Forejtek v záloze s Kateřinou Pauláthovou a Janem Zabystřanem, proti Itálii nepostoupila stavem 1:3. O jediný bod se pro ČR postarala Martina Dubovská, když porazila o dvavadvacet setin Chiaru Costazzu. Gábina Capová podlehla o osmnáct setin Ireně Curtoni a muži své jízdy, bohužel, nedokončili a tak Riccardo Tonetti s Alexem Vinatzerem bez potíží získali další dva italské body.

Daniel Paulus vyhrál tři obří slalomy v rakouském Hochrindlu

24.02.2018

Daniel Paulus má v posledních dnech dobrou formu v obřím slalomu. V rakouském Hochrindlu dokázal zvítězit ve třech obřích slalomech po sobě. Ve dvou případech se jednalo o závody kategorie FIS, ve třetím o závod kategorie CIT. Gratulujeme.

ZOH: Šestice reprezentantů do sobotní soutěže týmů alpských lyžařů

23.02.2018

Sobotní týmovou soutěží vyvrcholí program alpských lyžařů na ZOH. V týmové soutěži se budou olympijské medaile rozdělovat vůbec poprvé a Česká republika pro tuto příležitost nominovala šestici závodníků.Tou hlavní čtveřicí budou Gabriela Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubovská a Filip Forejtek. Záda jim v případě potřeby budou krýt Kateřina Pauláthová a Jan Zabystřan. Do cesty se jim jako první postaví Italové.

ZOH: Kateřina Pauláthová bere v alpské kombinaci 17. místo, zvítězila Michele Gisinová

22.02.2018

Poslední sada olympijských medailí v alpské kombinaci se rozdělovala na těchto hrách v Pchjongčchangu, alpská kombinace má totiž na těchto ZOH derniéru a měl by ji od r. 2022 nahradit paralelní závod. Poslední olympijskou vítězkou se v této disciplíně stala Michela Gisinová (SUI) před Mikaelou Shiffrinovou (USA) a Wendy Holdenerovou (SUI). Kateřina Pauláthová skončila na 17. místě.

Olympijský slalom pohřbil naděje Čechů i největších favoritů, zvítězil Andre Myhrer

22.02.2018

Olympijský slalom byl v obou dvou kolech velmi selektivní záležitostí. Velmi agresivní podklad spolu s náročnou tratí 1. kola vyřadil víc než polovinu závodníků, mezi nimi celé kvarteto Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan a Adam Kotzmann, ale také favorita Marcela Hirschera. Druhé kolo se pak stalo osudným vedoucímu z kola prvního Henriku Kristoffersenovi a ze zlaté medaile se mohl začít radovat Andre Myhrer (SWE), ze stříbrné překvapivě Ramon Zehnhaeuser (SUI), z bronzové Michael Matt (AUT).

Olympijskou vítězkou ve sjezdu se stala Goggia, Pauláthová na 26. místě

21.02.2018

Vedoucí žena Světového poháru ve sjezdu Sofhia Goggia (ITA) má olympijské zlato ve sjezdu. Překvapením v této disciplíně byla stříbrná Ragnhild Mowinckelová (NOR), bronz putuje k Lindsey Vonnové(USA). Katřina Pauláthová skončila na 26. místě.

Kateřina Pauláthová bere klasický sjezd jako trénink na alpskou kombinaci

21.02.2018

Původně se alpská kombinace měla jet 23. února, ale kvůli špatné předpovědi počasí se sněžením a sníženou viditelností závod alpské kombinace uspořádají již o den dříve 22. února. Jedinou zástupkyní českých barev bude v klasickém sjezdu Kateřina Pauláthová, ta chce však závod pojmout spíš tréninkově.

Odešel Jaromír Vlček ze Ski Bílá

20.02.2018

Ve věku 79 let zemřel 15. února pan Ing. Jaromír Vlček, dlouholetý člen, předseda oddílu a v posledních letech čestný předseda lyžařského spolku Ski Bílá. Jaromír Vlček rovněž dlouho dobu působil v různých funkcích na Úseku alpského lyžování a byl to zarytý fanda našeho sportu.

V obřím slalomu na ZOH skončil Filip Forejtek jedenatřicátý, olympijským vítězem je Hirscher

18.02.2018

Filip Forejtek jako jediný ze čtveřice českých reprezentantů dokončil obří slalom na Olympijských hrách, když skončil na 31. místě. Další členové českého týmu Ondřej Berndt, Adam Kotzmann a Jan Zabystřan nedokončili první kolo. Druhou zlatou medaili z těchto her má Marcel Hirscher (AUT), stříbro nejrychlejší jízdou druhého kola vybojoval po prvním kole desátý Henrik Kristoffersen (NOR) a bronzovou medaili ze Soči v obhájil Alexis Pinturault (FRA).

ZOH: První kolo obřího slalomu mužů do dojel z Čechů pouze Forejtek, ve vedení je Hirscher

18.02.2018

Filipu Forejtkovi patří po prvním kole olympijského obřího slalomu 36. místo. Ondřej Berndt, Adam Kotzmann a Jan Zabystřan nedokončili první kolo. Závod vede Marcel Hirscher (AUT) před Alexisem Pinturaultem (FRA) a Leifem Kristianem Nestvosdem Haugenem (NOR). Druhé kolo začíná v 5.45 SEČ. Přímým přenosem od 5.45 ho vysílá Eurosport 1., záznam od 6.30 v ČT Sport, reprízy pak několikrát během dne Eurosport 2.

Na ZOH začínají technické disciplíny mužů

18.02.2018

Po nádherném zlatém úspěchu Ester Ledecké olympijský program alpských disciplín pokračuje obřím slalomem mužů. S Olympijskými hrami se tak loučí Jan Hudec a do her poprvé zasáhne Adam Kotzmann. Dále na stratu budou Ondřej Berndt, Filip Forejtek a Jan Zabystřan. 1. kolo začíná ve 2.15 SEČ, druhé v 5.45 SEČ. Přenos 1. kola vysílá živě ČT Sport a Eurosport 1, druhého živě Eurosport 1.