×
Alpské disciplíny
ZOH: Zlato v super-G mužů vybojoval Mayer, z Čechů byl nejrychlejší Filip Forejtek

16.02.2018

Filip Forejtek vyrazil na trať mužského obřího slalomu jako poslední z českých reprezentantů a v cíli byl z nich nejrychlejší na 34. místě. Těsně za ním na 35. místě skončil Ondřej Berndt, na 40. místě Jan Zabystřan. Jan Hudec nestihl jednu z branek a závod nedokončil. Olympiským vítězem se stal Matthias Mayer (AUT), stříbro má Baet Fuez (SUI), bronz Kjetil Jansrud (NOR).

V dubnu proběhne školení trenérů III. třídy alpských disciplín 2018

15.02.2018

Vážení sportovní přátelé, informujeme Vás o termínu školení III. třídy trenérů AD, které se bude konat ve dnech 5.– 8. 4.2018 ve Vrchlabí a Špindlerově Mlýně (zahájení čtvrtek večer, ukončení neděle v poledne, praktická část školení se uskuteční ve Špindlerově Mlýně, ubytování a přednášky ve Vrchlabí). Při velkém počtu zájemců proběhne školení také na Moravě, termín by jsme včas vypsali. Další informace budou následovat v pozvánce, kterou budeme rozesílat na jednotlivé přihlášené účastníky. Přihlášky najdete na www.czech-ski.com/alpske-discipliny/dokumenty a můžete je zasílat na email: sekretariatad@czech-ski.com Sekretariát OSÚ AD SLČR

Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH třiadvacátá, Gabriela Capová devětadvacátá

15.02.2018

Velmi dobrého výsledku dosáhla při svém debutu na Olympijských hrách v alpském lyžování Ester Ledecká. V obřím slalomu slalomu obsadila 23. místo, v druhém kole zajela šestnáctý nejrychlejší čas. Neztratila se ani Gabriela Capová, debutantka na ZOH, když skončila dobrém 29. místě. Olympijskou vítězkou je Mikaela Shiffrinová (USA), stříbro paří Ragnhil Mowinckelové (NOR), bronz Federice Brignone (ITA).

Sjezd mužů na ZOH ovládli Norové, nejlepší z Čechů Filip Forejtek obsadil 38. místo

15.02.2018

Královská disciplína sjezd mužů se na této olympiádě stala kořistí Nora Aksela Lunda Svindala, který se olympijským vítězem ve sjezdu stal poprvé, ve Vancouveru 2010 získal zlato v super-G. Stříbrnou medaili vybojoval jeho krajan Kjetil Jansrud, bronzovou Beat Feuz (SUI). Filip Forejtek skončil 38., Jan Hudec 45. a Jan Zabystřan 46. Ondřej Berndt se rozhodl nenastoupit do závodu.

Osm českých alpských lyžařů vyhlíží zítřejší start. Budou závodit?

14.02.2018

Přeložený sjezd mužů a přeložený obří slalom žen se má uskutečnit ve čtvrtek 15. února. Z pohledu středoevropského času v noci z dneška na zítřek. V nasazení bude celý náš tým s výjimkou Adama Kotzmanna. Na obří slalom žen se chystají Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská, Ester Ledecká a Gabriela Capová, na sjezd mužů Filip Forejtek, Ondřej Berndt, Jan Hudec a Jan Zabystřan.

Ženy na ZOH opět nezávodí, slalom je kvůli větru přeložen na pátek

14.02.2018

Vítr dál vládne tvrdou rukou na soutěžích alpských lyžařů. K dnešku měly být odjety čtyři disciplíny a je pouze jediná - alpská kombinace mužů. Ženy se zatím ke slovu vůbec nedostaly. Dnes musel být jejich slalom, po několika odloženích, přeložen na pátek 16. února. České trio Martina Dubovská, Gabriela Capová a Kateřina Pauláthová si tak na svůj první závod budou muset ještě počkat. Minimálně do čtvrtka 15. února, kdy jsou na programu odložené disciplíny z prvních dvou dní - obří slalom žen a sjezd mužů. Předpověď počasí, respektive síly větru, ale není ani na zítřek optimální.

ZOH Pchjongčchang: Tři české ženy zítra odstartují do olympijského slalomu

13.02.2018

Ve středu 14. února už snad i alpské lyžařky na ZOH začnou závodit. Na programu je slalom a Českou republiku budou reprezentovat Martina Dubovská, Gabriela Capová a Kateřina Pauláthová.

Alpská kombinace na ZOH: Berndt na povedeném 16. místě, olympijským vítězem Hirscher

13.02.2018

Povedeným 16. místem vstoupil český reprezentant Ondřej Berndt i český tým alpských lyžařů do olympijských her v Pchjongčchangu. Ostatní čeští závodníci Filip Forejtek a Jan Zabystřan slalomovou část nedokončili. Své první olympijské zlato vyhrál Marcel Hirscher (AUT), stříbro Alexis Pinturault (FRA) a bronz Victor Muffat – Jeandet (FRA).

ZOH: Po prvním kole alpské kombinace mužů vede Dressen, nejlepší z Čechů Berndt na 34. místě

13.02.2018

Na Olympijských hrách v Pchjongčchangu se v alpských disciplínách konečně začalo závodit. Muži mají za sebou první kolo alpské kombinace (sjezd) a vedení v něm se ujal Thomas Dressen (GER) před Aksel Lund Svindalem (NOR) a Matthiasem Mayerem (AUT). Ondřej Berndt je se ztrátou 2,57s na 34. místě, Filip Forejtek je 45. a Jan Zabystřan 54.

ZOH Pchjongčchnag: po sjezdu mužů přesunut i obří slalom žen

12.02.2018

Počasí si zatím zahrává se alpskými lyžaři na Olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na 12. února plánovaný obří slalom žen musel být kvůli silnému větru dosahujícího až 120 km/h zrušen a přesunut na 15. února, tedy stejný den, na který byl přesunut sjezd mužů.

Čtyřlístek žen pro obří slalom na ZOH v Pchjongčchangu

11.02.2018

Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská, Ester Ledecká a Gabriela Capová. To jsou čtyři jména, u kterých bude na startu olympijského obřího slalomu v pondělí 12. února svítit CZE a vlát česká vlajka. Na svůj závod se už hodně těší. Info o sjezdu mužů: kvůli počasí přeložen na 15. 2., super-G mužů proto posunuto na rezervní den 16.2.

ZOH Pchjongčchang: sjezd mužů odložen na jiný den

11.02.2018

Podle nejnovějších zpráv na stránkách FIS byl sjezd mužů kvůli silnému větru a špatné předpovědi počasí přeložen na jiný den. Zatím FIS neoznámila na který. Šedesátičlenné startovní pole, v němž jsou i naši reprezentanti Filip Forejtek, Ondřej Berndt, Jan Hudec a Jan Zabystřan, si bude muset na závod v královské disciplíně počkat. O dalším vývoji vás budeme informovat.