×
Vilém Podešva slaví 90. narozeniny!

Vilém Podešva slaví 90. narozeniny!

18.10.2019

Bývalý závodník, trenér a předseda brněnského akademického lyžování PhDr. Vilém Podešva CSc. slaví významné životní jubileum. Dnes, 18. 10. 2019, se dlouholetý hlavní metodik Svazu lyžařů ČR, činovník úseku alpských disciplín, hlavní reprezentační trenér FIS UNI a zástupce České republiky v Mezinárodní lyžařské federace FIS dožívá 90. let.

Vilém Podešva zasvětil celý svůj dosavadní život lyžování. Neodmyslitelně spjat je především s lyžařskou Technikou Brno, kde se záhy po ukončení závodnické kariéry začátkem 60. let vrhl na trenérskou dráhu. Jako trenér vedl celkem více než 500 lyžařů, z nichž někteří reprezentovali Československo a později Českou republiku i v rámci Světového poháru.

I ve svém pokročilém věku je v lyžařském prostředí nadále velmi aktivní. Působí v krajském Svazu lyžařů ČR, pořádá přednášky na kurzech pro trenéry alpského lyžování a vede tréninky mladých talentů tohoto sportu.

Na začátku října připravili bývalí svěřenci Vilému Podešvovi utajenou oslavu blížících se narozenin. V Kulturním domě Rubín přišlo brněnské lyžařské legendě poblahopřát více než 150 jeho bývalých svěřenců. Video z oslavy najdete zde.

Svaz lyžařů ČR tímto přeje Vilému Podešvovi mnoho zdraví, štěstí a neutuchající elán.Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři