×
Více než 150 bývalých svěřenců připravilo Vilému Podešvovi tajnou oslavu před 90. narozeninami

Více než 150 bývalých svěřenců připravilo Vilému Podešvovi tajnou oslavu před 90. narozeninami

09.10.2019

18. října 2019 oslaví 90. narozeniny PhDr. Vilém Podešva CSc., dlouholetý hlavní metodik Svazu lyžařů ČR, hlavní reprezentační trenér FIS UNI a zástupce České republiky ve FIS. Dlouholetý činovník Úseku alpských disciplín SLČR, předseda a trenér brněnského akademického lyžování, které drželo od roku 1961 nejvyšší úroveň a členskou základnu.

Příležitosti blížícího se životního jubilea využila trojice jeho bývalých svěřenců ke svolání lyžařské Techniky Brno nejen z ČR, ale i ze Slovenska a dalších zahraničních zemí. I přesto, že nebylo v možnostech organizátorů oslovit všechny z celkového počtu více než 500 bývalých závodníků a činovníků Techniky, jich v sobotu 5. října přijelo na akci "No a Tebe trénoval kdo?! " pod krycím názvem "Technická lavina se valí do Brna" dohromady 155.

Mezi přítomnými byla řada bývalých reprezentantů, účastníků světových univerziád, reprezentačních trenérů, technických delegátů a trenérů všech kategorií. Celou akci se podařilo před Vilémem udržet v tajnosti až do poslední chvíle, když nic netušíce se cestou z nymburského školení trenérů zastavil na večeři v brněnském Kulturním domě Rubín. Tam na něj čekali jeho svěřenci v zastoupení všech generací od počátku šedesátých let minulého století až do současnosti, aby mu tak mohli vzdát hold obrovským aplausem. Tak jak následně ve svém poděkování Vilém Podešva uvedl, všichni jeho svěřenci se stali ve svých oborech, které při lyžování vystudovali, významnými a úspěšnými osobnostmi. „Žena mi včera říkala, že až se vrátím, tak budu mít překvapení – jestli je to toto, tak to překvapení je,“ uvedl brzy devadesátiletý Podešva v děkovné řeči.

Video


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři