×
Aktuality
V sobotu proběhne volební valná hromada běžců na lyžích

18.04.2018

Běžci na lyžích budou volit nové vedení. V sobotu 21. dubna je na programu valná hromada, po níž bude známo jméno předsedy úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR pro nadcházející čtyřletý olympijský cyklus.

Havlíčková na závěrečném podniku OPA Cupu dvakrát v TOP 10

18.03.2018

Kromě Světového poháru o víkendu vyvrcholil také druhý nejprestižnější seriál v běžeckém lyžování - OPA Cup. Ve španělském středisku Baqueira Beret posbírala dvě umístění v TOP 10 Barbora Havlíčková. Jejím nejlepším výsledkem bylo páté místo v nedělní stíhačce. Pátá byla také Zuzana Holíková v pátečním sprintu.

V italském Cogne proběhl další podnik OPA Cupu

05.03.2018

Víkend v italském středisku Cogne patřil dalšímu podniku OPA Cupu. Kromě závodů dospělých a juniorů zápolili čeští závodníci také v kategorii starších dorostenců. V ní se o nejlepší český výsledek postaral Tomáš Lukeš, jenž v závodě na 10 kilometrů klasicky obsadil šesté místo.

Velká soutěž o běžkařský zájezd do Ramsau am Dachstein!

29.01.2018

!!! PRODLUŽUJEME SOUTĚŽ !!! Vyhrajte s námi 3 poukazy pro 2 osoby na 2 noci ve tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí v Ramsau am Dachstein v regionu Schladming-Dachstein včetně 2 denních vstupů do běžeckých stop. Stačí, když nám do 28. 2. 2018 zašlete na email media@czech-ski.com fotografii, která se tematicky vztahuje k běžeckému lyžování. Spolu s fotkou uveďte své kontaktní údaje. Ze všech obdržených fotografií následně vylosujeme tři výherce.

MSJ a U23: V úvodních sprintech se nejvíce dařilo čtrnácté Kateřině Janatové

29.01.2018

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve švýcarském Gomsu má za sebou úvodní sprinty volně obou kategorií. V prvních závodech šampionátu se nejvíce z početné české výpravy běžců na lyžích dařilo Kateřině Janatové, která v kategorii do 23 let obsadila celkovou čtrnáctou příčku.

SK SKOL Brno organizuje mezinárodní projekt

22.01.2018

Brněnský klub běžeckého lyžování SK SKOL je iniciátorem a hlavním koordinátorem mezinárodního projektu „Efektivní trénink a psychologický přístup k mladým běžkařům. Hlavním cílem projektu, který je financovaný z evropského programu Erasmus+, je zlepšit práci s mládeží, zatraktivnit běžecké lyžování pro děti, umožnit rovný přístup k tomuto sportu pro všechny děti a rozšířit členskou základnu klubů věnujícím se práci s dětmi.

Zemřel Zdeněk Vacarda

12.01.2018

S litostí oznamujeme, že nás v úterý 9. ledna 2018 opustil Zdeněk Vacarda, dobrá duše všech republikových běžeckých závodů, na kterých působil jako člen centrální časomíry. Zároveň byl dlouholetým cílovým rozhodčím Ski Klubu Jablonec nad Nisou. Čest jeho památce.

OPA CUP: Bára Havlíčková ovládla skiatlon juniorek

07.01.2018

Vydařený víkend v podání českých běžců na lyžích na OPA CUPu uzavřela tím nejlepším možným způsobem juniorka Barbora Havlíčková. Talentovaná závodnice ve švýcarském středisku Campra ovládla nedělní skiatlon a připsala si první vítězství v sezoně.

Kozlovský, Havlíčková i Sixtová byli na OPA CUPu v TOP 10

06.01.2018

Hned v prvním týdnu nového roku se na seznam běžkařských závodů vrátil OPA CUP. Další díl seriálu byl na programu ve švýcarském středisku Campra a čeští reprezentanti opět posbírali příčky v popředí. V sobotních závodech volnou technikou se nejvíce dařilo juniorovi Vladimíru Kozlovskému, který sahal po stupních vítězů.

Zemřel Karel Štefl

27.12.2017

S lítostí všem oznamujeme, že nás v předvečer Vánoc dne 23.12.2017 opustil vynikající trenér běžeckého lyžování pan Karel Šfefl, nejlepší československý běžec na lyžích přelomu 60. a 70. let. Úspěšně reprezentoval tehdejší Československo na ZOH Grenoble 1968 a dvakrát na Mistrovství světa. Odchovanec novoměstského lyžování se po skončení kariéry věnoval 40 let trenérské profesi ve Fenix Ski Teamu Jeseník. Rovný, skromný a poctivý člověk s opravdovým lyžařským srdcem. Čest jeho památce. Poslední rozloučení s Karlem proběhne v pátek 29.12.217 ve 12.00 ve smuteční síni v Turnově, ul. Markova 310.

Na OPA CUPu se dařilo mladíkům. Lukeš zvítězil, Havlíčková byla šestá

17.12.2017

Tomáš Lukeš zazářil na OPA CUPu, když mezi dorostenci ovládl závod na 10 kilometrů volně. V rakouském St. Ulrichu se dařilo také čtvrté dorostence Adéle Novákové a Barboře Havlíčkové, která mezi juniorkami obsadila šestou příčku.

Smutná v OPA CUPu vybojovala sedmé místo. Havlíčková mezi juniorkami dojela čtvrtá

16.12.2017

Kateřina Smutná si odbyla premiéru v seriálu OPA CUP. Hned při svém prvním startu v této sezoně se umístila v TOP 10, když v závodě na 5 kilometrů klasicky v St. Ulrichu brala sedmou příčku. V kategorii juniorek se prosadila Barbora Havlíčková, která skončila těsně za stupni vítězů.