21.07.2016

Již 6. ročník letního lyžařského kempu se koná v Jabloneckém sportovním v areálu Břízky. Ve dvou termínech se na kempu sejde necelá stovka sportovců, převážně lyžařů, ze všech koutů republiky. První termín právě probíhá a to od 16. do 23. 7.2016. Druhý termín začíná v neděli 24. a končí 31.7. 2016.

Velký návrat potvrzen! Těším se na českou partu, říká Kateřina Smutná

27.06.2016

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná bude opět jezdit za Českou republiku. Zkušená závodnice se vrací po deseti letech, ve kterých reprezentovala Rakousko. Definitivní potvrzení dostala stejně jako alpský lyžař Jan Hudec na červnovém kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS. „Jsem moc ráda, že to vyšlo. Těším se na českou partu, věřím, že holkám můžu pomoct,“ radovala se Smutná.

Eva Vrabcová Nývltová si dá od lyžování pauzu. Hlavním cílem je teď olympiáda v Riu

28.04.2016

Eva Vrabcová Nývltová přeruší lyžařskou kariéru. Jedna z nejúspěšnějších českých běžkyň na lyžích se rozhodla věnovat se naplno atletice. Veškeré úsilí a trénink chce směřovat účasti na letních olympijských hrách v Rio de Janeiru.

Sportovní rozloučení mladých běžkařů se zimou na Klínovci

21.03.2016

Pokud se domníváte, že rozloučení se zimními měsíci obstarávají pouze tající sněhuláci či depresivní poloobnažené svahy našich hor s několika málo lyžaři, rychle Vás vyvedeme z omylu. Na Krušnohorském Klínovci se koná v již tento pátek 25.března adrenalinem nabitá rozlučka se zimou nazvaná "Supercross" pro mladé a odvážné běžkaře. Více informací, případně přihlášky naleznete na webu www.supercross-klinovec.com.

Hančův memoriál vyhrál Martin Jakš, nejrychlejší ženou Nováková, v juniorech Novák a Sixtová

20.03.2016

Pro svůj první triumf ve vytrvalostním závodě na 50 km si dnes na Horních Mísečkách dojel Martin Jakš, kterého na stupně vítězů doprovodili kolegové z reprezentace Jakub Gräf a Petr Knop. Titul mistryně republiky vybojovala také Petra Nováková v závodě žen na 30 km, když zvítězila o necelé tři minuty před Sandrou Schützovou a Kateřinou Berouškovou. Juniorskými šampiony jsou Michal Novák a Anna Sixtová, kteří vyhráli závod na 30, respektive 15 km volnou technikou. V rámci 89. ročníku Hančova memoriálu se uskutečnilo i mistrovství republiky veteránů různých věkových kategorií.

Dušan Kožíšek stříbrný na Red Bull Nordix navzdory pádu, porazil i Northuga

16.03.2016

Kvalifikaci jasně ovládl a suverénně si počínal i v následných rozjížďkách. Dušan Kožíšek se tak v Lake Louise probojoval až do finále atraktivního závodu Red Bull Nordix, který nabízí prudké sjezdy, skoky, strmá stoupání i klopené zatáčky. Také v poslední jízdě útočil na vítězství, pak ale přišel pád. I navzdory němu však dokázal český reprezentant a závodník liberecké Dukly vybojovat druhé místo a nechal za sebou i třetího Pettera Northuga. „Cílem byla bedna, takže jsem spokojený, ale mrzí mě, že mi vítězství uniklo,“ radoval se i litoval Kožíšek.

Velké finále domácí běžkařské sezony: MČR a Hančův memoriál už tento víkend!

15.03.2016

Tři dny plné atraktivních závodů různých věkových kategorií. Tradiční Hančův memoriál s padesátikilometrovým závodem, ale i sprinty a štafety. Poslední možnost bodovat v Českém poháru. To všechno čeká na závodníky i fanoušky od pátku do neděle na Horních Mísečkách, kde ČKS SKI Jilemnice pořádá z pověření ÚBD SLČR mistrovství České republiky dorostu, juniorů, dospělých a veteránů. Přijďte závodit, nebo povzbudit své favority! Na startu nebudou chybět ani čeští reprezentanti v čele s účastníky Ski Tour Canada Martinem Jakšem a Petrou Novákovou.

Dušan Kožíšek odletěl do Kanady, čeká ho adrenalinový Red Bull Nordix 2016

08.03.2016

Zatímco tři jeho reprezentační kolegové budou za oceánem finišovat letošní sezonu Světového poháru na Ski Tour Canada, Dušan Kožíšek se posedmé postaví na start adrenalinového závodu s názvem Red Bull Nordix. Závodu, který pochází z Rakouska a je označován jako skikros na běžkách. Na trati čekají všechny účastníky klopené zatáčky, skoky, sprinty, sjezdy i strmá stoupání, ve vyřazovací části navíc jede čtveřice závodníků v přímém souboji proti sobě. „Je to plné adrenalinu i jiných dovedností než čistě výkonnostních, ukáže se větší komplexnost závodníků,“ říká Kožíšek, který tenhle závod dokázal dvakrát vyhrát a při všech svých startech se vešel do elitní desítky.

Jan Šrail třetím nejrychlejším Čechem na Vasaloppetu, nejlepší byli Řezáč s Novákem

07.03.2016

Nejrychlejší z českých mužů na 92. ročníku Vasova běhu byli dva nejzkušenější – Stanislav Řezáč se potřinácté probojoval do elitní desítky, když obsadil 8. místo, Petr Novák za top 10 jen mírně zaostal, když dojel dvanáctý. Těsně za první stovkou závodníků pak 90km závod dokončil při své premiéře český reprezentant Jan Šrail. „Jsem spokojený, byl to nádherný závod, nádherná atmosféra a výborná zkušenost! Mám takový bod, kterého bych chtěl v budoucnu dosáhnout, a tím je umístění do padesátky,“ říkal po návratu do Čech 25letý závodník, kterého teď čeká start v Alpen Cupu a následně i na mistrovství republiky dospělých.

ÚBD rozšiřuje plánované závody o nové kategorie, podívejte se na změny v termínové listině!

05.03.2016

Po dohodě s trenéry, pořadateli závodů a STK jsme se rozhodli pro změny v termínové listině u závodů plánovaných do konce sezóny. Společným důvodem pro tyto změny jsou nepříznivé sněhové podmínky této zimy a z nich plynoucí zrušení několika závodů. Proto chceme, aby na závodech, které se do konce sezóny plánují, mohl startovat co největší počet závodníků i z kategorií, pro které závody původně nebyly vypsány a kteří nemají možnost účastnit se jiných závodů.