Aktuality
Zemřel Zdeněk Vacarda

12.01.2018

S litostí oznamujeme, že nás v úterý 9. ledna 2018 opustil Zdeněk Vacarda, dobrá duše všech republikových běžeckých závodů, na kterých působil jako člen centrální časomíry. Zároveň byl dlouholetým cílovým rozhodčím Ski Klubu Jablonec nad Nisou. Čest jeho památce.

OPA CUP: Bára Havlíčková ovládla skiatlon juniorek

07.01.2018

Vydařený víkend v podání českých běžců na lyžích na OPA CUPu uzavřela tím nejlepším možným způsobem juniorka Barbora Havlíčková. Talentovaná závodnice ve švýcarském středisku Campra ovládla nedělní skiatlon a připsala si první vítězství v sezoně.

Kozlovský, Havlíčková i Sixtová byli na OPA CUPu v TOP 10

06.01.2018

Hned v prvním týdnu nového roku se na seznam běžkařských závodů vrátil OPA CUP. Další díl seriálu byl na programu ve švýcarském středisku Campra a čeští reprezentanti opět posbírali příčky v popředí. V sobotních závodech volnou technikou se nejvíce dařilo juniorovi Vladimíru Kozlovskému, který sahal po stupních vítězů.

Zemřel Karel Štefl

27.12.2017

S lítostí všem oznamujeme, že nás v předvečer Vánoc dne 23.12.2017 opustil vynikající trenér běžeckého lyžování pan Karel Šfefl, nejlepší československý běžec na lyžích přelomu 60. a 70. let. Úspěšně reprezentoval tehdejší Československo na ZOH Grenoble 1968 a dvakrát na Mistrovství světa. Odchovanec novoměstského lyžování se po skončení kariéry věnoval 40 let trenérské profesi ve Fenix Ski Teamu Jeseník. Rovný, skromný a poctivý člověk s opravdovým lyžařským srdcem. Čest jeho památce. Poslední rozloučení s Karlem proběhne v pátek 29.12.217 ve 12.00 ve smuteční síni v Turnově, ul. Markova 310.

Na OPA CUPu se dařilo mladíkům. Lukeš zvítězil, Havlíčková byla šestá

17.12.2017

Tomáš Lukeš zazářil na OPA CUPu, když mezi dorostenci ovládl závod na 10 kilometrů volně. V rakouském St. Ulrichu se dařilo také čtvrté dorostence Adéle Novákové a Barboře Havlíčkové, která mezi juniorkami obsadila šestou příčku.

Smutná v OPA CUPu vybojovala sedmé místo. Havlíčková mezi juniorkami dojela čtvrtá

16.12.2017

Kateřina Smutná si odbyla premiéru v seriálu OPA CUP. Hned při svém prvním startu v této sezoně se umístila v TOP 10, když v závodě na 5 kilometrů klasicky v St. Ulrichu brala sedmou příčku. V kategorii juniorek se prosadila Barbora Havlíčková, která skončila těsně za stupni vítězů.

OPA CUP: Grohová ve sprintu patnáctá, Beranová mezi juniorkami pátá

15.12.2017

OPA CUP se ke svému druhému podniku přesunul do rakouského St. Ulrichu a zase o sobě dali vědět čeští běžci na lyžích. Karolína Grohová v úvodním sprintu skončila na patnáctém místě, mezi juniorkami se prosadila pátá Tereza Beranová.

Katka Beroušková vyhrála na OPA Cupu! Dařilo se i další Čechům

09.12.2017

Kateřina Beroušková si připsala perfektní vstup do nové sezony. Česká závodnice ovládla úvodní podnik kontinentálního poháru OPA Cup. Ve francouzském středisku Premanon-Les Tuffes se výsledkově dařilo i dalším českým závodníkům, Petra Hynčicová obsadila páté místo, Aleš Razým skončil šestý.

Výročí 110 let od narození Cyrila Musila

23.11.2017

V těchto dnech uplyne 110 let od narození Cyrila Musila, československého reprezentanta v běhu na lyžích, odbojáře za druhé světové války a vězně komunistického režimu.

Reakce Úseku běžeckých disciplín na vyjádření Kateřiny Smutné

03.11.2017

Vedení Úseku běžeckých disciplín SLČR odmítá, že by nemělo zájem o to, aby Kateřina Smutná reprezentovala Českou republiku na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu. Předseda úseku Pavel Benc a sportovní ředitel Lukáš Sacher se s Kateřinou Smutnou a jejím trenérem Radimem Dudou už v červnu osobně sešlo. Hlavním tématem schůzky byly možnosti nominací na zimní závody s vyhlídkou právě na olympijské hry. Vedení úseku mimo jiné Smutné nabídlo možnost zúčastnit se reprezentačních kempů během předsezónní přípravy a seznámilo jí s podmínkami nominace na ZOH.

Junioři v Ramsau absolvovali druhý společný kemp s Rakušany

01.11.2017

V polovině října dalším dílem pokračovala série společných soustředění českých a rakouských juniorů. Mladí běžci na lyžích se tentokrát sjeli do Ramsau, kde byl na programu týdenní kemp pod vedením trenérů Martina Koukala a Tronda Nystada.

Běžci na lyžích představili nového partnera – Lesy ČR

30.10.2017

Úsek běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR před olympijskou sezonou našel nového a velmi významného partnera. Na spolupráci se dohodl se společností Lesy ČR, která se stala hlavním partnerem Českého poháru a mistrovství ČR všech kategorií.