Aktuality
Dorostenka Havlíčková na juniorském MS v Utahu zazářila, dojela devátá

01.02.2017

Ve středu čekal juniorskou kategorii druhý závod na mistrovství světa v americkém Park City v Utahu, a to volnou technikou s intervalovým startem. Juniorky absolvovaly trať dlouhou 5 km, zatímco na juniory čekala trať dvojnásobné délky. Skvělý výkon podala Barbora Havlíčková, která vybojovala parádní 9. místo.

Hynčicová obsadila na MS do třiadvaceti let 20. příčku, Šeller skončil na 21. místě

31.01.2017

Druhý den závodů mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v americkém Park City v Utahu byl opět ve znamení klasického sprintu. Tentokrát se na start postavili zástupci kategorie U23 Luděk Šeller a Petra Hynčicová.

Junioři mají za sebou premiéru na mistrovství světa

31.01.2017

Juniorští reprezentanti mají za sebou úvodní závod na mistrovství světa v americkém městě Park City v Utahu a to sprint klasickou technikou. Kvalifikací se podařilo projít třem českým zástupcům Kateřině Janatové, Barboře Havlíčkové a Janu Pechouškovi.

Třetí triumf v řadě! Kateřina Smutná vládla i na Marcialonze

29.01.2017

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná suverénně pokračuje v nadvládě v seriálu dálkových běhu Ski Classics. Česká reprezentantka si připsala třetí výhru v řadě, když zvítězila v italském závodě Marcialonga na 57 kilometrů.

26.01.2017

Vysoké nad Jizerou hostilo v sobotu 21. ledna Český pohár žactva. Na to, jak si vedly mladé naděje běžeckého lyžování, se podívejte v našem videu:

Kateřina Smutná vládla i na La Diagonele! Stanislav Řezáč dojel čtrnáctý

21.01.2017

Pro druhé vítězství v řadě si v seriálu dálkových běhu Ski Classics dojela Kateřina Smutná. Česká reprezentantka po vítězství v minulém týdnu na Kaiser Maximilian Laufu nepoznala přemožitelku ani v sobotu ve švýcarské La Diagonele. Mužům kraloval Rus Ilja Černousov z Teamu Pioneer Investments Lukáše Bauera. Nejlepší z Čechů byl čtrnáctý Stanislav Řezáč.

Hvězdy se představí v Ostravě. City Cross Sprint už v sobotu oživí Dolní oblast Vítkovice

19.01.2017

Po necelém roce se nejlepší čeští a světoví lyžaři včetně domácích sportovců z dalších sportovních odvětví sjedou do Ostravy, kde se již v sobotu 21. ledna rozběhne ČEZ City Cross Sprint. Dějištěm pátého ročníku oblíbeného závodu se opět stane Dolní oblast Vítkovice v Ostravě. Na start se chystá i Dušan Kožíšek, trojnásobný vítěz závodu, který se loni musel spokojit se třetím místem. Letos má motivaci jasnou, chce zpět získat vítěznou trofej.

Nominace na mistrovství světa juniorů a U23 a Evropský olympijský festival mládeže

18.01.2017

V posledních dnech proběhly nominace běžců na lyžích na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let a na Evropský olympijský festival mládeže. Na základě svých výkonů v této sezóně byli zařazeni do úzkého výběru ti, kteří odjedou reprezentovat na prestižní závody konající se v americkém Park City a tureckém Erzurum.

V závodě s hromadným startem se mistry České republiky stali Jakš a Beroušková

15.01.2017

V neděli v Novém Městě na Moravě vyvrcholilo mistrovství České republiky v klasickém lyžování závodem volnou technikou s hromadným startem. Ženy a juniorky čekala trať na 5 kilometrů, zatímco muži a junioři jeli úsek dlouhý 10 kilometrů.

Závod o Zlatou lyži vyhrál Peter Mlynár. Miroslav Rypl s Katkou Berouškovou mistry České republiky

14.01.2017

Mistrovství České republiky v klasickém lyžování v Novém Městě na Moravě pokračovalo sobotním závodem, který byl zároveň 79. ročníkem Zlaté lyže. Na programu byl intervalový závod klasickou technikou na pětikilometrové trati pro ženy a juniorky, zatímco muže a juniory čekal úsek dlouhý deset kilometrů.

Kateřina Smutná slaví další triumf! Vyhrála šedesátikilometrový Kaiser Maximilian Lauf

14.01.2017

Kateřina Smutná si připsala další triumf v seriálu dálkových běhů Ski Classics. Česká reprezentantka ovládla šedesátikilometrový závod Kaiser Maximilian Lauf v Seefeldu. Dařilo se také Petru Novákovi, který skončil sedmý, Lukáš Bauer obsadil 23. příčku.

Schützová na mistrovství ČR ovládla páteční sprint, Šeller ve finále třetí

13.01.2017

Mistrovství České republiky v klasickém lyžování v Novém Městě na Moravě odstartovalo pátečním závodem sprintů volnou technikou. Zpestřením celého mistrovství je bezpochyby účast závodníků z různých koutů světa, a to ze Slovenska, Norska, Srbska nebo z Brazílie.