Aktuality
Čeští junioři se připravují s Rakušany. Společný kemp vedou Koukal s Nystadem

06.06.2017

České běžecké lyžování navazuje spolupráci s rakouským svazem na úrovni juniorských výběrů. V Peci pod Sněžkou se v těchto dnech koná první společné soustředění reprezentačních družstev juniorů obou zemí pod vedením trenérů Martina Koukala a Tronda Nystada.

Vyjádření Svazu lyžařů ČR ke zrušení pořádání Světového poháru v běhu na lyžích v roce 2018

30.05.2017

Svaz lyžařů ČR se vzhledem k aktuální situaci financování sportu od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy rozhodl vzdát se pořádání plánovaného Světového poháru v běžeckých disciplínách, který se měl uskutečnit v lednu 2018 v Novém Městě na Moravě. Světový pohár se do České republiky vrátí v roce 2020 a následně bude pokračovat v dvouletém cyklu podle dlouhodobé dohody s Mezinárodní lyžařskou federací.

Zemřel Václav Kubica, Worel

24.04.2017

"Worel", nespoutaný a zároveň důstojný, s pronikavým pohledem, širokým rozhledem a hlubokými myšlenkami. Z pohledu moderní definice doktor přírodních věd, vysokoškolský učitel, trenér lyžování, sám zapálený lyžař, ale také horolezec, umělec, jehož výjimečný talent zarazilo rozhodnutí minulého režimu. Mnoho mladých lidí vedl ke sportu, ukázal jim krásy lezení, naučil je na lyžích, učil je tvořit a také žít v přírodě, starat se sám o sebe. V tom byl výjimečný. Mladým lidem nabízel prostor pro seberealizaci a příležitost stát se sám sebou. Pod jeho vedením ostravský vysokoškolský lyžařský klub zářil. Byl svůj, a to znamenalo, že byl „Worel“.

Zemřel František Koukal

20.04.2017

Oznamujeme vám smutnou zprávu. V sobotu 15. dubna 2017 zemřel MUDr. František Koukal. V letech 1998-2006 pomáhal ve spolupráci s MUDr. Martinem Koldovským ve zdravotním zabezpečení reprezentačních družstev v běhu na lyžích. Čest jeho památce!

Triumf na závěr! Kateřina Smutná ovládla poslední závod Ski Classics v Levi

08.04.2017

Kateřina Smutná se s úspěšnou sezonou rozloučila tím nejlepším způsobem. Česká reprezentantka ovládla poslední závod seriálu Ski Classics ve finském Levi. V celkovém hodnocení obsadila konečné druhé místo za Švédkou Brittou Johanssonovou Norgrenovou.

Lukáš Bauer vybojoval v Norsku čtvrté místo. Katka Smutná byla pátá

01.04.2017

Skvělé čtvrté místo vybojoval v seriálu Ski Classics Lukáš Bauer. Český závodník skončil v norském Reistadlöpetu na 50 kilometrů těsně za stupni vítězů. Kateřina Smutná obsadila páté místo.

Kateřina Smutná vybojovala ve Švédsku druhé místo

25.03.2017

Kateřina Smutná je zpět na stupních vítězů! Česká běžkyně na lyžích ve švédském Aarefjällsloppedu na 55 kilometrů vybojovala druhé místo. Vyhrála Britta Johanssonová-Norgrenová z Norska.

I v posledním závodě OPA CUPu potvrdily Havlíčková s Berouškovou skvělou formu

19.03.2017

Seriál OPA CUP v neděli vyvrcholil stíhacím závodem, ve kterém běžci na lyžích startovali s odstupy získanými po sečtení časů z předešlých dvou závodů. České reprezentantky Barbora Havlíčková s Kateřinou Berouškovou opět podaly skvělé výkony.

Kateřina Beroušková na OPA CUPu opět v první desítce

18.03.2017

Po pátečním úvodním prologu OPA CUPu v rakouském Seefeldu, na kterém si Kateřina Beroušková dojela pro dělené 8. místo, zaválela i v dalším závodě. Na trati 10 km klasicky se z českých reprezentantek opět umístila nejlépe.

Blíží se tradiční SUPERCROSS v Krušných horách

13.03.2017

Blíží se tradiční závod na závěr sezóny v Krušných horách v disciplíně cross. Už v sobotu se uskuteční SUPERCROSS pro mladé běžkaře ve věku 5-18 let.

Beroušková a Havlíčková si na OPA Cupu shodně dojely pro bronz

19.02.2017

Těsně před začátkem mistrovství světa byl v německém Zwieselu na programu OPA Cup, kam se vydali také někteří členové české reprezentace. Pro skvělý výsledek si dojela Kateřina Beroušková, která v sobotním závodu na deset kilometrů volnou technikou skončila na třetí příčce. Stejný výsledek vybojovala v kategorii juniorek také Barbora Havlíčková.