Alpské disciplíny
Sezóna 2015/2016 dneškem skončila, v posledních závodech zvítězil Filip Forejtek a Tereza Kmochová byla třetí

30.04.2016

Přesně v polovině dubna se na poslední lov bodů do italské Soldy vydali čeští reprezentanti. Filip Forejtek sezónu oslavil vítězstvím v obřím slalomu a nejlepšími FIS body dosavadní kariéry, o den dříve byl druhý a Tereza Kmochová skončila druhý den třetí, když si vyjela druhý nejlepší bodový výsledek sezóny.

Žačky Barbora Zíková a Karolína Kestlová výborně reprezentovaly ve Val d’Isere a Whistleru

20.04.2016

Dvě medaile získaly české žačky na mezinárodních závodech v závěru sezóny. Starší žačka Barbora Zíková zvítězila v super-G ve Val d’Isere a mladší žačka Karolína Kestlová vybojovala bronzovou medaili v obřím slalomu na Whistler Cupu. Gratulujeme!

Vráblík a Trejbal i po loňském ukončení kariéry zůstávají u lyžování

16.04.2016

Na Mezinárodním mistrovství republiky v alpských disciplínách se i letos objevili Martin Vráblík a Filip Trejbal. Dlouhé roky byly oporami české sjezdařské reprezentace. A tak byla příležitost si popovídat, jak naložili se svou první sezónou po ukončení kariéry.

Úspěchy českých reprezentantů na závěr sezóny

14.04.2016

Kryštof Krýzl je vicemistrem Švýcarska v alpské kombinaci, Martina Dubovská vítězná ve FIS slalomu v Samnaun, Gabriela Capová přidala 4. místem ve Slovinsku druhý bodový výsledek sezóny, Ester Ledecká zlepšila 3. místem na mistrovství Švýcarska body v super-G a Klára Křížová už dříve vylepšila body ve sjezdu.

Český Skitest 2016

08.04.2016

Jako každý rok na závěr sezóny, i letos proběhne již 7. ročník největšího lyžařského testu na českém trhu, Český Skitest 2016. Tato akce už zdaleka není jen největším testem různých značek, ale stala se zároveň zakončením sezóny pro českou lyžařskou elitu od reprezentantů, špičkových instruktorů a trenérů, dovozců a výrobců lyží, sponzorů, partnerů, majitelů obchodů nebo servisů, až po lyžaře srdcaře, kteří vědí, že jarní lyžování na ledovci je často jedno z nejlepších za celou sezónu.

Vítězi Allianz Českého poháru 2016 se stali Veronika Čamková a Ondřej Berndt

08.04.2016

Letošní ročník Allianz ČP vyvrcholil obřím slalomem v rámci MČR ve Špindlerově Mlýně a vítězové byli dekorováni ještě toho večera na slavnostním vyhlášení. Pozvání na slavnostní večer vyhlášení vítězů Allianz Českého poháru přijala Šárka Strachová, která předávala spolu s marketingovým ředitelem Allianz Michalem Seifertem poháry vítězům a medailistům. Bylo velkou ctí pro všechny, že Šárka mezi závodníky přišla a ceny předávala. Tímto Šárce, ale i Michalovi Seifertovi, děkujeme.

Pohár České pošty v alpském lyžování žáků vyvrcholil na Klínovci

05.04.2016

Již 20.-22. března 2016 proběhly na Klínovci poslední závody v rámci Poháru České pošty v alpském lyžování žáků 2016.

Republikové slalomové tituly dobyli Kryštof Krýzl a Kateřina Pauláthová

04.04.2016

Rozuzlení přišlo v odpoledních hodinách na Černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně. Sjzdovka musela být na druhé kolo solená salmiakem, aby vydržela při vysokých jarních teplotách a ostrém sluníčku pro všechny v co možná nejoptimálnějším stavu. Mezi muži už si Kryštof Krýzl nenechal vzít mezinárodní titul a zvítězil nejen na domácím, ale i mezinárodním šampionátu. Stříbrnou medaili získal Ondřej Berndt, bronzovou Jan Zabystřan. V ženách se mistryní ČR ve slalomu stala Kateřina Pauláthová před Gabrielou Capovou a Veronikou Rudolfovou. Na záznam z letošního MČR se můžete těšit 6. dubna na ČT Sport ve 22.35 hod.!

Ve slalomu na MČR vedou po 1. kole Kryštof Krýzl a Martina Dubovská

03.04.2016

První kolo slalomu na MČR ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce mají za sebou muži i ženy. Vedení se ujali Kryštof Krýzl a Martina Dubovská.

Mistry České republiky v obřím slalomu jsou Martina Dubovská a Kryštof Krýzl

03.04.2016

Za nádherného slunečného počasí se jel dnešním obří slalom na Mezinárodním mistrovství České republiky v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce. Boj o titul nakonec vyhrála Martina Dubovská a mezi muži v závodě zvítězil Švýcar Marco Tumler. Českým mistrem se stal druhý nejrychlejší z mezinárodního mistrovství Kryštof Krýzl.

Ve Špindlerově Mlýně se rozhoduje o mistrovských titulech v obřím slalomu

02.04.2016

Za nádherného slunečného počasí se jede dnešním obří slalom na Mezinárodním mistrovství České republiky v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce. V 9.30 vyrazily na trať ženy a hned za nimi ve vlastní trati muži. Závod je součástí Allianz Českého poháru.

SuperG a kombinace na mistrovství republiky v alpském lyžování zrušeny kvůli nepřízni počasí

01.04.2016

První den právě probíhajícího šampionátu ve Špindlerově Mlýně překazilo počasí, dnešní závody superG a navazující kombinace musely být zrušeny.