Alpské disciplíny
Ohlédnutí za MČR juniorů: Double mají Čamková a Skořepa, v U18 Nová a Klinský

21.02.2016

Minulý víkend hostila Bíla v Beskydech hostila mistrovství České republiky v alpském lyžování, konkrétně v technických disciplínách. Závody se současně konaly jako univerzitní mistrovství ČR a Memoriál Jiřího Havla. Akademickému MČR se budeme věnovat v samostatném článku.

Ve sjezdu SP v La Thuile dnes bodují Ester Ledecká a Klára Křížová. Holky, gratulujeme!

20.02.2016

Do nedávna byla schopna ve sjezdu SP bodovat pouze Klára Křížová, před několika týdny však do SP vlétla Ester Ledecká a dnes, poprvé za samostatné existence ČR, bodovaly obě dvě sjezdařky v jednom závodě. Ester na 23. a Klára na 30. místě.

Kryštof Krýzl v alpské kombinaci SP v Chamonix bodoval

19.02.2016

Jeden bod za třicáté místo, to je bilance českého reprezentanta Kryštofa Krýzla v alpské kombinaci v počasím zkoušeném Chamonix. Ondřej Berndt skončil šestatřicátý a Filip Forejtek při svěťákové premiéře devětačtyřicátý. Ester Ledecká v La Thuile šestatřicátá, o příčku za ní byla Klára Křížová.

SP Chamonix bez Banka, v La Thuile Křížová s Ledeckou rychlé v trénincích

18.02.2016

Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a junior Filip Forejtek už zítra zabojují o svěťákové body v alpské kombinaci v Chamonix. Ondřej Bank se zatím na svahy nevrátí. Ženy v La Thuile (ITA) absolvují zrušený sjezd z Crans Montany, plus sjezd a super-G dle původního programu.

Ester Ledecká se na juniorském lyžařském MS nepředstaví. Přednost dostane snowboardový SP

18.02.2016

Česká snowboardová a lyžařská reprezentantka Ester Ledecká se nezúčastní mistrovství světa juniorů v lyžařských disciplínách, které se uskuteční od 25. 2. do 5. 3. v ruském Soči. Ester dá ve stejném termínu přednost startům v důležitých kláních Světového poháru v alpském snowboardu, kde bude bojovat v celkovém hodnocení paralelních disciplín a zároveň i v obřím slalomu o prvenství.

SP Crans Montana: Šárka Strachová sedmá, Martina Dubovská šestadvacátá

15.02.2016

Šárka Strachová a Martina Dubovská v dnešní rozbité trati slalomu SP v Crans Montaně bodovaly. Šárka dosáhla dalšího výborného umístění v podobě 7. Místa a Marina skončila 26. a získala letošní první body do Světového poháru. Svým bodováním potvrdila pro Českou republiku na příští sezónu tři startovní místa ve slalomu SP. Je to skvélé. Holky, gratulujeme!

Kryštof Krýzl ve Světovém poháru v Japonsku na skvělém 19. místě! Gratulujeme

13.02.2016

Kryštof Krýzl je v superlativní formě. Ve Světovém poháru v japonské Naebě zajel svůj nejlepší obří slalom kariéry a nejlepší letošní výsledek v SP. Skončil na fantastickém 19. místě.

Kateřina Pauláthová 16. v obřím slalomu EP v Bulharsku

12.02.2016

V bulharském středisku Borovets dnes česká reprezentantka Kateřina Pauláthová skončila 16. v obřím slalomu Evropského poháru. Jedná se o pátý nejlepší výsledek v EP její kariéry.

Kateřina Pauláthová zajela 15. místo na Evropském poháru ve slalomu v Pamporovu

09.02.2016

Nejlepšího výsledku v Evropském poháru v disciplíně slalom ve své dosavadní kariéře dnes dosáhla Kateřina Pauláthová. Dosud bodovala ve slalomu jen 2x a to před čtyřmi lety v Bad Wiessee, kde obsadila čtyřiadvacáté a devětadvacáté místo. Že by se v naší reprezentantce probudil slalomářský rytmus?

Paráda! Ester Ledecká bodovala i ve svém druhém startu v SP, v super-G skončila 25.

07.02.2016

V sobotu se při své premiéře ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování uvedla parádním 24. místem. A vedoucí žena SP v alpských disciplínách snowboardingu Ester Ledecká se mezi lyžařskou elitou neztratila ani ve svém druhém závodu. V super-G v německém Garmich-Partenkirchenu opět bodovala, když obsadila dělenou 25. příčku. Z triumfu se radovala Švýcarka Lara Gutová před druhou Němkou Viktorií Rebensburgovou a třetí Američankou Lynsey Vonnovou.

Ester Ledecká senzačně boduje ve sjezdu Světového poháru

06.02.2016

Lepší start mezi lyžařskou elitou si snad ani nedokázala představit. Ester Ledecká, která vévodí celkovému pořadí Světového poháru alpských disciplín ve snowboardingu, se parádně uvedla také na lyžích. Dvacetiletá česká reprezentantka při své premiéře ve sjezdu Světového poháru skončila v německém Garmisch Partenkirchenu na fantastickém 24. místě!