Alpské disciplíny
Nabídka Blizzard Tecnica pro závodníky na sezónu 2016/17

23.03.2016

Výhradní dovozce Blizzard a Tecnica pro Českou a Slovenskou republiku a partner alpského lyžování připravil i pro příští sezónu speciální nabídku výhradně pro lyžařské oddíly a závodníky Masters.

Kryštof Krýzl završil úspěšnou ruskou misi druhým místem

21.03.2016

K třem vítězstvím s bodovou hodnotou 6,00 FIS bodů přidal Kryštof Krýzl v dnešním závěrečném slalomu druhé místo. O dvaadvacet setin ho porazil Japonec Yuasa a Kryštof získal 7,54 FIS bodů. Z ruské série FEC tak objíždí naprosto spokojen. Kateřina Pauláthová si včera v Rakousku vyjela nejlepší body sezóny v obřím slalomu.

Ohlédnutí za právě skončeným Světovým pohárem alpských lyžařů 2015/16

20.03.2016

Světový pohár 2015/16 je ode dneška minulostí. Vyvrcholil finálovými závody v dějišti následujícího MS 2017, kde jeho protagonisté svedli bitvu o poslední body. Symbolicky zápolení skončila první jarní den a velké křišťálové glóbusy si domů odvezli Lara Gutová (SUI) a Marcel Hirscher (AUT). Z českého pohledu to byla velmi zajímavá a úspěšná sezóna, bodovalo šest českých reprezentantů. Jeden, ten dosud největší na mužské straně, ukončil svou bohatou na úspěchy i zranění bohatou sportovní kariéru.

Ohlédnutí za Pohárem České pošty v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně a žákovským mistrovstvím ČR v super-G

19.03.2016

Pestrý prodloužený víkend absolvovali naši žáci. 12. – 13. března startovali na Poháru České pošty v Peci pod Sněžkou, kde se jel vyřazovací závod a obří slalom a hned poté se přesunuli na pondělní dvě super-G do Špindlu. To první bylo mistrovství České republiky, druhé RKZ, oba dva se započítávali do Poháru České pošty. Všechny závody mají dohromady deset vítězů, mezi nimi jsou čtyři noví mistři ČR.

Šárka Strachová zakončila sezónu 9. místem, celkově je letos pátá, gratulujeme!

19.03.2016

Závěr sezóny po zranění nohy Šárka Strachová nemá tak silný jako její začátek. V dnešním finále obsadila stále vynikající 9. příčku, což je sice její nejhorší výsledek v této sezóně, ale ukazuje to na její výjimečnost, když dokáže být ve Světovém poháru nejhůř devátá. Celkově jí patří 5. místo v seriálu slalomu. Česká reprezentantka tak dnes završila další velmi úspěšnou sezónu, které jí gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci českého lyžování nejen ve sportovním světě.

Kryštof Krýzl hned v prvním FEC zvítězil a Martina Dubovská byla 13. na finále Evropského poháru

17.03.2016

Českým sjzedařům se daří. Kryštof Krýzl exceloval v Rusku a vyjel si skvělé body a Martina Dubovská se probojovala do TOP 15 na finále EP ve Španělsku.

Český tým před finále Světového poháru v alpském lyžování ve Svatém Mořici

16.03.2016

Kromě Šárky Strachové, která jako jediná bude startovat na finále SP v individuální disciplíně, budou Češi startovat teké v týmové soutěži. Budou si tak moci osahat tratě, které na ně čekají na MS 2017.

Evropský pohár: Krýzl ve slalomu 17., Dubovská bere bod za 30. místo ve finále obřího slalomu

15.03.2016

Finále Evropského poháru dnes začalo obřím slalomem žen v La Molině ve Španělsku. V neděli však stihli muži závody na Oberjochu v Německu. Z víkendového programu mužů musel ale být kvůli vichřici vypuštěn obří slalom. A počasí si se závodníky pohrávalo i ve slalomu. Opět hodně foukalo a byly proto proměnlivé podmínky.

15.03.2016

Přinášíme další pořad o lyžování z dílny O2 Sport. Tentokrát z Říček v Orlických horách, kde se jel na konci ledna mezinárodní závod FIS žáků – Skiinterkritérium 2016. Jak si vedly mladé naděje českého lyžování v konkurenci svých vrstevníků ze 14 zemí světa?

Sjezdařka Klára Křížová zajela druhé místo v Evropském poháru v super-G v Saalbach – Hinterglem

12.03.2016

Dala přednost Evropskému poháru před Světovým, aby se pokusila vylepšit si FIS body a podařilo se! Ačkoliv se to po včerejším sjezdu nezdálo, Klára v něm byla 23., dnes v super-G zajela fantasticky a dobyla šesté stupně vítězů v EP ve své kariéře. Dnešním 2. místem vyrovnala svůj dosud nejlepší výsledek z EP z Jasné 2013, to však bylo ve sjezdu. V super-G jsou to její druhé stupně vítězů, ty předchozí zajela rovněž letos. Gratulujeme.

Ohlédnutí za úspěšným 55. ročníkem Trofea Topolina

12.03.2016

Dvě medaile, z toho jedna zlatá v obřím slalomu mladších žákyň v podání Barbory Novákové a jedna bronzová v obřím slalom starších žákyň od Barbory Zíkové. K tomu 5. místo Ondřeje Surkoše – opět v obřím slalomu a pouze pět setin od bronzu a další čtyři umístění v první patnáctce. Nováková a Surkoš přidali 11. místa ve slalomu, stejně tak jako mladší žák Adam Linhart v obřím slalomu, Šimon Šnajdr byl v téže kategorii a disciplíně třináctý. To je úspěšná bilance českého týmu na Trofeo Topolino 2016 – neoficiálním mistrovství světa žáků.