Alpské disciplíny
Jan Hudec poprvé odstartuje za Českou republiku

01.12.2016

Ve Val d’Isere v pátek ve dvanáct hodin vypukne první super-G 50. ročníku Světového poháru v alpském lyžování. Vedle Honzy Hudce bude Českou republiku reprezentovat Kryštof Krýzl. Večer se pak do boje o první světové body pustí sjezdařky Klára Křížová a Ester Ledecká v kanadském Lake Louise. Ve Val d’Isere se dále jede v sobotu sjezd, v neděli obří slalom a v Lake Louise v sobotu druhý sjezd a v neděli super-G.

Stupně vítězů pro Kateřinu Pauláthovou v USA a neslyšící lyžařka Tereza Kmochová sbírá prestižní světová ocenění

01.12.2016

Česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Kateřina Pauláthová obsadila 3. místo v obřím slalomu FIS v americkém Copper Mountain, kde se už tři týdny připravuje na novou sezónu. Její tréninková parťačka a dnes už oficiálně Neslyšící osobnost světa roku 2016 Tereza Kmochová byla v závodě osmá, na třináctém místě skončila juniorská reprezentantka Andrea Arnold.

Ondřej Berndt zajel kvalitní výsledek ve sjezdu

30.11.2016

Český reprezentant ve sjezdovém lyžování Ondřej Berndt podal velmi dobrý výkon ve sjezdu na FIS závodech v italské Val Gardeně. Vyjel si své dosavadní bodové maximum v této disciplíně. Polepšil si i další člen reprezentačního ‚A‘ týmu Filip Forejtek a juniorský reprezentant Tomáš Klinský.

Šárka Strachová ve slalomu v Killingtonu na sedmém místě

27.11.2016

Už podruhé v nové sezóně vybojovala sedmé místo ve slalomu česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Šárka Strachová. Po prvním kole jí patřila osmá pozice, v kole druhém předjela Fridu Hansdotterovou (SWE) a o jednu příčku se zlepšila. Skvěle projela závěrečnou pasáž druhého kola, bojovný byl i úvod, ve střední pasáži byla ve srovnání se nejrychlejšími soupeřkami pasivnější. Každopádně 7. místo je dalším TOP výsledkem v extra úspěšné kariéře této lyžařky, gratulujeme. Druhá česká reprezentantka Martina Dubovská chytila po prvním mezičase prvního kola špicara a závod nedokončila. Jízda to ale byla do té doby slibná.

Martina Dubovská šest desetin od finále obřího slalomu v Killingtonu

26.11.2016

Jen šest desetin dělilo českou reprezentantku ve sjezdovém lyžování Martinu Dobovskou od vysněných bodů v obřím slalomu. Při jízdě od poloviny trati bez hůlky skončila v počasí náročném závodě na pětatřicátém místě. Z vítězství se po více než třech letech - a poprvé od zranění vazů v koleni - radovala francouzská reprezentantka Tessa Worlyová, druhá byla po prvním kole vedoucí Norka Nina Loesethová, třetí místo a první stupně vítězů v kariéře zajela Italka Sofia Goggiová. Domácí favoritka Mikaela Shiffrinová skončila mírně zklamaná na pátém místě.

Už o víkendu se můžete těšit na Šárku Strachovou a Martinu Dubovskou ve Světovém poháru v americkém Killingtonu.

24.11.2016

Duo českých závodnic se už připravuje v Killingotnu, nové destinaci Světového poháru. A právě tímto budou víkendové závody zajímavé – nikdo nemá na tomto svahu předchozí svěťákovou zkušenost a ještě před týdnem se tady pro nedostatek sněhu nedalo lyžovat. Nakonec ale pořadatelé stihli udělat pistu a Killington poprvé přivítá světovou elitu.

Žáci se sešli na slalomovém soustředění na Monínci

24.11.2016

Ve dnech 20. – 22. listopadu proběhlo soustředění reprezentačního družstva. žáků, doplněné o vítěze předžákovských seriálů a několik dalších závodníků, v lyžařském areálu Monínec ve středních Čechách. Akce se zúčastnilo pětatřicet mladých závodníků a šest trenérů.

Další vítezství Martiny Dubovské, tentokrát v obřím slalomu

22.11.2016

Do třetice všeho dobrého. Česká reprezentantka Martina Dubovská dnes v Levi opět zvítězila. K dvěma prvním místům ve slalomu přidala třetí vítězství v obřím slalomu a opět s kvalitními FIS body.

Martina Dubovská je ve formě, na závodech FIS v Levi deklasovala soupeřky

20.11.2016

Dvě vítězství s obrovskými náskoky s nejlepším bodovým výsledkem kariéry vybojovala ve finském Levi ve slalomech FIS česká slalomářka Martina Dubovská. Jen tak dál!

Informace-SŘ a PLZ

18.11.2016

Vážení sportovní přátelé, informujeme Vás, že v sekci dokumenty-STK naleznete Soutěžní řád pro sezónu 2016/2017 a Pravidla lyžařských závodů 2016-2020. sekretariát OSÚ AD SLČR

Stupně vítězů v zahraničí? To je úplně nový pocit, říká Jan Skořepa

17.11.2016

V italské Soldě se po slalomech uskutečnily v následujících dvou dnech dva obří slalomy kategorie NJR a české barvy opět slavily úspěch. Druhý závod zvládl moc dobře Jan Skořepa, když poprvé v zahraničí dobyl stupně vítězů. Po prvním kole dokonce vedl, nakonec odjížděl nadšený ze třetího místa. Gratulujeme.

Juniorský reprezentant Jan Zabystřan zaznamenal na úvod zimní sezóny úspěch

16.11.2016

V italské Soldě se v minulých dnech konaly závody kategorie NRJ, tedy závody pouze pro věkem juniory (ročníky narození 1996 -2000) a český junior Jan Zabystřan na nich zajel výborné 2. místo ve slalomu. Neztratili se ani naši další juniorští reprezentanti – Patrik Benc byl v prvním slalomu 6., v prvním kole byl dokonce druhý. Mezi nově přicházejícím ročníkem 2000 se v obstojném světle ukázal Ondřej Surkoš (ročník narození 2000). S vysokými startovními čísly 112 a 132 skončil na třicátém a třiačtyřicátém místě. Podstatnější ale je, že ve svém ročníku narození patřil k nejlepším třem až šesti závodníkům a na první závody položil slušný bodový základ cca sedmasedmdesát bodů.