Alpské disciplíny
O další body ze Světového poháru zabojují Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová

11.03.2016

Ve švýcarském Lenzerheide se jede předposlední podnik Světového poháru této sezóny. Na programu je v sobotu super-G a v neděli alpská kombinace složená ze super-G a slalomu. České barvy budou v obou dvou závodech hájit Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová. Startovat mohla ještě Klára Křížová, ta ale dala přednost sjezdu a super-G Evropského poháru v Saalbachu – Hinterglemu.

Ondřej Berndt a Martina Dubovská jsou mezinárodními mistry Slovenska v obřím slalomu

11.03.2016

Mistrovství Slovenska v alpských disciplínách v Jasné bezprostředně navazovalo na Světový pohár žen. Pista tak byla dokonale připravená, startovalo se pouze z nižších startů. Životní výsledek zajel na worldcupové pistě člen reprezentačního áčka Ondřej Berndt, když porazil všechny přítomné včetně domácí stálice Adama Žampy.

Skoro mě s trofejemi nepustili do letadla, říká dvojnásobný juniorský mistr světa U18 Jan Zabystřan

08.03.2016

Dosáhl nejlepších výsledků na MSJ v chlapecké kategorii za posledních deset let, od bronzové medaile Kryštofa Krýzla z roku 2006, a to nejen v kategorii U18, ale také v absolutním pořadí juniorů. O svém úspěchu z MSJ se s námi podělil v následujícím rozhovoru alpský lyžař Jan Zabystřan.

Martině Dubovské uniklo 2. kolo obřího slalomu v Jasné o půl vteřiny

07.03.2016

Dnešní závod byl přeložený ze soboty, kdy silný vítr nedovolil soutěž vůbec odstartovat. Dnes už bylo počasí mnohem přátelštější a pista podle slov závodnic vydržela v dobrém stavu až do konce. Martina Dubovská startovala jako pětačtyřicátá a v cíli jí nakonec patřilo 37. místo a odstupem padesáti setin na třicítku.

Šárka Strachová ve slalomu v Jasné osmá, Martina Dubovská šestadvacátá

06.03.2016

Šárka Strachová po zranění zajela TOP10 výsledek, už devátý v této sezóně. Je to sice její nejhorší umístění letos, ale je to stále výborné osmé místo. V celkovém pořadí slalomu SP klesla na čtvrtou příčku. Malý křišťálový glóbus si už dnes, závod před koncem zajistila Frida Hansdotterová ze Švédska. Martina Dubovská podruhé v sezóně ve slalomu SP bodovala a poprvé v kariéře se jí povedlo bodovat dvakrát v jedné sezóně.

SP Jasná: Do druhého kola ve slalomu postoupily obě české reprezentantky!

06.03.2016

V Jasné se dnes za hustého sněžení konečně závodí a první kolo slalomu vypadá pro české barvy optimisticky. Šárka Strachová předvedla po zranění jízdu s jednou obrovskou chybou a přesto figuruje na osmé příčce se ztrátou necelých čtyř desetin na

MSJ 2016 slalom: Jan Zabystřan podruhé zlatý v U18, celkově byl 20. a Veronika Čamková 19.

06.03.2016

Druhý titul juniorského mistra světa v kategorii U18 dobyl Jan Zabystřan. Tentokráte to bylo ve slalomu. V absolutním pořadí byl na kvalitním 20. místě a Veronika Čamková ještě o příčku výš na místě 19. Tyto výsledky jsou skvělou tečkou za povedeným vystoupením české výpravy na letošním MSJ v Soči. Velká gratulace.

Ve slalomu SP v Jasné nastoupí Šárka Strachová a Martina Dubovská

05.03.2016

Zatímco dnešní obří slalom kvůli silnému větru přesunuli na pondělí, Šárka Strachová ladila formu na slalom. Je to dobrá zpráva, protože její start byl dlouho nejasný. Martina Dubovská už se těší na závod před téměř domácím publikem.

Kryštof Krýzl bodoval i v druhém obřím slalomu v Kranjske Goře, byl  jedenadvacátý

Kryštof Krýzl bodoval i v druhém obřím slalomu v Kranjske Goře, byl jedenadvacátý

05.03.2016

Dva obří slalomy v Kranjske Goře a dvě bodovaná umístění, to je bilance Kryštofa Krýzla. Po včerejším 25. místě přidal dnes 21. a získal dalších deset bodů do soutěže. Gratulujeme.

Kryštof Krýzl v pátečním obřím slalomu SP v Kranjske Goře boduje 25. místem

04.03.2016

Dalších šest bodů do seriálu SP si v obřím slalomu dnes připsal český reprezentant Kryštof Krýzl. Na svém kontě jich má letos v této disciplíně už 33 a jedná se o jeho 4. bodované umístění ve Světovém poháru obřího slalomu, deváté celkově v tomto ročníku SP. Gratulujeme.

Barbora Nováková zvítězila na neoficiálním mistrovství světa žáků v alpském lyžování!

04.03.2016

Mladičká česká žákovská reprezentantka a úřadující trojnásobná mistryně ČR 2016 Barbora Nováková dnes dosáhla zatím největšího úspěchu na mezinárodním poli. V konkurenci nejlepších žáků světa zvítězila na prestižním mezinárodním závodě Trofeo Topolino v obřím slalomu kategorie U14. Gratulujeme!

Kryštof Krýzl a Adam Kotzmann před Světovým pohárem v Kranjske Goře

03.03.2016

Vitranc Pokal má na prudkém a náročném svahu v Kranjske Goře, který prověří závodníky především po technické, ale i kondiční stránce, dlouhodobou tradici. Letos už se koná jeho 55. ročník a již mnoho let je pravidelnou zastávkou nejlepších světových lyžařů. Zajímavostí a motivací pro mladé žákovské závodníky, kteří startují na žákovském mezinárodním závodě Pokal Loka a zvítězí v chlapcích kategorie U16, je, že pak tito vítězové mohou jet na SP v Kranjske Goře předjezdce.