Jakub Hroneš a Vanessa Volopichová vyhráli své závody Burton Mountain Mash

Jakub Hroneš a Vanessa Volopichová vyhráli své závody Burton Mountain Mash

3 min 40 s

Čtyřhvězdičkový závod ve slopestylu se uskutečnil v italském středisku Maddona di Campiglio a dvěma českým snowboardistům se vydařil na výbornou. Jakub Hroneš i Vanessa Volopichová zajeli podle trenéra Přemysla Vidy pravděpodobně své nejlepší jízdy, které jim vynesly první místa ve svých závodech. Tímto výsledkem si oba čeští freestyle snowboardisté zajistili účast ve Světovém poháru pro příští rok.


Teprve patnáctiletá Vanessa Volopichová potvrzuje skvělou formu na začátku kalendářního roku. Po úspěchu na evropské olympiádě mládeže a bronzových závodech Evropského poháru (psali jsme zde), přišla od nadějné závodnice další fantastická jízda. Proti domácím soupeřkám předvedla na závodu Burton Mountain Mash jízdu, za kterou obdržela 83 bodů a jednoznačně zvítězila. Druhá skončila se ztrátou 16,33 bodů Marilu Poluzzi a třetí se umístila juniorka Lisa Francesia-Boirai.

Závod Burton Mountain Mash byl úspěšný i pro Jakuba Hroneše, jenž předvedl náročnou jízdu, za kterou byl odměněn vítězstvím. „Jsem spokojený, protože se mi v závodě podařilo odjet mojí zatím nejtěžší jízdu na třech skocích. Samozřejmě konkurence nebyla taková jako na Světovém poháru, ale ve finále se nás ze svěťáku pár potkalo a já jsem hrozně rád, že se mi podařilo i mezi staršími a zkušenějšími jezdci zajet super výsledky a vyhrát,“ těšilo Hroneše. Českému snowboardistovi vynesla nejlepší jízda skóre 88,67 bodů. Druhé a třetí místo obsadili snowboardisté z Itálie.

Pro Jakuba Hroneše je to povzbudivý výsledek před mistrovstvím světa, které se pojede v gruzínském Bukuriani. Soutěž ve slopestylu je na programu 24. února. Vanessa Volopichová figuruje v nominaci na MS jako náhradnice. 

 

Foto: Přemysl VidaPomoc Ukrajině