×
Snowboarding
Pchjongčchang Ester Ledecké sedí. Po zlatu tentokrát získala bronz

17.02.2019

Ester Ledecká vystoupala na stupně vítězů i ve svém druhém závodě po návratu na snowboard. Česká závodnice po sobotním vítězství tentokrát v jihokorejském Pchjongčchangu obsadila třetí místo. Triumf v paralelním obřím slalomu Světového poháru tentokrát slaví Ramona Hofmeisterová z Německa.

Zlatý návrat na snowboard. Ester Ledecká ovládla obří slalom v Pchjongčchangu

16.02.2019

Ester Ledecká se do Světového poháru alpských snowboardistek vrátila tím nejlepším způsobem. Po dlouhé odmlce kvůli mistrovství světa lyžařek si česká závodnice dojela pro další vítězství, navíc v místě, kde před rokem slavila zlaté olympijské medaile. Ve finále paralelního obřího slalomu v jihokorejském Pchjongčchangu porazila německou mistryni světa Selinu Jörgovou.

Snowboardistka Kreisingerová bere na Evropském olympijském festivalu mládeže bronz

13.02.2019

Česká výprava slaví na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu první medaili! Postarala se o ni držitelka zlata z loňské Olympiády dětí a mládeže snowboardistka Marie Kreisingerová, která v disciplíně slopestyle získala parádní bronz.

Bronz! Eva Samková po triumfu na MS uspěla i ve Světovém poháru

09.02.2019

Eva Samková si dojela pro další stupně vítězů! Týden po vítězství na mistrovství světa se české snowboardcrossařce dařilo také na Světovém poháru v německém Feldbergu, kde vybojovala třetí místo. Druhá Češka na startu Vendula Hopjáková obsadila dvanáctou příčku.

Samková byla v kvalifikaci ve Feldbergu těsně druhá. Postoupila i Hopjáková

08.02.2019

Zlaté mistrovství světa je minulostí, teď už je na řadě opět Světový pohár. Šampionka Eva Samková týden po jejím triumfu v Solitude o skvělou formu nepřišla a v německém Feldbergu s přehledem postoupila do hlavního závodu, když v kvalifikaci zajela druhý nejlepší čas. Společně se Samkovou se v sobotních finálových rozjížďkách představí i její reprezentační parťačka Vendula Hopjáková, která byla v kvalifikaci dvanáctá.

Šárka Pančochová brala v U-rampě na mistrovství světa čtrnácté místo

07.02.2019

Česká freestyle snowboardistka Šárka Pančochová vstoupila do mistrovství světa v americkém středisku Park City solidním čtrnáctým místem v U-rampě. V Utahu i nadále vládne nepříznivé počasí, které donutilo organizátory zrušit závod v Big Airu, a tak se Šárka mohla naplno věnovat tréninku a závodu v U-rampě.

Vítkovice hostily Snowboard Zezula Tour a Kidz Tour 2019

06.02.2019

Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 v sobotu 2. února pokračovala druhým závodem v K2 Snowparku ve Vítkovicích, kde také současně odstartoval prvním závodem Český Pohár Snowboard Zezula Tour 2019 pro kategorie juniorů a dospělých mužů i žen.

Deset stupňů ke glóbu: Norský sdruženář Jarl Riiber se stal vítězem Světového poháru

03.02.2019

Jednadvacetiletý norský mladík Jarl Magnus Riiber (na snímku) triumfoval o víkendu 2. a 3. února v Klingenthalu v obou závodech Světového poháru v severské kombinaci a zajistil si tak celkové prvenství v seriálu. Křišťálový globus získal jako první Nor po dvaceti letech, kdy se to v ročníku 1998-99 podařilo Bjarte Engenu Vikovi. O suverenitě norského supertalentu svědčí skutečnost, že z dosavadních sedmnácti individuálních závodů zvítězil v deseti. Čeští reprezentanti v Klingenthalu nestartovali a dali přednost přípravě na mistrovství světa v Seefeldu (20. 2. – 3. 3.).

Mistryně světa! Eva Samková v Solitude ujela všem a slaví zlato

01.02.2019

Eva Samková se dočkala! Ve sbírce české snowboardcrossařky vedle zlaté a bronzové medaile z olympijských her, stříbra z prestižních X-games nebo titulů juniorské mistryně světa stále chyběla medaile ze seniorského šampionátu. To ale pětadvacetiletá závodnice dnes dokázala změnit a v Solitude přidala do sbírky hned ten nejcennější kov.

Snový začátek! Eva Samková na mistrovství světa vyhrála kvalifikaci

31.01.2019

Skvělý vstup do mistrovství světa má za sebou Eva Samková! Česká snowboardcrossařka na šampionátu v Utahu suverénně ovládla kvalifikaci a do pátečních finálových rozjížděk postoupila z prvního místa.

Na Mísečkách odstartovala SNOWBOARD KIDZ TOUR 2019

25.01.2019

Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 odstartovala v neděli 20. ledna na Mísečkách svým prvním závodem. Na startu se sešlo téměř padesát dětí a juniorů z celé České republiky a vidět jsme mohli i závodníky od našich slovenských sousedů. Závod se pořádal pod hlavičkou asociace Czechsnowboarding ve spolupráci s Akademií Špindlerův Mlýn.

Šárka Pančochová skončila ve slopestylu v Laaxu devatenáctá

17.01.2019

Šárka Pančochová se ve švýcarském Laaxu neprobojovala ze semifinále. Česká freestyle snowboardistka v dalším podniku Světového poháru ve slopestylu nepronikla v těžkých podmínkách mezi nejlepší šestku a obsadila celkové devatenácté místo.