Dotační výzva Podpora svazů ZPS 2021

Dotační výzva Podpora svazů ZPS 2021

2 min 49 s


Národní sportovní agentura vypisuje pro rok 2021 mimo jiné i dotační tituly na sport zdravotně postižených. Svaz lyžařů ČR ve své struktuře sdružuje jak reprezentanty (tělesně postižené alpské lyžaře a snowboardcross neslyšících), tak i organizace, které se v této oblasti věnují široké veřejnosti. Do Výzvy Podpora svazů ZPS 2021 by se rád SLČR zapojil, proto se na zástupce tělovýchovných jednot a sportovních klubů obracíme s žádostí o poskytnutí následujících informací:

1) sdružuje váš SK/TJ sportovce s jakýmkoliv zdravotním postižením (s tělesným, spastickým, zrakovým, intelektuálním či lyžaře neslyšící)? V případě že ano, tak prosím o název SK/TJ (IČO), sídlo SK/TJ (postačí krajská příslušnost), jméno a příjmení sportovce (případně číslo svazové registrace) na emailovou adresu marek.dusek@czech-ski.com.

2) v případě, že by váš sportovec se zdravotním postižením měl zájem o zapojení do závodní činnosti v oblasti para lyžování (závody se pořádají pod záštitou International Paralympic Committee, týkají se zrakově a tělesně postižených alpských lyžařů) neváhejte kontaktovat Marka Duška z Komise handicapovaných lyžařů (mail: marek.dusek@czech-ski.com, tel. 777 333 818)

Podrobnější informace o para lyžování (alpské disciplíny) najdete ZDE - https://www.paralympic.org/alpine-skiing
Zdravotní klasifikace alpských lyžařů najdete ZDE - https://www.czech-ski.com/ostatni/paralyzovani/o-discipline/ipc-alpske-lyzovani-prehled-klasifikacePomoc Ukrajině