Favorité nezaváhali: Pohár Centrálního Krušnohoří pro Razýmovou a Nováka

5 min 22 s

Ani nedělní stíhací závod, kterým vyvrcholil Pohár Centrálního Krušnohoří na kolečkových lyžích, nic nezměnil na prvních místech Michala Nováka a Kateřiny Razýmové, kteří ovládli už oba sobotní závody.

O průběhu sobotních závodů si můžete přečíst zde. Muži, ženy, junioři, juniorky a starší dorostenci absolvovali své závody ve Sparkassen-Skiareně Fichtelberg klasickou technikou, ostatní věkové kategorie jely volně.

Muže čekala 15km trať, na kterou se vydávali dle pořadí sobotního běhu. Jako první byl v cíli Michal Novák, který si zároveň připsal nejrychlejší čas dne a druhého Adama Fellnera porazil o 46,9 vteřiny. Třetí Luděk Šeller ztratil ještě o deset sekund víc.

Nejlepším juniorem byl při společném startu s muži Němec Luca Petzold na celkovém šestém místě. Z českých juniorů finišoval jako první Kryštof Zatloukal na 10. pozici. Třetím nejlepším juniorem víkendu byl Ondřej Pilař.

Závod žen byl vypsán na 10 kilometrů, odehrál se tedy na čtyřech okruzích. Po jejich absolvování byla jako první v cíli Kateřina Razýmová – zvítězila s náskokem 22,5 vteřin. Nejrychlejší čas závodu si ovšem připsala Kateřina Janatová, které patří druhá příčka. Jen o čtyři vteřiny později doběhla do cíle Petra Nováková.

Nejlepší juniorkou byla na celkovém 10. místě Tereza Prokešová, z juniorských závodnic byla v neděli nejrychlejší Kateřina Svobodová, jíž patří v této kategorii konečné 2. místo. Bronz vybojovala Němka Jasmin Richterová.

Mezi staršími dorostenci, kteří také závodili na 10 kilometrů, zvítězil Jiří Tuž. Ve stíhacím závodě si připsal nejrychlejší čas a své vedení na ostatní soupeře tak dokázal navýšit na 56,7 vteřiny. Druhý finišoval Matyáš Bauer, třetí Matěj Kožnar.

První pozici dokázala nejrychlejším výkonem mezi staršími dorostenkami (7,5 km) uhájit i Nela Půbalová. Druhou Matildu Ježkovou porazila o 36,1 sekundy. Bronz si z Božího Daru odváží Hana Randáková.

Mezi mladšími dorostenci se pořadí měnilo. Vedení ze soboty nedokázal uhájit Jakub Bouška, kterého skvělým výkonem předčil nejrychlejším časem tohoto závodu (7,5 km) Lukáš Kulhánek, jenž byl v cíli o 15,6 vteřiny dřív. Na stupních vítězů je doplnil třetí Eduard Simbartl.

Také v závodě mladších dorostenek (5 km) viděli diváci změnu na nejvyšších pozicích. Na první místo se nejrychlejším časem stíhacího závodu posunula Anna Šírová. Po sobotě vedoucí Lucie Jindřišková finišovala „až“ třetí, když ji předstihla i celkově druhá Silvia Gubančoková.

Kompletní výsledky Poháru Centrálního Krušnohoří najdete zde.