Do Poháru Centrálního Krušnohoří vstoupili nejlépe Novák s Razýmovou

4 min 8 s

Pohár Centrálního Krušnohoří má za sebou první závodní den, ve kterém si v dospělých kategoriích nejlépe vedli Michal Novák s Kateřinou Razýmovou. Oba čeští reprezentanti vyhráli úvodní prolog i běžecký kros. V neděli program na Božím Daru v Krušných horách a ve SparkassenSkiareně Fichtelberg pokračuje stíhacími závody.

Prvním bodem závodního programu byl prolog na kolečkových lyžích volně, při kterém všechny závodní kategorie absolvovaly trať o délce 2,5 km, jen muži a junioři závodili na 3,75 km.

Mezi muži byl nejrychlejší Michal Novák, za kterým na medailových příčkách skončili Tomáš Kalivoda a Adam Fellner. V ženách začal závod nejlépe pro Kateřinu Razýmovou, které se nejblíž přiblížily druhá Kateřina Janatová se třetí Petrou Hynčicovou.

V juniorských kategoriích, které startovaly společně s dospělými, si nejlépe vedli němečtí závodníci Luca Petzold a Jasmin Richterová. Druhé příčky patřily Elišce Šibravové a Kryštofu Zatloukalovi.

Ve kategorii staršího dorostu si nejlepší výchozí pozici zajistili Nela Půbalová s Jiřím Tužem. Mezi mladšími dorostenci patřilo vítězství v prologu Lucii Jindřiškové s Lukášem Kulhánkem.

V odpoledních hodinách pokračovaly krušnohorské závody běžeckým krosem, který se uskutečnil na distancích od 3,2 až po 6,4 kilometru.

Mezi muži byl i tentokrát nejrychlejší Michal Novák, za kterým doběhli reprezentanti do 23 let Tomáš Lukeš s Vladimírem Kozlovským. Hned za nimi doběhl Filip Štecher, který byl nejlepším juniorem!

Také ženská kategorie měla stejnou vítězku, když zvítězila Kateřina Razýmová. Stříbro patří Petře Novákové a bronz Kateřině Janatové. Nejlepší juniorkou byla celkově sedmá Anežka Honsová.

Mezi staršími dorostenci obhájil první místo Jiří Tuž, mezi závodnicemi do 18 let byla ovšem tentokrát nejrychlejší Eliška Bímanová.

Mezi mladšími dorostenkami zvítězila Karolína Drbohlavová, mezi chlapci běžel nejrychleji Jakub Bouška.

Kompletní výsledky obou závodů najdete zde.