×
ZOH: Po prvním kole alpské kombinace mužů vede Dressen, nejlepší z Čechů Berndt na 34. místě

ZOH: Po prvním kole alpské kombinace mužů vede Dressen, nejlepší z Čechů Berndt na 34. místě

13.02.2018

Na Olympijských hrách v Pchjongčchangu se v alpských disciplínách konečně začalo závodit. Muži mají za sebou první kolo alpské kombinace (sjezd) a vedení v něm se ujal Thomas Dressen (GER) před Aksel Lund Svindalem (NOR) a Matthiasem Mayerem (AUT). Ondřej Berndt je se ztrátou 2,57s na 34. místě, Filip Forejtek je 45. a Jan Zabystřan 54.

Ani tentokrát se sportovní klání neobešlo bez poryvů větru. Startovalo se proto z náhradního startu, z místa, odkud se pojede super-G. Nicméně závod se mohl uskutečnit.

Ondřej Berndt do závodu vyjížděl s fixací na palci pravé ruky. „Včera jsme trénovali slalom, při kterém jsem si zlomil palec.“ Prvně mu ruku zagipsovali až pod loket, ale na závod sádru sundali, nasadili provizorní fixaci a zatajpovali. V závodě pak předvedl z české trojice nejlepší výkon, když na vedoucího Dressena ztratil slušných 2,57s. Na nejlepší třicítku a tím zajištění si výhodné startovní pozice do slalomové části, mu scházelo 0,23s. Je to určitě škoda, na druhou stranu podmínky v Jeongseonu jsou excelentní. Pista je ledová, tudíž nejférovější, jakou si lze představit a tak se bude dát útočit i z poza třicítky. Navíc Ondra je na tom ve slalomu letos velmi dobře.

Stejně tak Filip Forejtek se má šanci ve slalomu posunout dopředu, i on v něm letos udělal pořádný kus práce. V porovnání s tréninky sjezdu mu ale dnešní jízda tolik nevyšla. V nich totiž v jejich nezkrácené podobě ztrácel hluboko pod tři vteřiny, dnes to bylo na kratší verzi 3,32s. Mimochodem Forejtek má rovněž na palci ruky, ale levé, fixaci. Zlomeninu si přivodit už před MSJ.

Naopak Janu Zabystřanovi zkrácená verze výrazně pomohla. Byla to zatím tady jeho nejlepší jízda, když ztratil 4,41s. Zaby má podstatně silnější slalom.

Alpskou kombinaci má výborně rozjetou Marcel Hirscher, který na 12. místě ztrácí 1,32s, čímž se ve spojení s jeho slalomovými schopnostmi a ledovou pistou, pasoval do role patrně největšího favorita závodu.

Slalomová část začíná v 7.00 SEČ a živě ji vysílá ČT a Eurosport. 

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska