×
ZOH Pchjongčchang: Tři české ženy zítra odstartují do olympijského slalomu

ZOH Pchjongčchang: Tři české ženy zítra odstartují do olympijského slalomu

13.02.2018

Ve středu 14. února už snad i alpské lyžařky na ZOH začnou závodit. Na programu je slalom a Českou republiku budou reprezentovat Martina Dubovská, Gabriela Capová a Kateřina Pauláthová.

Místo zrušeného obřího slalomu si předvčerem dopřály jeden den volna. „Z gondoly jsme vylezly, ale do lyží nešly. Místo toho jsme si dala suchý trénink a zařadila fyzioterapii,“ říká Martina Dubovská, která v letošní sezóně dvakrát bodovala ve slalomu SP a zítra bude mít na hrudi startovní číslo 34, což je jen o tři čísla lepší, než ve Světovém poháru. Svědčí to o rozprostření světové špičky mezi jednotlivé země tak, že při redukci čtyř závodnic na jeden stát se na startovním čísle mnoho nezmění. Jinak je to v případě Gabriela Capové, která v SP běžně startuje s číslem padesát a na ZOH má 38.

Martina Dubovská ještě dnes trénovala a byla i s ostatními holkami na volné jízdě po závodní pistě. „Pista byla super, je to led. Když zajedu moje jízdy, budu s pokojená s tím, že jsem udělala maximum. Musí se to všechno sejít tak, jak má. A moc už se na to těším.“

Gabriela Capová prožívá letos zatím životní sezónu. V SP zabodovala 19. místem a Evropském poháru zajela 4. místo. Teď si plní svůj sen na první Olympiádě. „I já jsem měla v den obřáku volno a dala si pouze nějakou aktivaci v posilce. Pista vypadá suprově a taky, že taková vydrží. Ambici mám jedinou. Dobře se do toho pustit a uvidím, co z toho bude. Na kopci jsou menší vlny, tak ty bude důležité dobře si prohlédnout, jak je jet.“

Kateřina Pauláthová se nakonec na start klasického slalomu postaví navzdory tomu, že původně ho nemohla jet na základě nedostatečného počtu výsledků v této disciplíně během kvalifikační periody. (Závodník musí mít během letošní a loňské sezóny pět výsledků v příslušné disciplíně, aby v ní mohl na ZOH startovat.) Kateřina sice 6x odstartovala, ale ani jednou přes bolesti kolene nedokončila. Nakonec jí však byl start ve slalomu umožněný, což je pozitivní zpráva. Zítra bude mít na hrudi startovní číslo 49 a doufejme, že její koleno tento brutální led snese. „V den zrušeného obřáku jsem byla na masáži a prošly jsme si vesnici.“ Kateřina je na ZOH podruhé a tak nás zajímalo porovnání. „V Soči to na mě ve vesnici působilo více domácí. Je to tu fajn, ale proti Soči jsme takoví více oddělení. Jsou tady samé paneláky, tak že mi to tu trochu připomíná rodný Havířov,“ usmívá se Kača.

Slalom zítra začne první kolo ve 2.15 SEČ, druhé v 5.45 SEČ. V přímém přenosu ho vysílá Česká televize a Eurosport1. Eurosport2 pak nabízí během celého dne několik repríz. Další možností je závod sledovat kdykoliv na Eurosportplayeru.

(EK)

Photo: FB Český olympijský týmPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska