Změna termínu Světového poháru. Elitní lyžařky budou ve Špindlerově Mlýně závodit 28. a 29. ledna

Změna termínu Světového poháru. Elitní lyžařky budou ve Špindlerově Mlýně závodit 28. a 29. ledna

5 min 12 s

Očekávaný Světový pohár alpských lyžařek v České republice se nakonec uskuteční už na konci ledna. Elitní závodnice se do Špindlerova Mlýna sjedou o týden dříve, než bylo v plánu, a ve slalomu a obřím slalomu poměří síly o víkendu 28. a 29. ledna 2023. Finální termín schválilo předsednictvo Mezinárodní lyžařské federace FIS.


„Změna v termínu konání Světového poháru ve Špindlerově Mlýně ukazuje, jak velká je konkurence mezi středisky, která se o závody ucházela. Některá vypadla, Špindlerův Mlýn zůstal, z čehož máme velkou radost a zároveň to potvrzuje diplomatickou sílu Česka, které ve strukturách FIS dobře reprezentuje Roman Kumpošt,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček. Necelé dva týdny po svém zvolení do čela svazu byl i on osobně přítomen na Kongresu FIS v italském Miláně, kde za jednotlivé národní svazy pracují i velké lyžařské osobnosti, za Němce například trojnásobná olympijská vítězka Maria Höflová-Rieschová.

Dostat podnik nejprestižnějšího lyžařského seriálu zpět do České republiky nebylo snadné. Původně v termínové listině figuroval až v březnu, poté z kalendáře dokonce vypadl a po dalších úpravách FIS byl naplánován na začátek února těsně před mistrovstvím světa. Poslední posun nastal nyní právě na Kongresu v Miláně, kdy předsednictvo FIS definitivně schválilo finální termín 28. a 29. ledna 2023.

„O pořádání Světového poháru jsme hodně stáli, myslím, že to zástupci FIS cítili. Termín 28. a 29. ledna už je konečný, je výhodnější z pohledu účasti špičkových závodnic, protože se pojede dva týdny před mistrovstvím světa, takže by do Česka měly dorazit opravdu ty nejlepší lyžařky,“ řekl Trávníček. „Jsme nadšení z toho, že můžeme po čtyřech letech opět hostit Světový pohár, a drobné komplikace, které jsou spojené se změnou termínu, vyřešíme. Organizační tým tvrdě pracuje na přípravách a jsem si jistý, že to v lednu bude pro fanoušky lyžování parádní víkend, na který se bude dlouho vzpomínat,“ dodal.

Světový pohár žen se ve Špindlerově Mlýně konal naposledy v březnu 2019 a nesl se v duchu souboje dvou suverének současnosti – Petry Vlhové a Mikaely Shiffrinové. Slovenka ovládla úvodní obří slalom, Američanka zase o den později zvítězila ve slalomu. Celkově bude krkonošské středisko hostit podnik Světového poháru alpských lyžařek už popáté v historii.Pomoc Ukrajině