×
Životní výsledek Kryštofa Krýzla v obřím slalomu!

Životní výsledek Kryštofa Krýzla v obřím slalomu!

07.01.2017

Kryštof Krýzl zaznamenal nejlepší výsledek kariéry v obřím slalomu Světového poháru. Na náročné trati v Adelbodenu zajel skvělé čtrnácté místo a do hodnocení soutěže si připsal osmnáct bodů. Gratulujeme!

Po prvním kole mu patřila dvaadvacátá pozice a do druhého kola v obřím slalomu postoupil během letošní sezóny poprvé. Jízda se mu se startovním číslem 31 povedla a v cíli z ní měl radost. „Profilově je to hodně náročná sjezdovka, stavba trati se jí musí přizpůsobit, nejde to postavit jednoduše. Rovnější pasáže byly hodně puštěný, až mě to překvapilo,“ říkal k prvními kolu a doplil: „Dalo se jet ještě rychleji, v těch puštěnějších pasážích jsem zatáčel víc než bylo třeba. To jsem chtěl ve druhém kole zlepšit.“ A zlepšil. „Jel jsem ještě agresivněji a riskantněji a vyšlo to perfektně,“ říkal spokojeně k osmému nejrychlejšímu času druhého dějství, kterým se prosadil se na životní 14. místo. Dosud byl v obřím slalomu nejlepší loni v japonské Naebě, na devatenácté pozici.  

Zvítězil Alexis Pinturault (FRA) o pouhé čtyři setiny před Marcelem Hirscherem (AUT), který předvedl fantastickou jízdu druhého kola. Třetí Rakušan Phillip Schörghofer už zaostal bezmála o dvě vteřiny. Kitana od stupňů vítězů dělilo 1,37 s. 

„Na dnešní závod jsem se vrátil k lyžím, na kterých jsem jel v úvodním obřáku sezóny v Söldenu. A také jsem v posledních dnech mírně upravoval boty. Na doporučení technika jsme do nich vložili mezi skelet a vnitřní botu zezadu nahoře tenký spojler, takový kompromis mezi normálním spojlerem a ničím,“ konstatuje Kitan.

Zítra Kryštofa čeká slalom se startovním číslem 35. „Je to brutální kopec. Bude to boj a loterie. To se nikdy neví, jak to dopadne. Těším se a doufám, že pojedu s čistou hlavou,“ vyhlíží další boj o body.

Boj o body a bedny čeká zítra ve slalomu v Mariboru také české ženy. Šárka Strachová má startovní číslo 3, Martina Dubovská 57 a Gabriela Capová 65.  

Závěrem doplňme, že česká obřáková jednička Martina Dubovská dnes nepostoupila do druhého kola. V minulých dnech byla, podobně jako mnoho jiných závodnic, nemocná.

Oba závody vysílá živě Eurosport 1. Přenosy začínají v 9.00 a kromě půlhodinové přestávky mezi 11.30 a 12.00 běží nepřetržitě až do 14.30 hod.

 

Další podrobnosti připravujeme.

Výsledky obřího slalomu v Adelbodenu najdete zde.

(EK)

<!--[if gte mso 9]> <w:LsdException LToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři