×
Žáci úspěšně reprezentovali na závodech La Scara 2015

Žáci úspěšně reprezentovali na závodech La Scara 2015

17.04.2015

Jako každý rok i letos do Val d’Isére odcestovala velmi početná česká výprava na žákovské závody La Scara, které se konaly Závody se konaly 9.-10. dubna 2015. Celkem odjelo 20 našich závodníků.

Česká výprava

Starší žáci: Honza Ouvín, Martin Ťavoda, Eda Fiala, Jan Bokuvka, Jan Rechtenberg, Jiri Milata, Zdenek Stefek.

Starší žákyně: Iva Křížová, Nicola Dubnová, Barbora Nováková, Jolana Vrzalová, Alena Lukášová

Mladší žáci: Adam Klíma, Jonáš Forejtek, Petr Čech, Antonín Adámek

Mladší žákyně: Bára Zíková, Lenka Košťálová, Alena Labaštová, Bára Doskočilová

 

Trenéři: Jan Čermák, Lukáš Ohrádka, Jarda Rakušan, Petr Čech, Tomáš Ťavoda

 

"Na místo jsme dorazili o den dříve a den před závody jsme využili tréninkem SG a SL, hlavně ve volné jízdě," upřesnil Jan Čermák. Podmínky ve Val d’Isére byly výborné, po celou dobu bylo slunečno a ideální podmínky pro lyžování. Závody byly výborně obsazené, zúčastnili se jich závodníci z 34 zemí a například chlapců nastoupilo 124.

 Ve čtvrtek 9.4. se jel slalom starších žáků a super G mladších žáků Ve starších žácích se nejlépe vedlo Honzovi Ouvínovi, který skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě, z dalších se nejlépe umístil Eda Fiala na 31. místě. Mezi staršími dívkami nejlépe jela Iva Křížová a 10. místo se ztrátou půl vteřiny na nejlepší pětku není špatné.

V mladších žácích se s těžkým super G nejlépe vyrovnal Adam Klíma na 19. místě. V mladších žákyních potvrdila Bára Zíková, že patří mezi nejlepší ve své věkové kategorii v Evropě a suverénně vyhrála. Velmi dobře zajela i Alena Labaštová, která jako mladší v kategorii skončila 12.

 

V pátek 10.4. jeli mladší žáci slalom a starší žáci super G. Mezi mladšími žáky opět nejlépe zajel Adam Klíma, na slušném 14. místě. Bára Zíková měla po prvním kole zaděláno na druhé vítězství, když vedla o 6 desetin, ale ve druhém kole upadla těsně před cílem, nejlépe se tedy vedlo Aleně Labaštové, která skončila 21.

V super G starších žáků Honza Ouvín dojel, díky skvělé jízdě, druhý. Mezi staršími žákyněmi nejlépe dojela opět Iva Křížová 23.  

Mezi předávajícími cen pro vítěze byli i vynikající závodníci ze světového poháru, například Victor Muffat-Jeandet.

Výsledky 9.4. najdete zde.

Výsledky 10.4. najdete zde.

(AH)

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři