×
Žáci se sešli na slalomovém soustředění na Monínci

Žáci se sešli na slalomovém soustředění na Monínci

24.11.2016

Ve dnech 20. – 22. listopadu proběhlo soustředění reprezentačního družstva. žáků, doplněné o vítěze předžákovských seriálů a několik dalších závodníků, v lyžařském areálu Monínec ve středních Čechách. Akce se zúčastnilo pětatřicet mladých závodníků a šest trenérů.

Přestože v těchto dnech panovalo spíše letní počasí, díky nové technologii výroby sněhu se trénovalo na tvrdé, závodům odpovídající, podložce, která vydržela více než 150 průjezdů v jedné trati. Tomáš Ťavoda řekl k tréninkům následující: „Celé soustředění bylo zaměřeno především na slalom, a to jak klasický, tak terčový. První den se jezdilo i na čas, druhý den se závodníci utkali v paralelním terčovém slalomu. Především díky kvalitním podmínkám nevadil vyšší počet trénujících závodníků. Profil svahu byl pro kategorii žáků a aktuální fázi přípravy dostačující a přispěl k úrovni tréninku. Rovněž intenzita tréninku byla nadstandardní - probíhal dvoufázově a v každé fázi závodníci absolvovali 5-7 volných jízd a 7-10 jízd v brankách,“ pochvaloval si trenér žáků a doplnil: „Myslím si, že všechny tento trénink posunul o kousek dále.“

Vedení areálu Monínec vycházelo našemu týmu po všech stránkách ochotně vstříc, za což děkujeme a věříme, že se na tuto úspěšnou akci podaří navázat i v příštích letech.

(EK)

Photos: CzechSki

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři