Žáci bojovali v Bílé o republikové tituly. Kondělková získala čtyři zlaté kovy

Žáci bojovali v Bílé o republikové tituly. Kondělková získala čtyři zlaté kovy

4 min 50 s

Od 26. února do 1. března se ve Ski areálu Bílá konalo mistrovství republiky v žákovských kategoriích. O mistrovské tituly se soutěžilo ve čtyřech disciplínách – obřím slalomu, slalomu, superobřím slalomu a vyřazovacím závodě. Hlavní hvězdou akce se stala starší žákyně Leontýna Kondělková, která ve své kategorii ovládla všechny čtyři soutěže.


První medaile se rozdávaly v sobotu 26. února, kdy byl na programu obří slalom. V kategorii mladších žákyň se z vítězství radovala Adéla Novakovská (r. 2008), mezi mladšími žáky Ondřej Thér (r. 2008). Ve starších žákyních získala mistrovský titul z této disciplíny Leontýna Kondělková (r. 2006). Kategorii starších žáků ovládl Stanislav Kovář (r. 2006).

 

Neděle patřila ve Ski areálu Bílá slalomu. Nejrychlejší byla v součtu obou kol mezi mladšími žákyněmi Agáta Slámková (r. 2008). Ve stejné kategorii mezi chlapci kraloval Matyáš Gross (r. 2008). Leontýna Kondělková nenašla ani ve slalomu žádnou přemožitelku a vyhrála s náskokem více než jedné vteřiny na druhou Elenu Drápalovou. Slalomovým mistrem republiky starších žáků se stal David Janda (r. 2007). 

 

Superobří slalom mladších žákyň ovládla Agáta Slámková, která si triumfem v super-G zajistila už druhý republikový titul. Mezi mladšími žáky byl nejrychlejší Kryštof Rycek (r. 2008), který si v sobotním obřím slalomu dojel pro bronzovou medaili. Mistrovský titul číslo tři si v kategorii starších žákyň připsala Leontýna Kondělková, která po obřím slalomu a slalomu vyhrála i super-G. Nejrychlejším starším žákem byl Filip Fuchs (r. 2007), který druhého Stanislava Kováře porazil o pouhých šest setin sekundy. 

 

Posledním závodem mistrovství byl vyřazovací závod, který se konal první březnový den. Mistryní republiky v mladších žákyních se v této disciplíně stala Eliška Hordossy (r. 2008), která po dvou druhých místech z obřího slalomu a slalomu dosáhla na vytouženou zlatou medaili. Mezi mladšími žáky byl nejlepší Zdeněk Přibyl (r. 2008), který měl už na kontě stříbro ze superobřího slalomu. Leontýna Kondělková ovládla i poslední závod v kategorii starších žákyň a z republikového mistrovství tak odjíždí se čtyřmi zlatými medailemi. Svou medailovou sbírku ve vyřazovacím závodě rozšířil i starší žák Stanislav Kovář, který ke zlatu z obřího slalomu a stříbra ze super-G přidal další zlatý kov.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde. (http://vysledky.czech-ski.com/alpske-discipliny/zavody/detail$1583.html)

 

Fotografie: Josef Štěpán 

 

 (AM)

 Pomoc Ukrajině