Zabystřan ve skvělé formě! Poprvé v kariéře bodoval ve Světovém poháru v super G

Zabystřan ve skvělé formě! Poprvé v kariéře bodoval ve Světovém poháru v super G

4 min 4 s

Jan Zabystřan má před blížícím se mistrovstvím světa výbornou formu. Po třech zlatých a jedné bronzové medaili z univerziády si připsal další úspěch. V Cortině d’Ampezzo si v super G dojel pro 19. místo a poprvé v kariéře bodoval v super G. Česká mužská reprezentace díky Zabystřanovi bodovala ve Světovém poháru po šesti letech.


Blízko bodům byl v Cortině Zabystřan blízko už v sobotu. V závodě skončil těsně za elitní třicítkou, na 34. místě. V neděli startoval s číslem 56. Rychlou a bezchybnou jízdou si dojel pro 19. místo se ztrátou 2,18 s na vítěze závodu a vedoucího muže Světového poháru Švýcara Marca Odermatta.  Pro Zabystřana jsou to první svěťákové body v super G v kariéře, předtím bodoval vždy pouze v alpské kombinaci. 

 

 

„Byl to jeden z mých cílů a snů do této sezóny, zabodovat ve svěťáku. Myslel jsem si, že se mi to letos asi už nepodaří. Jsem strašně nadšený. Dlouho se nám Čechům nedařilo zabodovat v jiné disciplíně než v kombinaci. Jsem za to rád a doufám, že jsem to tímto výsledkem prolomil,“ neskrýval nadšení Zabystřan. 

 

„Jsem strašně rád, že se mi to dnes povedlo. Byl bych šťastný i za 30. místo a že je to TOP20, je skvělé. Navíc ztráta na ostatní kluky nebyla vůbec velká. Vždycky jsem si přál, abych mohl být pro ty kluky ve svěťáku konkurenceschopný.“

 

 

Závod v Cortině nedokončilo 21 závodníků, Zabystřan s tratí však žádné problémy neměl. 

„Byl to těžký závod a divácky atraktivní. Spoustu pádů a výpadků. Neměl jsem na trati žádný problém. Kopec jsem měl jednou jízdou najetý z MS, takže to byla pro mě určitě výhoda.“

 

Český reprezentant si teď ordinuje závodní volno, chce doléčit virózu a důkladně se připravit na světový šampionát ve Francii, který startuje 6. ledna. 

 

 Pomoc Ukrajině