Zabystřan v Ga-Pa uzavřel čtvrtou desítku, k bodům chybělo necelých sedm desetin sekundy

Zabystřan v Ga-Pa uzavřel čtvrtou desítku, k bodům chybělo necelých sedm desetin sekundy

3 min 12 s

Český reprezentant v alpském lyžování Jan Zabystřan se dokázal oproti sobotnímu superobřímu slalomu v německém Garmisch-Partenkirchenu výrazně zlepšit. V nedělním závodě vybojoval konečné 40. místo a od bodů jej dělilo pouhých 63 setin sekundy.


Šestadvacetiletý Zabystřan, jenž se usilovně snaží navázat na své dvacáté místo z prosincového sjezdu v Bormiu, což mu vyneslo doposud jediných 11 bodů do hodnocení Světového poháru, má za sebou další závodní víkend. V německém Garmisch-Partenkirchenu, kterému se zkráceně neřekne jinak než Ga-Pa, absolvoval dva superobří slalomy.

Zatímco v sobotu skončil český rychlostní závodník na 53. místo, v neděli si dokázal výrazně polepšit a uzavřel čtvrtou desítku pořadí. Na vítěze Marca Odermatta ztratil v cíli 2,83 sekundy. Od bodované třicítky, kterou uzavíral Kyle Alexander z Kanady, dělilo Zabystřana pouze 63 setin sekundy.

Zabystřanovi nadělala největší problém střední pasáž svahu, kde nenabral dostatečnou rychlost, což se pak projevilo na ztrátě na druhém mezičasu. Přestože se snažil s náročnou tratí bojovat, jeho manko postupně narůstalo a oproti soupeřům se mu už nepovedlo ztrátu stahovat.

Světový pohár bude pokračovat o víkendu ve francouzském Chamonix, kde byly závody ve sjezdu zrušeny a odjet by se měl pouze nedělní slalom. Další rychlostní disciplíny jsou na programu až od 15. února v norském Kvitfjellu.

V italské Cortině D'Ampezzo jely v neděli ženy superobří slalom, Ester Ledecká však do závodu nenastoupila. 

Foto: Christophe Pallot/Agence ZoomPomoc Ukrajině