Zabystřan před kombinací na MS: Bude to zajímavý závod, chci atakovat elitní desítku

Zabystřan před kombinací na MS: Bude to zajímavý závod, chci atakovat elitní desítku

3 min 38 s

Jan Zabystřan se před světovým šampionátem pyšnil skvělou formou. Bodoval v Evropském poháru, zářil na univerziádě a na konci ledna si připsal výsledek v nejlepší dvacítce Světového poháru. Zítra ho čeká na mistrovství světa první závod, kterým je alpská kombinace. Právě v ní si před dvěma lety zapsal nejlepší výsledek kariéry, 9. místo.


 

Na světový šampionát se Zabystřan těší a chválí si skvělé počasí a kvalitní sjezdovky. Ve francouzských střediscích Courchevel a Meribel, které šampionát hostí, nikdy předtím nezávodil. 

 

„Celkově zkušenosti s Courchevelem a Maribelem nemám, nikdy předtím jsem tu nebyl. Zatím se docela seznamuju se sněhem, je tady trošku jiný než byl teď na svěťáku v Itálii,“ vysvětluje. 

 

Český reprezentant má v plánu jet na světovém šampionátu celkem sedm závodů: alpskou kombinaci, super G, sjezd, týmovou soutěž, paralelní závod, obří slalom a slalom.  „Věřím si ve všech skoro stejně, bude záležet, jak mi to sedne.“

 

V úterní kombinaci by rád vyrovnal výsledek z MS 2021, kdy právě v tomto závodě obsadil 9. místo. „Není úplně ideální, že jsem si vylosoval startovní číslo 1. V super G to je trošku nevýhoda. Nikdy jsem tady nejel, navíc ten kopec je taky docela těžký. Uvidíme, jak to sedne . Aspoň zase budu mít trošku víc času na slalom. Slalomový kopec je taky těžší než ty minulé roky. Je to prudší a ledovější. Myslím si, že bude hodně výpadků a mohl by to být zajímavý závod. Ale určitě budu mířit na to umístění z minulého MS,“ uzavírá. 

 

První část alpské kombinace – super G startuje v 11:00, slalom následuje od 14:30. Živě můžete závod sledovat na ČT sport.  Pomoc Ukrajině